Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Romának születtem,viszont...

Romának születtem,viszont teljesen magyar mentalitásom van.Abszolút nem tartom a szokásokat,de mivel látszik rajtam,hogy roma vagyok, így sok előítélet ér a mindennapokban,pedig tanult vagyok. Miért ilyen előítéletesek Magyarországon az emberek?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Kérdezd meg a drága miniszterelnök urat. Ő is közületek való.
2022. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Az előítélet egy teljesen természetes önvédelmi mechanizmus, ha belegondolsz. Saját tapasztalatból meg valós/valótlan információkból táplálkozik. Engem is átvertek többször, két harmad esetben romák voltak, így extra gyanakvó vagyok velük szemben.

Ez egy rossz helyzet, de ez van. mindkét félnek kell úgymond engedményt tenni. Az egyiknek úgy, hogy úgymond "megadja" az esélyt arra, hogy az illető romára nem illenek a sztereotípiák, a másik oldalnak meg el kell fogadnia, hogy hátrányban van és nem úgy állnak hozzá, mint egy nem romához. A sztereotípiákat az idő gyógyíthatja, de komoly munka szükséges hozzá, és gyakran pl. a politika ellene dolgozik.

2022. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ne a magyarokat okold ezért, hanem a fajtád körében érdeklődj, hogy miért váltják ezt ki a magyarokból... Merthogy van alapja az előítéleteknek.
2022. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 krwkco ***** válasza:
84%

Ahogy 2-es írta.

Az embereknek gyors információkra van szükségük, hogy az első pillanattól kezdve kialakítsanak egy, a helyzethez alkalmazkodó, viselkedést. És gyors információ forrása a látvány. Az, hogy a látott illető melyik népcsoporthoz tartozik és mi a tapasztalat azzal a népcsoporttal kapcsolatban. Az első benyomást befolyásolja az is, hogy az illető hogy öltözik, vagy milyen a hajviselete, stb.

Csak ezután jön a beszédmód. És az iskolázottság, csak nagyon sokára derül ki. Az egyéni jellemvonások meg még később.

Ez van, ezt osztotta rád az élet. A külvilág, a nagy tömegek meggyőződése nem fog egyhamar megváltozni. Neked kell alkalmazkodnod hozzá és a második, harmadik lépcsőben megváltoztatni a személyedről mások által alkotott véleményt.

2022. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1,#3 tipikus buta emberek vagytok, úgy tudom az ember biológiailag egy fajt alkot legalábbis én így tanultam biológiából,de javítsatok ki,ha tévedek...
2022. okt. 9. 12:46
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Fajtát írt, nem fajt….


De én sok cigánnyal dolgoztam együtt, volt köztük sori operátor, mérnök, pénzügyes, mérnökségvezető, logisztikus, technikus, gépbeállító és érdekes módon nem volt kirívó előítélet.


Az egyik helyen a cigány kolléga meg lett ugyan gyanúsítva, hogy ő tünteti el a szerszámokat (fogyóeszközök voltak), de a csoportvezető lerendezte, a srác ennek ellenére inkább visszament a spanyolokhoz dolgozni.


A másik “incidens” meg annyi volt, hogy a csoportvezető (másik munkahely) szólt az új gyereknek, hogy vigyen valamit oda a két roma lánynak, akik vérig sértve közölték, hogy ők nem segélyből élő romák, hanem tisztességes, dolgozó cigányok. ( egyébként valami népviselet jellegű ruhákban is jártak)


Ha normálisan viselkedsz, minden fogad megvan és tiszta vagy, akkor nagyon kevés ember fog rád csúnyán nézni.

2022. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Nézd a jó oldalàt, romának születni egy fokkal jobb, mint románnak!
2022. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért?
2022. okt. 9. 14:29
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

"sok előítélet ér a mindennapokban" - "előítéletesek Magyarországon az emberek"


Tehát sok negatív tapasztalatod volt, ezért megállapítottad, hogy az emberek előítéletesek Magyarországon.


Ezt hívják előítéletnek. Negatív tapasztalaton alapuló vélemény egy adott országról, népcsoportról, nemről, stb.

2022. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Azert mert igy vannak kondicionalva. Ha a fajtad 10bol 9 alkalommal paraszt, kirabol stb akkor valoszinuleg amikor feher ember talalkozik egy dzsipoval akkor nem fogja biztonsagba erezni magat.
2022. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!