Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki most megfázik,...

Ha valaki most megfázik, náthás lesz miért rohan tesztelni covidra?

Figyelt kérdés
Mit kell attól másként csinálnia ha covid vírus okozza a náthát és nem egy másik akármilyen vírus?

2022. jan. 25. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Semmit nem kell máshogy csinálni, eddig azért volt értelme tesztelni, mert átesetteknek is járt a védettségi kártya, de ez már nincs... most már valóban semmi értelme, esetleg annyi hogy kíváncsi elkapta-e és tudja hogy védett-e.
2022. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Igen eddig a kártya miatt volt úgymond érdemes,mondjuk én nekem beavatkozás vagy utazás miatt volt muszáj de egyébként nem mennék max akkor ha ingyenes volna mikor a háziorvosom írja ki de ezekhez amiket én vettem igénybe nem volt ingyens mily nagy csoda :D

Nem volt szükséges mert sosem éreztem magam betegnek 2 év alatt egyszer sem

Kártya nem érdekelt soha és oltást se kértem a kártya miatt mint sokan

Most pedig ellenanyag szintet se érdemes nézetni hisz senkit sem érdekel és ja mily csoda az se ingyenes még ha tudni szeretnéd is mennyi az annyi :D

Ez az egész már tiszta vicc

2022. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Az omikront egy kicsit könnyebb átadni másoknak, mint a sima náthát.
2022. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Rohanás nélkül is elküldik tesztre .
2022. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Ja, még elesik.
2022. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Pl. hogy ne fertőzze meg a többi kollégát? Mert sima náthával valljuk be bemegyünk dolgozni. Ezenkívül ha Covid, nagy eséllyel lesznek maradványtünetek. Ilyenkor nem árt tudni, pontosan mikor esett át rajta.
2022. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

A megfázás nem fertőz. A náthába, hétköznapi influenzába többnyire nem halnak bele tömegesen az emberek.


Sokan a covid súlyosságában sem hisznek, de azért egy teszten és 1-2 hét távolságtartáson a szeretteid túlélése is múlhat, így az óvatosság nem akkora ár, mintha esetleg miattad halnak meg családtagok.

2022. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
#7-es nincs olyan hogy megfázás. Minden betegséget valamiylen kórokozó okoz. Vírus, baktérium, gomba, prion. Ha nem lennének kórokozók, ücsöröghetnél jeges vízben naphosszat, maximum a kihülés végezne veled. Felejtsük már el ezt a megfáztam az nem fertőz hülyeséget.
2022. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
37%

Nem kell rohanni, elküld az orvos...

És egész egyszerűen azért, mert a tünetekből nem mindig derül ki a betegség természete, a teszt viszont kimutatja, hogy egy egyszerű nátháről vagy COVIDról van szó és ennek megfelelően lehet cselekedni a továbbiakban; egy hétköznapi megfázás/nátha esetén nem indokolt az elkülönítés/karantén.

2022. jan. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!