Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, hogy valaki tehet...

Van olyan, hogy valaki tehet róla, hogy megfázik?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Pl.: kimegyek pólóba a hóba.
2023. ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Persze. Például ha valaki hajmosás után még vizes fejjel indul sétálni a hidegben.
2023. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Vagy nem cseréled le az izzadt pólódat, sokáig rajtad marad, már elkezdesz fázni benne.
2023. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Pl.: mezítlábazik ebben az időben.
2023. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbb ember tehet arról, ha megfázik.
2023. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

A "megfázás" egyébbként az állandóan benned, rajtad lévő baktériumoktól, virusoktól van. Melegben az imunrendszered folyamatosan fékezi korlátozza ezeket. De ha lehűtöd magad, az arcodat, torkodat, orrodat, füledet az immunrendszer első védelmi vonalát, akkor a hidegben legyengűlt immunrendszered nem tud megvédeni a szokásos baktériumaidtól virusaidtól.

Tehát annyiban felelős vagy, hogy a baktériumok, virusok fajtája mennyisége függ az életmododtól, táplálkozástól, higiéniától.


Egy baktérium és virus mentes ember elvileg sosem tudna megfázni.

2023. ápr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Èn kedden fáztam meg. Mecsem volt, ès nem vittrm alápolót, nem öltöztem fel. 100% saját hibám.
2023. ápr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
Anyám szerint én tehetek róla mindig. Szerintem meg nem.
2023. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
4-es. Nekem a háziorvos erre azt mondha hogy labról lehetetlen megfázni valaki kitalálta ezt és azóta is terjed. Bár nem tudom mennyire volt igaza.
2023. aug. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!