Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI típusos kérdés! Hogyan...

MBTI típusos kérdés! Hogyan látod a többi típust, mit gondolsz róluk?

Figyelt kérdés

Csak azok válaszoljanak, akik érdeklődnek a témával kapcsolatban, meg jobban benne vannak!


Főleg az INFP, INTP, ENFJ, INTJ, INFJ típusokra vagyok kíváncsi, de bárkitől szívesen olvasok.


Milyen típusú emberekkel találkozol, rokonoknál, barátoknál stb.? Hogy látod az egyes típusokat? (Nem baj ha nem írsz mind a 16ról)


Írd oda, te melyik típus vagy (=melyik illik a legjobban rád). A saját típusodról nem kell írni.



Ilyesmit gondolok:

Pl.:

Rám az INTP illik leginkább.

Ahogy a típusokat látom:

INFP: meg nem értett műveszlélek, néha nagyon el tud szakadni a földtől meg a racionalitástól, néha nem lehet tudni mi baja, amúgy nagyon cuki.

ISFJ: Segítőkész, néha már túlságosan is. Nekem túl földhözragadt és maradi, nem díjazza az újításokat. Ahhoz képest hogy introvertált, nagyon gazdag baráti köre van. Hajlamos a nagy segítésben megfeledkezni önmagáról.

ISTJ: Nagyon merev, kontrollmániás. Amit eltervez véghezviszi. Az "S" miatt számomra túl gyakorlatias, földhözragadt.

ENTJ: akivel kapcsolatba kerültem egyszer, nagyon okos volt, de eléggé arrogáns, és minden apróságért hülyének tudta nézni a másikat. De ez lehet csak ő volt.

ENTP: Vicces. Díjazza a spontaneitást. Rugalmas és alkalmazkodó. Vannak meggyőződései, de nyitott eléggé ahhoz, hogy ha valaki nem úgy gondolja, akkor nem egyből hülyének nézi a másikat, hanem kíváncsi a másik oldalra, és megmagyarázza a sajátját. Rohadt jókat tudok vele röhögni.

ENFJ: Annyira kedves meg empatikus, hogy van egy ilyen "szeretném elhinni, hogy van ilyen, de túl szép hogy igaz legyen" érzés közben. Tényleg nem tudom eldönteni, hogy most azért ilyen mert manipulál vagy tényleg létezik ilyen ember.

INFJ: Filozofikus, lehet vele mélyebb elvontabb dolgokról beszélgetni, empatikus, nincs az ember nyakában 0-24-ben. Ő is hajlamos megfeledkezni magáról a nagy segítésben, de talán többször vonul vissza töltödni, amire amúgy szüksége van (bár ezt nem sok embernek vallja be)



2023. ápr. 13. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

INFP vagyok. Leírom azokat a típusokat akkor, amikkel eddig találkoztam, csak azokat amelyekben nagyjából biztos vagyok és az eddigi tapasztalataimat velük.


ENFP: Ők állnak a legközelebb hozzám, mármint a legjobb barátaim zömében ebből a típusból kerültek ki. Energikusak, könnyen barátkoznak és mindig képesek felvidítani, lelkizni is lehet velük. Az egyetlen negatívum talán, hogy sokszor elterelődik a figyelmük és olykor bántó, hogy valami fontos mondandódra épp nem figyelnek oda, de tudom, hogy nem feltétlen azért csinálják, mert nem érdekli őket, csak hát igen, az a bizony 'Ne'.


INTJ: Egész jól kijövünk, fel tudok nézni rájuk, sokkal racionálisabbnak, összeszedettebbnek érzem őket magamnál, plusz a legtöbbjük hasonlóan gyér szociális életet, mint én.


INFJ: Akikkel eddig találkoztam, azt hiszem kissé lenézőek voltak velem szemben. Nyilván nem könyvelem ez az összes INFJ-t ilyennek, de ez a személyes tapasztalatom. Általában ők is érdeklődnek művészetek iránt, ezzel kapcsolatban éreztem azt, hogy amikor a saját benyomásaimról beszéltem, túl légből kapottnak érezték.


ESTP: Lenyűgöz az energiájuk, de általában hosszútávon kölcsönösen fárasztjuk egymást.


ISFP: Velük hihetetlenül jól ki tudok jönni, de sokszor hiányzik egy-egy mélyebb filozofikus beszélgetés, arra nem igazán vevők.

