Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt túl sok az okos !? Aki...

Itt túl sok az okos !? Aki meg nem okos annak meg megvan a magához való esze ?!

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 02:45
 1/10 anonim válasza:
9%
Itt csak próbálnak okoskodni, de nem azok. Aki okos az nem gyárban dolgozik, hanem agysebész, vagy valami IT-s (nem akarok mindent felsorolni, van még egy pár...)
2023. ápr. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Pont, mint az 1-es.

Itt mindenki okos? Itt? Mindenki.

2023. ápr. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A magához való esze a bolondnak is megvan😅😅😅.
2023. ápr. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Az egyes véleményére nem adnék, mert másokat lenéző, primitiv paraszt.


És mi ihlette a kérdést egyébként?

2023. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Hol vagy?
2023. ápr. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez erősen témafüggő.

Van aki úgy szól hozzá, hogy az adott témában van élettapasztalata, vagy volt már benne, esetleg elmondja neki mi vált be. Ha ezt eröltetve teszi vagy úgy: "mindenkinek beválna mert nekem is bevált" - ez okoskodás.

Van olyan is, amikor pár mondat alapján próbálnak helyzetet megítélni és csomó egyéb körülmény ismerete nélkül megmondják " a tutit".

Van olyan jelenség is, hogy kívülről mindig könnyebb okoskodni vagy a másiknak megmondani mit tegyen és ezt úgy beállítani: "nah ha azt tennéd amit én mondtam akkor 100% megoldódna minden problémád de mert nem ezt tetted, marad a szenvedés".

Ugyanakkor tényleg van aki csak panaszkodik, de minden segítséget elutasít.


Az a jelenség is megfigyelhető, hogy mások lehúzásából próbálnak hamis önbizalmat építeni: "húdegáz hogy otthon élsz, bezzeg én feleannyi idősen mint te már így-úgy"... stb.


Szóval sok oldalú a dolog.

2023. ápr. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%

Lehet, hogy bunkó kicsit az 1-es, de teljesen igaza van. Aki igazán okos, az mondjuk IT-s, vagy mondjuk több nyelvet beszél etc. Erre az oldalra meg inkább az átlagos képességű, képességeit túlbecsülő frusztrált emberek járnak.

Kétlem, hogy itt a többség mondjuk versenyszférában dolgozna, már csak azért is, mert ennyi szerényebb képességű arrogáns női válaszolót sem láttam még sehol, mint ezen az oldalon. Gyanítom, hogy többségük max. unatkozó eladó/titkárnő, aki feljön beszólni nálánál értelmesebb embereknek meg okoskodni, ha már a pénztárban ülve mer.

A Redditen jóval több az értelmes ember és az érdemi válasz.

2023. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
14%
Nekem mindig igazam van.
2023. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hetes! Attól mert valaki nem végzett egyetemet, még lehet okos, értelmes!

Egyébként amit te látsz, nem mindig jellemző, csak a megkeresedett, magyar átlagot mutatja, akik már lementek az agyukról, mert egymás ellen lettek az emberek fordítva az elmúlt pár évben.

2023. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7 Te is itt vagy.
2023. ápr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!