Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegesítő, ha sok sztorit/képe...

Idegesítő, ha sok sztorit/képet osztok meg a neten?

Figyelt kérdés

Látom, hogy sajnos vagy sem, de a világ tényleg elindult az online élet felé.

Sokkal többen kezdeményeznek barátságot/kapcsolatot/bármit ott, mint a való életben.

Őszintén, én szeretek képeket megosztani. Általában magamról szoktam (az arcomról, néha egészalakosat, vagy ha valahol lőttek rólam képet barátnők), a macskáimról, ha különleges programra megyek, ha alkotok valamit-szeretek rajzolni, meg általában ha valami szépet látok az utcán (eget, épületet, fát, állatot, tájat, stb.)

Nem szoktam ételről, ruhákról, félmeztelen képeket, idézeteket, zenét, semmi ilyet.


Amit tapasztaltam, hogy több ismerősöm is tiltott már le engem/követett ki, akiket tényleg ismerek.

Sőt, volt olyan ismerősöm, aki pl. rám írt, hogy mindig ugyanolyan szögből fotózom magamat.


És ez kicsit elgondolkodtatott. Látom, hogy mások miket posztolnak (és itt nem insta celebekre gondolok), sokan raknak ki napi szinten zenét, kaját, a lábukról képet hogy futnak, sétálnak, bort, sört, napi 5-6 sztorit, mémeket, idézeteket, stb, és ezeket menőnek tartják.

Nem tudom, hogy miért idegesíti az embereket, ha én is posztolok.


Azt hozzá teszem, hogy kiskorom óta valamiért szélsőséges véleményt váltok ki az emberekből. Vagy nagyon kötődnek hozzám, vagy pedig valamiért irritálom őket. Szintúgy a külsőm: volt, hogy random idegen beszólt, hogy de csúnya vagy, és olyan is, hogy random ember oda jött hozzám, hogy milyen szép vagyok.

Szóval általában a végletek.

De szerintetek tényleg "gáz" meg idegesítő, hogy én posztolgatok? Szerintem ezzel én nem kötök bele az emberekbe, meg nem provokálok senkit, de kicsit olyan rosszul érzem magamat.


És mielőtt kérdezné más, igen, kiskorom óta kell a külső elismerés, megerősítés, az én személyiségem ilyen.


2023. ápr. 11. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, ha valaki sokat posztol, viszont vannak nekem is olyan ismerőseim, akik folyton önmagukról nyomatnak selfiket. Nem idegesít, simán tovább görgetek.


Másrészt sajnálatot érzek, mert az ilyen attitűdről ordít, hogy mennyire bizonytalanok, mennyire szükségük van visszajelzésekre ahhoz, hogy értékesnek találják magukat (és ez bizony független attól, hogy az illető jól néz-e ki...)


De az ilyen ember nárcisztikus személyiségzavaros is lehet - na az ilyentől meg menekülök. Rettenetes, mérgező emberek! - simán elfogadom, ha valaki ezen okból jelöl ki, ha arról van szó.


Azt próbáld megtalálni magadban: mi motivál az állandó önposztolásra? A "szeretek képeket megosztani" nem válasz... légy őszinte magaddal, és máris előrébb jutsz, ill. több barátot tarthatsz meg.

2023. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez azért nem kell pszichológus diploma, hogy az emberek azért tartják gáznak az állandó posztolgatást (magadról, a nyaralásodról stb.), mert ez alacsony önbecsülésre vall. Ha téged nem zavar, hogy 10-ből 9 embernek leesik, hogy azért posztolgatsz állandóan, mert várod a pozitív visszacsatolást, akkor folytasd. Ha most véletlen azt írnád, hogy nem a lájkokért csinálod, akkor próbáld meg inkább kinyomtatni a képeket és kiragasztani a hűtőre. Ha ez nem okoz akkora örömöt, mint közösségi médiára posztolni, akkor te bizony a lájkok és a visszajelzések miatt csinálod.
2023. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem nagyon idegesítenek az ilyenek, és én is rejtem őket. Ez független attól, hogy az életben mi a véleményem az illetőről, van olyan jó ismerősöm, szinte már barátnőm, akivel az életben nagyon jókat tudok beszélgetni, szeretem őt, a neten mégis kikövettem, mert egyszerűen túl sok volt. Értem én, hogy külső megerősítésre vár, tudom, miért csinálja, de engem meg ez a fajta nyomulás iszonyatosan irritál. Ettől még bármikor felhívhat, leülök vele egy kávéra, és elsírhatja az épp aktuális bánatát. Szokta is.

