Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire érint mélyen az...

Mennyire érint mélyen az infláció? Mennyit érzékelsz belőle? Min spórolsz? Hogyan éltél az infláció előtt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 20. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul érint, mert a megtakarított pénzemből élek másfél éve, és kb fele annyit ér mint előtte. Erősen spórolnom kell. (Főleg a kaján)
2023. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyi fizetésemelést kaptam, ami fedezi az inflációt, tehát ugyanolyan színvonalon élek. ( na nem luxus kategóriára kell gondolni )

De nagyon bosszantó, mert azt vártam már, mikor éri el a fizetésem ezt az összeget végre és most hogy elérte, mégsem marad több.

2023. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon odafigyelünk nyilván, hogy mi mennyi, de mivel párommal nincs se autónk, se hitelünk, se gyerekünk, ezért megengedhetjük magunknak most egy nagyobb külföldi nyaralást, ami pár hét múlva esedékes.

Nem keresünk sokat, nettó 260-270.

Nem nyomorgunk, ami szükséges megvesszük, nem olcsó tésztán élünk.

2023. márc. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az élelmiszer árakat még mindig nem tudtam feldolgozni, hihetetlen hogy minden a duplája mint volt. Nekem szerencsére a főnököm normális, tavaly többször adott plusz pénzt, amit máskor nem szokott, és fizut is emelt idén, igaz nem annyit, mint amekkora drágulás van, de ennek is örülök. Radikális változás nincs az életemben, de sokkal jobban próbálok spórolni, mert nagyon sok mindenre kéne pénz.. gondolok itt arra, hogy anyukámnak segíteni, a házban tönkrement dolgokat javítani, cserélni stb.
2023. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem érzek belőle semmit. Drágább lett minden, de még most se nézem az árakat amikor vásárolok és spórolni is tudok.
2023. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul érint nagyon. Tavaly kirúgtak a munkahelyemről, találtam másikat valamivel több pénzért, amit most cseszhetek, mert roszabb anyagi helyzetbe kerültem, mint amiben voltam.

Mindenen spórolok, kaján, ruházkodáson,üzemanyagon, amennyire lehet, szórakozáson, nyaralás az tuti nem lesz, már most látom.

Dühít, hogy mindig visszarúgják az embert. Amúgy ez a sz@r helyzet érzésem szerint a melóhelyekhez, cégekhez is begyűrűzik, ha megint kirúgnak, akkor nemntudom mi lesz.

2023. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul érint. A fizetésem szinte nem nőtt az elmúlt 2-3 évben. Viszont a kiadásaim minimum megduplázódtak.


Lakást vásároltam, fel kellene újítani, de hát minden hónapról hónapra drágább. A legszarabb pozdorja bútorok is 30-50-100 ezrektől indulnak.


Szerencsére nem mondom, hogy spórolnom kell, de a gyomrom összeszorul, amikor egy sima bevásárlásnál 5-8 ezer Forintokat ott hagyok, úgy hogy konkrétan semmit nem veszek. De szó szerint semmit.


Legutóbb vettem túracipőt. Ami pár éve 10-20 ezres kategória volt, az most 30-40 ezer Forint. És akkor ez a belépő szint.


Nézegettem számítógépeket. Egy "középkategóriás" videokártya 150 ezer pénz. Hát ennyiből anno komplett gépet vettem.

2023. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve azt éreztem, hogy kényelmesen élek.


Céges Fordokat 5 éve a cégünk 2,5 millióért vette. Újonnan, kifutó típusként. 2 millió körül mentek a használtak. Azon gondolkoztam, hogy ha cserélik akkor megveszem. Hát most ott tartunk, hogy a hasonló állapotúakat 4 millióért árulják, drágábban mint amennyibe újonnan került.


Pár éve vígan utazgattam, autózgattam. 100-as benzinből 18 ezerért tankoltam tele a kocsit, 95-ösből 15 alatt megállt. Most ilyen 25-30 ezreket tankolok el. Sajnos vissza kellett vegyek ebben is. Persze lehet mondani hogy "minek a segged alá autó" de heti 5 nap meló után nekem kellett az, hogy el tudjak utazni, kikapcsolódjak.


Most meg ha így haladok, akkor marad az mint anno a szüleimnek, hétvégente döglök otthon és ennyi.


Pár éve azon gondolkoztam, hogy vidéken valahol a szülők mellett emeletes családi házat tudnék venni. Most az önerő nem lenne meg, nem hogy hitel. ÉS ez vidék.


Pár éve azt néztem, hogy simán beleférne 1-2 nagyobb utazás a keretbe. Most ránézek, és hát az eddigi 1-200 ezres utak 5-600 ezertől indulnak. negyed évi megtakarításom menne csak arra, hogy elmegyek pár napra nyaralni.

2023. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem érint, sokszorosát keresem annak, hogy megérezném, illetve, amint eldurvult az infláció intéztem egy 25%-os emelést és valszeg idén fogok még legalább 1 ekkorát intézni.
2023. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Dupla annyit koltok ételre.
2023. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!