Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le az állandó...

Hogyan szokjak le az állandó magyarázkodásról?

Figyelt kérdés

Az emberek sokszor beleszólnak mindenbe. Várnak egy választ, egy magyarázatot, pedig semmi közük hozzá. A legjobb amikor kérdeznek valamit és már tudják is mit akarnak hallani aztán szinte belehalnak, ha más választ kapnak.


Nekem meg olyan érzésem van, hogy biztos xy dologba bele fog kötni valaki és már előre lejátszom a beszélgetést, felkészülök, mit mondjak. Pl esik az eső és nincs nálam esernyő és pontosan tudom melyik munkatársam fog erre rákérdezni hogy miért nincs nálam, én meg már kitalálom előre pontosan mit fogok mondani, de szerintem nem kéne magyarázkodnon mégis csinálom.


Hogyan szokjak le róla?


2023. ápr. 25. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz vissza az ilyenekre, hogy "és téged ez miért zavar?" Ha tovább okoskodik, akkor meg le kell zárni a beszélgetést azzal, hogy "nekem így jó", és otthagyni az illetőt, ha lehet. Ha nem lehet, akkor szóbahozni valami tök más témát.
2023. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm, hogy emlékeztetsz rá."


"Miért szeretnéd tudni?"


"Te ezt hogy látod?"

2023. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Érzékeltesd, hogy zárkózott vagy és nem szereted a felesleges beszédet.


Ha nagyon fiatal vagy még, érthető, hogy nem szeretnél semmiféle pletykát sem a munkahelyeden főleg.

2023. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy: "Bocs, de nincs kedvem magyarázkodni."".
2023. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!