Oké, hogy nem ártasz vele senkinek, de attól még sokakban kelt ellenérzést az ilyesmi.

2023. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen
2023. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán mit gondolsz,ki a francot érdekelnek a posztjaid?
2023. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki rendesen kifejtette a véleményét, elgondolkodok rajta, és feltérképezem önmagamat is, hogy miért vágyom ennyire a megerősítésre.

Annak, aki pedig bunkó választ ad, az magán gondolkozzon el.

Teljesen normálisan feltettem egy kérdést, mivel érdekel, ki hogy látja, nem voltam provokatív, nem voltam bántó, akkor a válaszokban is ugyanezt a tiszteletet várom el.

2023. ápr. 11. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem személy szerint nem zavar, ha valaki sokat posztol, általában nem nézegetem, görgetek tovább. Az ő dolga, ha ő így jól érzi magát, nyugodtan.

Én nem túl sok időt töltök amúgy sem a közösségi oldalakon, leginkább kapcsolattartásra használom, az üzeneteimet nézem meg és ennyi.


Én szinte egyáltalán nem osztok meg semmit. Csak akkor, ha történik valami különlegesebb dolog az életemben (eljegyzés, esküvő, régóta várt nyaralás), akkor azt meg szoktam osztani 1 kép erejéig. Ez évente kb 2 posztot jelent. De nem osztom meg, ha beülünk egy étterembe vagy azt, hogy éppen merre megyek kirándulni, kikapcsolódni. Úgy gondolom, hogy felesleges, én nem érzem szükségét annak, hogy megosszam másokkal. De nekem azzal sincsen gond, ha valaki ezt teszi.


Szerintem ezzel csak akkor van probléma, ha valaki minden lépését megosztja, és csak akkor érzi jól magát, ha mindent kiposztol. Nem éli meg a pillanatot, az az első, hogy mindent közszemlére tegyen. Ez már szerintem egy függőség, folyamatosan keresi a figyelmet és a visszacsatolást, nem is a való életben él igazán. Érdemes észrevenni magunkon, ha esetleg ez lenne a helyzet, mert valószínű önértékelési probléma áll mögötte. Ez a kifelé bizonygatni akarás, hogy mindent megoszt, hogy mennyire boldog, közben meg a telefonját lesi egész végig. Aki boldog, annak nincs szüksége arra, hogy mindent kitálaljon, mert megéli.

2023. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem, például, a pillanatképek (elvont is jöhet), állatokról készültek nem zavarnak, ezeket kifejezetten szeretem nézni, szinte bármekkora mennyiségben. Ami, ezzel szemben, már az idegesítő kategória felé tendál, vagy konkrétan az, az a "szelfik" tönkelege, főleg, ha egy kaptafára megy az összes. Illetve, amikor valaki az egész napját dokumentálja, és szorgosan pakolja fel őket a különböző felületekre; nekem az kifejezetten sok.

Elsősorban nekem is az ugrik be erről, hogy (pozitív) visszajelzést vár az illető, vagy, hogy esetleg valaki ráírjon, és a történetbe kirakott dologról beszéljen vele. Vaagy (ezt általánosságban mondom, nem neked célozva, kérdező) kompenzálni akar, esetleg kicsit kérkedni.


Kapásból két olyan szaktárs ugrott be, akik szinte szó szerint minden lépésüket kiposztolják Instagram-ra. Tavaly például üzemlátogatáson voltunk, és egyikük állandóan szelfiket lőtt magáról, míg mindenki más becsülettel figyelt, kérdezett, ő meg lemaradva elvolt egyedül. Kínos is volt, szegény tanárnak is, meg nekünk is.. Óvatosan odaszólt neki, de csak második alkalommal esett le a lánynak. Aztán annyi kép sikeredett, hogy utána napokig potyogtatta őket a sztorijába. Akkor követtem ki.

2023. ápr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!