Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem tudok azonosulni...

Csak én nem tudok azonosulni a szentimentális beállítottságú emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen a szentimentális gondolkodásra gondolok, hanem pl az olyan gondolkodásmódra, ami a bölcsészkaros szakok egy részén kerül átadásra.


Az ilyen emberek számomra érthetetlenek, folyamatosan mindent túlgondolnak, mindenbe többet látnak bele, mint ami, mindent túkdramatizálnak legtöbbször teljesen feleslegesen.


2023. ápr. 21. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

A dolgok/emberek/érzések/ideológiák analízise fontos ahhoz hogy meg tudd érteni a világot.

Az, hogy személy szerint neked légbőlkapottnak tűnik valami, nem jelenti, hogy felesleges is beszélni róla.


Ezek olyan dolgok mint a műelemzés gimiben. Ha csak a szemedet forgatod amikor a tanár azt mondja, hogy pl a zöld ruha a féltékenység metaforája, hiszen "ja, persze, fogadok hogy nem is jelent semmit, minek kell minden mondatba belemagyarázni valami hülyeséget??" akkor nem fejlődik a szövegértésed, így pedig ha könyveket olvasol, nem fogsz rájönni a témájukra, és megfosztod magad attól, hogy intellektuálisan fejlődj. A gondolkodásod örökre felszínes marad, a dolgoknak csak a felszínét látod, ami önmagában nem feltétlenül baj (bár megvezethetővé tehet), de nem is jó dolog.

2023. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell azonosulj, hiszen más ember vagy. A bölcsész se fog azonosulni mondjuk egy korrupt felsővezetővel. Elég ha elfogadod a tényt hogy az emberek különbözőek, keress hozzád hasonló embereket.
2023. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
Nem csak te, vannak más autisták is, akik szintén sokkal kevesebbet fognak fel a körülöttük lévő világból.
2023. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én sem bírom az ilyen embereket, rengeteg energiát fordítanak arra, hogy totálisan feleslegesen túlbonyolítsanak mindent. Borzasztó.
2023. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Pacsi: nekem sem nagyon jönnek be.
2023. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!