Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igazság szerint en nagyon...

Igazság szerint en nagyon lopos vagyok. Gyerekkorom ota. Hogy lehet ebbol kigyogyulni?

Figyelt kérdés

Mondjuk en nem erzem,hogy betegseg lenne,de kellemetlen tulajdonsag az biztos. Gondoljatok csak bele. Mar ovodas korban elvittem haza a jatekokat,pedig nem nelkuloztunk otthon(vagy mas gyerekek autojat).

Majd iskolas lettem. Ott is nalam kotott ki mas gyerekektol pl toll,rago, volt hogy egesz tolltarto. Akkoriban ment a dragon ball es sok figura nalam kotott ki,vagy kesobb ue a pokemon kartyakkal,hja meg a kosarlabdazos kartyak(annak ellenere,hogy az a sport sose erdekelt),volt,hogy mig masok az oltozobe hagytak a cuccaikat en atkutattam a taskakat az izgalom miatt. Ami tetszett,elvettem. Igy volt vagy 10 tamagocsim is egyszerre. Nem adtam el utana,nem a penzszerzes miatt,csak megtetszett es elvettem. Otthon meg dugdostam,hogy a szuleim ne lássák meg. Kozepiskolaba ugyenez volt mobiltelefonokkal. Foleg a Nokiakat szerettem,mert at tudtam alakitani oket mas IMEI szammal. Ott már azert ment az eladasi cel. De idovel kezdett elkopni ez a rossz tulajdonsagom. Kozepiskola vegere mar teljesen megszunt. Akkor kezdtunk eljarni egyutt az osztalytarsakkal hetvegen kocsmazni vagy focizni. Meg bejott az online jatszas,foleg a WoW. Valahogy eszembe se jutott. Tovabbtanulas utan dolgozni kezdtem. Eltelt kb 5 ev. Jo munkahelyem volt es nem volt semmi gond,de most 10 -15 evvel kesobb megint eszrevetetm magamon. Most mar idosebb vagyok 35 eves letemre azert mar nem ugyanaz mint egy rossz gyerekcsiny. Recepcios munkambol adodoan sok csomag megy at rajtunk,es megvan a trukk,hogy lehet kinyitni oket es visszaragasztani,hogy ne lehessen latni. Volt olyan,hogy kivettem egy draga parfumot,vagy hordozhato akksit. De az uj laptopot is szetszedtem,hogy kivegyek belole alkatreszeket (szegeny vevo meg kuldte vissza,hogy nem mukodik). Melobol tobbnyire csak a kolegak kajajaba szoktam belenezni,hogy mi lehet az. Amikor konyhan voltam a kések tuntek el folyton,meg késélezo. Most irodai melom van, mondhatni otthon sajat irodai felszerelesek szekrenyem van már.

Vége lesz egyszer ennek?


2023. ápr. 18. 12:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

“ Mondjuk en nem erzem,hogy betegseg lenne”

De, ez betegség, kleptomániának nevezik, keress fel szakembert.

2023. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez márpedig betegség és kezelést igényel. Vagy mész a dutyiba.
2023. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Kleptomániás vagy, ami miatt érdemes (sőt, szükséges) lenne felkeresned egy szakembert, ugyanis ez egy mentális probléma, ami azon kívül, hogy rohadt erkölcstelen dolog és sok embernek okoztál már így is problémát, azon túl ha egyszer visszavezetik hozzád a dolgod, te magad is nagy bajban leszel.
2023. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Pár gyerekkori lebukast es pofont leszamitva mindig sikerult ugy inteznem,hogy ne deruljon ki. Csak én tudom. A baratnom meg olyan tisztesseges. A legynek se tudna artani. De hogy ezt mind bevallani? Nektek elmondom nevtelenul,mert nincs szemelyes kapcsolatom veletek. De valakinek aki fontos,bevallani mindezt, oda azert tokosnek kell lenni.
2023. ápr. 18. 12:45
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Nyilvánvalóan te egy gyáva alak vagy, de emellett beteg is, és pont ezért kéne elmenned egy hozzáértő szakemberhez.
2023. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtam, nem a nelkulozes miatt. Egyszeruen azaz izagalom es adrenalin ilyenkor. Jartam egy idobe rulettozni is,de szerencsere abbahagytam. Az is komolyan beszippantott. Meg alapjaba en fogekony fuggo szemelyiseg vagyok. Valami megtetszik,pl egy kaja es tudnam enni hetekig,vagy jatszani egy jatekot a szamitogepen. El nem tudjatok kepzelni, ez borzaszto tud lenni neha..
2023. ápr. 18. 12:49
 7/26 anonim ***** válasza:
41%
Majd mikor olyan helyen lopsz...akkor kiverik belőled az őrök. Egy erősen C fertőzött város élelmiszer boltjában dolgozott haverom csaja. Ott, amikor lopáson kaptak valakit (Naponta 3-6 emberkét.), nem hívtak rendőrt, csak kivitték a bolt mögé, és az őr megjáratta a slagot. (Nem locsolásra, csak egy fél méteres, verődarabot.)
2023. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
A kleptomániát nem is a nélkülözés szüli, szóval ezt feleslegesen hozod fel; ugyanúgy betegség, ugyanúgy kezelést igényel. A #6-os válaszod is pontosan ezt támasztja alá.
2023. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Eddig azt hittem,hogy a "kleptomán" az aki mindent es mindenkitol szunet nelkul. Nalam csak inkabb az veheto eszre,hogy ez idoszakos.

Meg pl vannak barataim akikkel osszejarunk es eszembe se jutna elvinni a hazukbol barmit. Ettol fuggetlenul nem vagyok onzo, nagyon joszivu vagyok masok elmondasa alapjan.

2023. ápr. 18. 12:57
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Istenem...

Minden betegségnek vannak fokozati, más embereknél valamennyivel másabb módokon tud megnyilvánulni és a kérdésed, illetve hozzászólásaid alapján te abszolút egy kleptomán vagy (vagy esetleg csak egy gerinctelen tolvaj).

Számtalan mentális betegség csak időszakos, az alvászavar is sok esetben ilyen. Ettől függetlenül ugyanúgy kezelésre szorulsz, minél előbb, annál jobb.

2023. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!