2023. ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Én ENFJ vagyok es nagyon illik rám. Igen, létezünk. Nem vagyunk sokan, de itt vagyunk :)

Többi tipusról nem tudok sokat mondani, barátom az “defender” ami nem is tudom melyik megnevezésű. Ő rá is illett a leírás, töviről hegyire. Anyukámnak “szórakoztató” jött ki, ami csak részben talált.

2023. ápr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

ENFP vagyok. Én is leírom csak azokat, akikkel több tapasztalatom volt már, közelebbről ismerem őket.


INFP - hasonlóak az ENFP-hez, csak furább dolgokat csinálnak. Jól össze lehet velük barátkozni, ha az ember kiválóan ért a gondolatolvasáshoz.


ENTP - Jót lehet velük beszélgetni, eléggé egy hullámhosszon vagyunk, csak ők kekeckedő, gonosz kis törpék, ez valahogy mégsem zavaró.


INFJ - olyan, mint az INFP, csak könnyebb kitalálni, mire gondolnak. Középszintű gondolatolvasási képességek elegendőek.

2023. ápr. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Midnenkinek pipát adtam! :-)

2023. ápr. 14. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

INFJ vagyok.

Akikről van tapasztalatom:


ESTP- Jó kapcsolatom van velük,annak ellenére hogy teljesen különbözünk es az eddigi osszes ilyen ismerosom egoista es narcisztikus hajlamu volt.Amiben ők jók én abban vagyok rossz és fordítva. Találkoztam már nagyon egészségtelen típussal,de valahogy vele is jó kapcsolatom volt.


ENFP- A legjobb barátnőm is ez a típus. Kicsit önzőek és nagyon hiperaktivak,de lehetetlen velük osszeveszni és úgy érzem hogy teljesmertekben elfogadnak.


ISTJ,ESTJ-Nekem ez a két típus nagyon hasonló. Nincs semmi közös témám velük,egyáltalán nem értjük egymást. Nem nyitottak semmire,makacsok,próbáltam velük jóban lenni,de esélytelen.


ISFJ- Sok mindenben hasonlítanak hozzám. Szabalykovetoek,segítőkészek,számomra hihetetlen mennyi apró részletre kepesek emlekezni.


INFP-Mindig vigyáznom kell mit mondok nekik,mert akikkel eddig találkoztam túlságosan érzékenyek és depresszív hajlamuak voltak. Sajnos egészséges infp-vel meg nem találkoztam,pedig rájuk kíváncsi lennék. Egyébként okosak és tehetségesek,akiket nem értékelnek eléggé.


ESFP- Ahol vannak ott mindig jó a hangulat. Viccesek,de felületesek és egyáltalán nem latjak at a dolgokat.


ISFP-Lehetetlen velük bármilyen mélyebb dologról beszélgetni,ha megprobalom 10 perc után belefaradnak. De mindketten szeretjük a művészetet ezért viszonylag jó kapcsolatom van velük.


INTP,ENTP és INTJ,róluk nincs tapasztalatom,elég nehezen találom őket a környezetemben.

Az ENTJ,ENFJ, és ISTP nekem semleges. Nemtudok roluk sokmindent mondani. Nincs rossz tapasztalatom velük.

2023. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ENTP vagyok, és - bár nem szeretem az általánosítást -, megpróbálok nagyon nagy vonalakban a személyiségtípusokról nyilatkozni, de nem húzok senkit skatulyába.


INFP - Jellemre iszonyúan különböznek tőlem, de amellett, hogy sokszor túlságosan érzékenyek hozzám képest, valami tuti megfogott bennük, mert az exem is INFP volt, és a lányok háromnegyede, aki bejött, hasonlóképp...


INFJ - A jelenlegi barátnőm és az egyik legjobb barátom INFJ, és bár hozzám képest rendkívül szófukarak, ami nehéz kontraszt, de mindkettejüket nagyon intelligens, jólelkű, végtelenül kedves és szeretetre méltó embernek ismertem meg.


ENFP - Sok ENFP van a barátaim közt, és az jellemző rájuk, hogy mindannyian eléggé az E és az I között vannak... Hozzám hasonlóan kissé kattant, hiperaktív, de végtelenül jófej embernek ismertem meg mindüket, de jóval labilisabbnak is.


