Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok vagyok és nem tudok...

Sok vagyok és nem tudok kevesebb lenni. Erre van önkontroll?

Figyelt kérdés

Ha új emberekkel találkozom, új közösségbe megyünk szeretek a központban lenni. Érdeklődöm mások iránt, de valahogy akaratlanul is túl sokat adok magamból. Nem panaszkodott még senki és az adott pillanatban jól érzem magam, de utána mindig megbánást érzek.


Olyan vagyok, mint az öregek. Úgy érzem az embereknek elég lenne csak a mondanivalóim 30%-a is.


30 éves leszek még csak. Gyerekkel vagyok itthon, így a szokásosnál is jobban megnyílok új közegben, de alapból ilyen vagyok.


Hogy változtassak? Régóta akarom, de nem megy.



#Túlextrovertáltság
2023. ápr. 26. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok vagy, vagy felgyülemlett bennem, mert korábban nem volt lehetőséged kiadni magadat?
2023. ápr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*d
2023. ápr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sok is vagyok alapból, de ez most kezdett igazán zavarni. Pont most gyülemlett fel, amikor a kislányomnak próbálok kis játszópajtikat találni és többet megyünk közösségbe. Nem akarom, hogy miattam ne legyenek szegénynek barátai.
2023. ápr. 27. 00:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg figyelni arra, hogy adj teret a beszélgetőpartnerednek. Reagálj arra, amit mondott; kérdezz vissza te is stb. Így nem fogsz olyan soknak érződni szerintem.
2023. ápr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt szoktam, gyakran meg tényleg figyelek és hagyok szóhoz jutni másokat, érdeklődöm irántuk. A gond ott van inkább, hogy én szerintem a túlsokinfó kategória vagyok, túl sokat adok ki a magánéletemről, amit sokan nem tesznek meg. Nem tudom ezt miért csinálom.
2023. ápr. 27. 00:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szófosás, megesik mással is, de mint írtad, mindig ilyen voltál, akkor ez már a személyiséged része. Csak nagyon bizalmas dolgot ne adj ki magadról, amivel valaki visszaélhet.
2023. ápr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hogy foglalkozol ezzel, én is zavarba szoktam jönni amikor például valaki más annyira megnyílik azonnal, amennyire én nem tudok, olyanokat mond el stb.

Lehet hogy pár alkalmas "emberi kapcsolatokkal foglalkozó coaching" - ha van ilyen - vagy pszichológus tudna segíteni és egy pár alkalom elég lenne.

2023. ápr. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Noren1989 ***** válasza:
Ez mindig is így volt, vagy csak, mióta megvan a gyerek?
2023. ápr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj arra, hogy mennyit oszt meg magáról a másik, és te se ossz meg magadról sokkal többet.
2023. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!