Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél? ha nyernél 200...

Mit tennél? ha nyernél 200 millió forintot és felajánlanak hogy választhatsz úgyis hogy megkapod hivatalos nyereményként a bankszámládra a szükséges igazolásokkal (Mert utána adóznod kell, ekkora

Figyelt kérdés
összegnél több hatóság is kérdezheti bármikor hogy honnan van), de választhatod azt is, hogy megkapod egy táskában készpénz formájában és ők nem jelentik be sehova hogy odaadták és értelemszerűen igazolásokat se adnak az egészről mintha meg sem történt volna. Ez esetben nemcsak hogy "nem kell" adóznod, hanem nem is ajánlott mert ugye nem tudod megmondani hogy honnan van...
2023. ápr. 10. 05:35
A kérdező szavazást indított:
200 hivatalosan (adókötelesen)
200 adómentesen (feketén)
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te a már leadózott összeget kapod. Nem tudom melyik bolygón élsz.
2023. ápr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Volt már ennél értelmesebb kérdésed is (gondolok itt a minden évben bizonyos összeg elköltése VS kínhalál).


Olvasd el a szerencsejátékok leírását. Ha nyersz a lottón, totón, sorsjegyen, lóversenyen... akkor a nyert összegből Magyarországon nem kell adóznod.


Így a szavazásod értelmetlen.

2023. ápr. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megteszem, közvetlenül azután hogy te a kérdést elolvastad. De az adótörvényeket se ártana elolvasnod, a nyeremény is adóköteles. Szó sincs arról hogy adómentes lenne, arról pedig végképp nincs szó hogy a szervezők dönthetnék ezt el a leírásukban.
2023. ápr. 10. 07:25
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Jól van, élj csak a kis álomországodban akkor.
2023. ápr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ilyen nincs
2023. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha feketén nyertem, szóval nem áll fenn amit #2 írt mert nem hiavtalos nyereményjátékról van szó, akkor inkább leadózok, mint hogy kitalálják, hogy akármilyen bűncselekményből van a pénzem, elvegyék, én meg börtönbe kerüljek. Mondjuk ha feketén nyertem, nem tudom a hivatalos miért opció... Érdekes ez a kérdés.
2023. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lottó nyereménye a nettó, pl a tv-s játékokban nyert összegekből adóznod kell, bár ott meg nem szoktak ekkora összegeket nyerni. De ott meg nem tehetik meg, hogy ne tisztán adják a nyereményt, szóval ígyis-úgyis értelmetlen a kérdés.
2023. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szokásokról szól a kérdés
2023. ápr. 10. 12:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Fekete attól lesz valami ha nem adóznak utána. Ha adoznak akkor nem fekete
2023. ápr. 10. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!