ENTJ - Az én MBTI-om az ENTP és az ENTJ között van, de (az egyértelmű Ne domom mellett) az is valószínűvé teszi, hogy nem ENTJ vagyok, hogy a környezetemben élő ENTJ-kkel nagyon nem jövök ki jól. Mindkettejüket manipulatív, önző, nagyképű, arrogáns, fennhéjázó és erőteljes nárcisztikus személyiségzavar jellemzi.


ESFJ - Nem szoktunk jól kijönni. Valahogy mindig ESFJ személyekkel utáljuk egymást kölcsönösen (továbbra sem áll szándékomban senkire rámondani, hogy sz0r alak, mert ESFJ... ez csak az én tapasztalatom).


INTJ - Két INTJ barátom van, és azt vettem ki, hogy mind a kettejüket elég intelligensnek, szófukarnak, de barátságosnak és kedvesnek ismertem meg. Mind a kettejükkel elég jóban vagyunk, bár nehéz megtalálni a közös témát velük.


ISTP - Egy ISTP barátom van, akivel eléggé eltérő személyiségünk van, de nagyon jóban vagyunk.


ISFP - Bár édesapám is ISFP, akivel nagyon jó a kapcsolatom, nem szoktam jól kijönni velük.


ESFP - Velük sem szoktam jól kijönni, számomra túlságosan pörögnek, és nem szoktam közös hangot találni velük.

2023. máj. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
68%

ESTP:

Baromi őszinték, viccesek, határozottak. Megvan a véleményük a világról. Néha kissé azért tudnak bántóak lenni a nyers stílusuk miatt, de ha baj van, meghallgatnak. Jó a stílusérzékük.



ESFP:

Az én típusom. Vicces, de annak ellenére, hogy nem ritka, kevés ESFP-t ismerek magamon kívül. Amúgy cukik, együttérzőek, vidámak, néha nagyképűeknek tűnhetnek, de nagyonis szerények.



ESFJ:

Cukik, segítőkészek, általában jó stílusérzékük van, okosak, magabiztosak, vagányak. Közük nincs a ,,buta szőke" sztereotipiához.



ESTJ:

Hát a legtöbb akivel találkoztam beképzelt. Azt hiszik menők, pedig nagyon buták, a semmire nagyképűek.



ENFJ:

Nagyon keveset ismerek. Amúgy aranyosak, különc személyiségek, humoruk kissé vagy éretlen, vagy nincs humorérzékük. Picit ilyen művészlelkek. De nagyon segítőkészek, bármit megtennének az emberért.



ENTJ:

Sokan utálatosaknak állítják be őket meg toxikusaknak, pedig az egyik legédesebb típus meg nagyon intelligensek.



ENTP:

Érdekes a humoruk. Kettőt ismerek, egyik kissé nárcisztikus, de mégis jófej, a másik az kedves, bár tud bunkó lenni.



ENFP:

Cukik, de vannak pillanatok, amikor bunkónak vagy gyerekesnek tűnnek. De amúgy nagyon cuki vibejuk van, és ilyen cinnamon roll emberkék. Az tud idegesítő lenni bennük, hogy hú de egyedieknek gondolják magukat, pedig nem azok.



ISFJ:

Édesek, többség inkább ambivertált típus, halk szavúak, de nagyon segítőkészek.



INFJ:

A kedvenc énekesem típusa :)

De amúgy ezt félretéve is imádom őket, lehet ritka, de nagyon intelligens, kedves, empatikus, jó humorú típus. Egyik favorit.



ISTP:

Hát tudnak toxikusak lenni, de vannak olyan ISTP-k akik kimomdott jófejek és vagányak. Az nem tetszik, hogy mindent túlzottan a logikára alapoznak.



ISFP:

Aranyosak, jófejek, sok a közös bennünk, jó stílusuk meg humoruk van, intelligensek. Bár túl érzékenyek, és időnként nagyon be tudnak zárkózni.



ISTJ:

Kedvesek, csak túl munkamániásak, meg kissé konzervatív a legtöbb. De amúgy aranyosak.



INTP:

Eleinte azt hittem, hogy nehéz velük, de nem. Nagyon okos és cuki típus, akit igazán megszeretnek, azzal nagyon kedvesek tudnak lenni.

Viszont pár INTP fiú nagyon fura.



INFP:

Kis érzékeny cinnamon roll, de jó lelkű. Keveset ismerek de olyan cukik, nem hinném, hogy bántanának valakit.



INTJ:

Alapvetően aranyosak csak nyersek kissé. Amúgy intelligensek és határozottak, megvan a dolgokról a véleményük.

2023. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!