Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ, hogy ki mennyire...

Mitől függ, hogy ki mennyire lesz ambiciózus ember?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy ez genetikai dolog vagy családi neveltetés eredménye, de sokszor testvérek között is óriási különbségek vannak ilyen szempontból. Van, aki nagyon akar érvényesülni és van, aki nem törekszik annyira.

Szerintem azért csak összefügg a gyerekkori tapasztalatokkal valamilyen szinten, mert nyilván, akit dicsérnek és sok pozitív visszajelzést kap, az bátrabban fog nekikezdeni bárminek, akit sokat szidnak meg elutasítanak, az meg nehezebben. Ez az élet sok területén igaz, karrier, sport, párkeresés, stb. Viszont aki meg a sok kudarc ellenére is elér valamit, az még inkább erős lelkileg. Van, aki meg ezzel akár valamit kompenzálni és soha semmi nem elég neki, szóval lehet negatív is. Sok oldala van ennek.



2023. ápr. 20. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Személyiségfüggő. Mindenki máshogyan reagál a környezet ingereire, a többiek visszajelzéseire. Valakit egy rossz szó is a padlóra tud küldeni, valakit épp az motivál arra, hogy csakazért is megmutassa, hogy eléri a céljait. Ha van elég önismereted, akkor tudod, hogy milyen helyzeteket/kapcsolatokat kell elkerülnöd, és milyeneket kell priorizálnod.
2023. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem elég jól megválaszoltad a kérdést.


Talán még nézz szét a nárcisztikus személyiségzavar témában. youtube-on esetleg Dr. Bánki György előadásait. Esetleg Dr. Ramani-t (mondjuk nem tudom, hogy ő foglalkozik e azzal, hogyan alakul ki a zavar).


Szerintem valami olyasmi lehet, hogy a gyermeki fejlődésnek jó esetben van egy nárcisztikus szakasza (én csodálatos, kiválló, mindenható, stb. vagyok), aztán ez a szakasz valamiért fixálódik a személyiségben. Mire felnő, megmarad a prepozició (csodálatos, kiválló, mindenható vagyok), de hozzá jön mindenféle manipulatív és hatalmi eszköz, amit élete során megtanult (ez esetleg lehet a teljesítményorientáltság is).

2023. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
2: hogy jön ide a nárcisztikus személyiségzavar? Lassan már az is nárcisztikus lesz, aki kérdőjel helyett pontot tesz a mondat végére, mert hát ez mennyire magabiztos már.
2023. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

#3 Mert az ambició háttere a téma.


https://www.youtube.com/watch?v=5rz9cYztT0I

2023. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
3# Ez jó:) Itt a gyk-n már mindenki nárcisztikus:)
2023. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
4: a nárcisztikus személyiségzavarnak alig van köze a témához. A nárcisztikus emberek alacsony önbizalommal rendelkeznek, amit arroganciával lepleznek. Agyrém, hogy már mindenbe is belelátjátok a nárcizmust.
2023. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 Amit írsz az esetleg az egyik vetülete a jelenségnek, az NPD sajnos ennél mélyebb.


És igen az NPD is lehet a törtetés és ambició háttere.

2023. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Döntés kérdése.
2023. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én orgonikus párti vagyok! Éljen a május.
2023. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7: persze, nyilván, a nárcisztikus is lehet ambíciózus, magas, alacsony, szőke, barna. Azt nem értem, hogy miért kell egyből belekeverni a nárcisztikus személyiségzavart egy általános témába? Olyan ez, mintha valaki arról írt volna ki egy kérdést, hogy pl. egyesek miért nem szeretik az olasz konyhát, és jött volna egy hozzád hasonló, aki a kérdés alá dörgöli, hogy "nézz utána a nárcizmusnak". Ennek így semmi értelme, érted?
2023. ápr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!