Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus lennék? Hogy...

Nárcisztikus lennék? Hogy derítsem ki?

Figyelt kérdés

A feleségem pár hete egy veszekedés során a fejemhez vágta, hogy szerinte nárcisztikus vagyok. Szerinte önző vagyok, tévedhetetlen, senki más nem érdekel, csak a saját magam javait nézem, manipulatív és kontroll mániás vagyok, valamint az ismerőseim egy kedves, jó fej embernek ismernek, de csak azért, mert nem ismernek valójában és én mindenért elvárok valamit.

Aztán kiderült, hogy a kis barátnőjével beszélik ezt ki mostanában, és küldözgetik a cikkeket egymásnak erről.

Mikor mondtam, hogy nem tartom magam annak, arra is csak az volt a válasza, hogy a nárcisztikusok nem ismerik el/fel magukban a hibát, szóval szerinte ez is stimmel.


Csináltam egy netes tesztet, ami szerint nem vagyok az, kicsit sem, pár éve jártunk párterápián, de ott sem említette a terapeuta ezt.


szerintetek hogy derítsem ki, ha tényleg így van?


2023. márc. 3. 10:16
 1/5 A kérdező kommentje:

a csavar az egeszben, hogy en pont ugyanezt gondolom rola, bar ra nem teljesen igaz mindegyik jellemzo

illetve, hogy en nem ilyen voltam vele, de egy ideje, amiota elmergesedett a viszony koztunk, azota mar sokszor nem tudok maskepp reagalni a bantasaira, mint igy, hogy kozlom vele, nem erdekel, mit csinal, nem hallgatok arra, amit mond, mert csak kritizalni tud. ebbol neki az jon le, hogy onzo vagyok, meg csak magam erdekel.

lehet, hogy en vagyok benne egy narcisztikus halojaban?

en soha nem bantottam fizikailag, nem is voltam ra soha feltekeny, stb.

o viszont sokszor nagyon feltekeny azokra, akik joba vannak velem.

2023. márc. 3. 10:31
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy az. Az, hogy vannak személyiségjegyek, amik sok emberre illenek, kb. mint a horoszkópok egyes pontja, az nem jelenti a zavart is egyértelműen. Feleségednek van valami problémája, de nem tudtok kommunikálni, inkább saját magát védi azzal, hogy téged analizál.

Egyébként a grandiózus nárci tényleg nem lát magára, nem írna ki ilyen kérdést.

Ha motiváltak vagytok, menjetek egy jó párterápiára, ahogy megtanítják a kommunikációt érzelmek és szükségletek mentén. Nem pedig acsarkodva, a másikat hibáztatva.

2023. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha féltékeny nagyon akkor inkább ő lehet az. Az a vicces mikor a nárcisztikusok megszerzik a nárcisztikusok jellemzőit, és felhasználják a harcaikhoz. Amúgy egyszerű letesztelni. Érzel empátiát? Ha valaki bajban van, mellette állsz? Érdekel ha baja esik? Ha mesél egy sztorit ami egyedi, bele tudsz helyezkedni a nézőpontjába? Ha sír, kétségbeesik, megsajnálod, szereted, még akkor is ha dühös vagy? Igen? Ok, nem vagy nárcisztikus.
2023. márc. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 mindegyik kerdesre igen a valasz
2023. márc. 5. 22:33
 5/5 anonim válasza:
Szetintem ez manapság már egy 'divatos' kifejezés arra hogy hogy hibaztassunk másokat a sajat/közös hibáinkert, nekem is már mondtak ilyet erre csak annyit tudok mondani ha nem tetszik a szemelyisegem vagy a viselkedesem akkor van lehetőség arra hogy kilepjen az illető a kapcsolatból. A helyedben megmondanam neki ha tényleg így érzi akkor hagyjon el, és keressen olyat aki megfelelőbb számára.
2023. ápr. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!