Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus vagyok?

Nárcisztikus vagyok?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől kapom meg ezt a jelzőt, utána is olvasgattam a dolognak, és úgy érzem, jellemzőek rám a "tünetek".

Igazából kisgyerekkoromban kezdődött, már óvodában elvártam, hogy vonzónak tartsanak, ha nem kaptam elég figyelmet/dícséretet, nagyon rosszul éreztem magam. A szüleimtől sem kaptam sok megbecsülést, ha valamiben szép eredményt értem el, azt mondták, "lehetett volna ez jobb is", ha pedig a legjobb lettem, azt mondták "ez tőlem el is várható".

Mostanában is nehézségeket okoz a dolog, utálok kudarcot vallani, ezért bele sem szeretek vágni új dolgokba, mert ha nem sikerül, csak jobban meggyűlölöm magam. Akaraterőm 0, nagyon sok kapcsolatomat azért hagytam ott, mert semmi kedvem nem volt rajta dolgozni, vagy meguntam a személyt akivel voltam. Mindezek ellenére kívülről kifejezetten magabiztosnak tűnök, igyekszem is megtartani ezt az imidzsemet.



2023. ápr. 25. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
A klinikai szakpszichológusnak is legalább 3x1 óra kell, hogy diagnosztizáljon, úgyhogy ne várj pszichiátriai diagnózist egy ismeretlen 8 soros önleírása alapján. Mindenesetre amit leírtál, annak köze nincs a nárcizmushoz.
2023. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ezek alapján nem vagy az.
2023. ápr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező: azért kapod meg ezt - egyre több embertől - mert manapság ez lett a "divat-személyiségzavar-diagnózis", ezt mindenkire/bárkire ráhúzzák.

Ki tudja milyen és honnan gyűjtött, felületes ismeretek alapján dobálóznak ezzel. Jóbarátok ha összevesznek, akkor lassan már ilyen sértések jönnek: "mindig is éreztem hogy egy nárcisztikus pszichopata vagy", blablabla...

Nézd meg, mennyit kell tanulnia egy klinikai szakpszichológusnak (általános pszichológiát végzett sem diagnosztizálhat)... Akik meg pszichológia tankönyvet se láttak életükben, simán dobálóznak a "diagnózisokkal".


Amit érzel, az lehet szeretet, figyelem utáni vágy is, de nem lehet tudni, az emberi lélek bonyolult.

2023. ápr. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha őszintén tudsz szeretni és felelősséget vállalni magadért és másokért, akkor nem vagy az. Legalább ha jobb napjaidon megy, az már jó jelent, akkor már csak azon kell dolgozni hogy jó napjaid legyenek. Ha egyáltelán nem tudsz akkor kérdéses.
2023. ápr. 26. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Badarság ez az egész. Mostanság ezt a szót használják jóformán mindenkire, aki kicsit sem felel meg egyesek elvárásainak. Holott egy baromság az egész.
2023. ápr. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Kezdjük ott, hogy egy valódi grandiózus nárcisztikus el sem gondolkozik azon, hogy az-e. Hiába mondják rá, nem megy be neki. Nagyon nagyon ritka, fehér holló, mikor valakit el lehet csípni abban a fázisban, hogy segítséget hajlandó kérni

Nem véletlenül nincs statisztikánk arról, hogy mennyi a nárcisztikus személyiségzavaros. Csak az áldozataik "élménybeszámolója" alapján van tudunk valamennyire hiteles számokra következtetni. És ugye ott vannak azok, akik eleve nem mernek segítséget kérni, de nárcisztikus személyiségzavaros emberrel élnek. Ők nagyon sokan vannak. De itt sincs még meg sajnos a bemenet, a környezet hiába látja.

2023. ápr. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Lehetnek nárcisztikus vonásaid, az még nem egyenlő egy komplett személyiségzavarral.


Akinek ilyen személyiségzavara van, az egyébként rendkívül toxikus személy. Nincsenek baratái és nem tud kialakítani intim kapcsolatokat. Ugyanis az embereket használati tárgynak tekinti, a “baráttal” folyamatosan versenyezni fog, mindenben neki kell jobbnak lennie, és kívül észre sem veszi magát, hogy mennyire gáz a viselkedése. Volt DIAGNOSZTIZÁLT nárcisztikus “barátom” (bár ő még büszke is volt a diagnózisára, mert különlegesnek érezte magát), és olyan minimális dolgokban is versenyeztetni próbált, hogy amikor elmondtam neki, hogy az én harisnyáim sokáig kibírják, nem lyukadnak ki rögtön, akkor arra is képes volt azt mondani, hogy AZ ÖVÉ SOHA NEM LYUKAD KI. Gondolhatjátok, hogy mennyire volt élvezetes. Ameddig nem jelentettem veszélyt számára (valamiben vitathatatlanul tényleg jobb voltam - én orvos leszek, őt meg nem), addig megvoltunk egy felszínes viszonyban. De ha egy nárcisztikus úgy érzi, hogy jobb vagy nála, akkor fog akarni semmisíteni. Az illető akiről beszélek, be is vallotta nekem, hogy irigy rám. De szinte mindenkire irigykedett, aki nála valamiben jobb volt.

Durva, hogy az ilyen emberek nem veszik észre, hogy mennyire ciki módon viselkednek. De pont ez ennek a személyiségzavarnak a lényege. Gusztustalan emberek és egy szál cigiért eladnának téged, ha lehetne.

Ha valóban érdekel, hogy nárcisztikus vagy-e, akkor javaslom, hogy menj el egy kivizsgálásra. Az amúgy senkit nem ment meg, hogy van önismerete.

2023. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mármint sok nárcisztikus tisztában van azzal, hogy nárcisztikus. Tehát ha tudod magadról, vagy sejted, az még nem jelenti azt, hogy nem vagy az.
2023. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az egész családod utál téged a viselkedésed miatt, de te úgy érzed, hogy tökéletes vagy, és ők a hülyék. Ha egy mindenki által fehér falra azt mondod, hogy piros és nem lehet meggyőzni, hogy csak te látod pirosnak, az nem fehér. Ha magad körül senkit nem tudsz tisztelni, nem tudsz őszintén gratulálni és örülni közeli ismerőseid sikereinek. Ha semmibe veszed a környezetedet és másokat. Ha nem tudsz megbocsátani senkinek. Ha konfliktuskezelés helyett tiltod online az embert vagy nem lehet téged meggyőzni semmiről. Ha azt hiszed te mindent a legjobban tudsz, mindenki más hülye körülötted. Ilyesmik. Nem vagyok szakpszichológus, de ezeket testközelből tapasztaltam.
2023. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Akinek ilyen személyiségzavara van, az egyébként rendkívül toxikus személy. Nincsenek baratái és nem tud kialakítani intim kapcsolatokat."


"Udvartartást" viszont ki tud alakítani. Akik tisztelik, csodálják őt és utasításait végrehajtják.

[link]

2023. máj. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!