Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van előítéleted a romák iránt?

Van előítéleted a romák iránt?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Rossz tapasztalatok?


Csak komoly válaszokat.


2023. ápr. 22. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Nagyon eros a lelki tamogatas koztuk. Ha romas cuccban vagyok,idegenkent megducsernek. Ez nagyon pozitiv es kovetendk pelda.


Vilagosabban kimondjak,mit akarnak. Veluk sokkal vilagosabban lehet beszelgetni. Mas meg celozgat,amit en utalok es rendszerint felreertek.


Vannak negativ tapasztalataim is boven. Azt nincs kedvem leirni,mert ugyis mas leirja.

2023. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Most is éppen a ház előtt ordibálnak egymással :).


Egy eddig nyugodt lakóparki övezetbe beköltözött egy cigány család, azóta mindenhol szanaszét van szórva az építési törmelék, és a szemét az utcán, heti 2-3x jön a házhoz rendőr verekedés miatt, és ahogyan említettem a ház előtt most éppen ordibálnak egymással.


Lehet eladom a lakást inkább és veszek valamennyi hiteles ráfizetéssel egy drágábbat és kisebbet egy olyan környéken, amit a cigányok biztos nem engedhetnek meg maguknak, vagy ha már nem lesz olyan lakás, akkor inkább elhagyom az országot :D

2023. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Nincs. Ugyan olyan emberi teremtmények mint bárkik.Van köztük jó/rossz, ahogy a magyarok között is, csak nagyobb hátrányból indulnak főleg egy olyan országban ahol majd 100 év óta dívík az antiszemitizmus.
2023. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

"Rossz tapasztalatok?"


Igen, és igen.

Nem szép dolog, de sajnos van. Bár nem vagyok rasszista.

2023. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megszívtam, ugyanis félvér vagyok, így a sok gyökér "fajtársamnak" köszönhetően sokkal többet kell tennem, hogy elismerjenek és tiszteljenek, mint egy átlagembernek vagy hogy egyáltalán ne féljenek tőlem, ha szembejönnek velem az utcán. De néha még ez se elég...
2023. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm roma. Ismerem az anyukáját, bátyját is. Mindannyian becsületes, tanult emberek. Kedvesek, vendégszeretők. Az egyik haverunk is roma. Ő is becsületesen dolgozik, jó fej srác. A családja is normális. Az ilyen romákkal semmi bajom, sőt kedvelem őket. Sőt! Ő maguk is elítélik azokat a romákat ekik miatt rossz a hírnevük. De sajnos a nagyobb részük nem ilyenek. Ha megnézed a börtön statisztikát a rabok majdnem 90%-a roma. A rosszabbikuk nem tudnak viselkedni, zavarnak másokat, lopnak, csalnak, akár ölnek is ha kell.

(lásd a tanár esetét aki véletlenül elütött egy gyereket,akinek semmi baja nem lett, de kiszállt a kocsiból, hogy segítsen, erre a tanárt a saját gyerekei szeme látára verték halálra. ) Sajnos az ilyen semmirekelők miatt van a nagy ellenszenv írántuk.

2023. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Rossz tapasztalatok.


Életem során 1 dolgozó, tisztességes cigány emberrel találkoztam csak.

2023. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
nekem utóítéletem van irántuk
2023. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
A tisztességes dolgos roma sokszor jobb fej, mint a fehér.
2023. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Az Olaszliszkai eset óta terjedt el a Rendőrségen, hogy azt kezdték tanácsolni az ilyen helyzetbe került autósoknak, hogy NE álljanak meg. SEMMIKÉPP se szálljanak ki az autóból, hajtsanak tovább, lehetőleg egészen a szomszéd településig, és ott tegyenek bejelentést.

2023. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!