Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet objektíven...

Hogyan lehet objektíven megítélni a saját külsőnk vonzerejét?

Figyelt kérdés

Ha tagadjuk, ha nem a külső nagyon fontos szerepet játszik a mai világban, a közösségi média miatt talán indokolatlanul is sokat. Sajnos az élet ilyen szempontból nagyon nem demokratikus, mert a szépség elsősorban genetikai örökségen múlik és ennek a következményei elég nagymértékben meghatározza a későbbi életet.

Gyerekeknél is megfigyelték, hogy a vonzó külsővel rendelkezőkkel szívesebben játszanak, több figyelmet szentelnek nekik, ez nyilván jót tesz az önbizalmuknak. Tinikortól kezdve pedig az első szerelmek, párkapcsolatok kialakulásában is nagyon fontos szerepet játszik.

Viszont talán mégsem egyértelműen ítélik meg saját magukat az emberek, van akinek objektív mércével tekintve jó külseje van és mégsincs annyi önbizalma, míg más eléggé túlsúlyos vagy egyéb hátrányos tulajdonsága ellenére nagyon vonzónak érzi magát. Az USA-ban erre külön mozgalmak is vannak, hogy szépnek állítsanak mindenkit. Az emberek mekkora részének van reális önképe a külsejét illetően? Kiknek a véleményére érdemes adni? Mert az édesanyjának biztos mindenki szép vagy az öregeknek, akik ismerik gyerekkorából.



2023. ápr. 29. 12:46
 1/7 Rising Phoenix ***** válasza:
86%

Engem részemről nem foglalkoztat, hogy mások szépnek találnak-e. Az alapján ítelem meg a saját vonzerőmet, hogy én éppen jól érzem-e magam a bőrömben, elsődlegesen ez a fontos. Magammal kell életem végig jól kijönnöm.

Alapvetően, amikor jól érzem magam, mosolygok, csillog a szemem, akkor szépnek tartom magam.

Ha megfigyeled a nagyon ápolt, csinos, jó alkatú, szép arcú nők sem minden esetben vonzóak. Társulhat a kimunkált képhez egy olyan pofavágás, faarc, élettelen tekintet, vagy más, ami megöli az összképet.

Adj a saját véleményedre és értékrendedre, ne másokhoz mérd magad.

2023. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
En miutan anyukamnak mondtak nok, ismeretlenek is, hogy uristen ez a lany annyira szep, annyira kulonleges. Nekem termeszetes volt, hogy utalok vegigmenni az utcan, mert bamultak, de ismeroseim mondtak, hogy bamulnak. Evek alatt egyszer vegre megertettem, hogy nagyon szepnek szamitok. A klasszikus ertelemben. Se smink, se haj, se feltuno oltozes. Megis, ha azt kimondom, szep vagyok, egy rohadt bekepzelt dog vagyok igy anonim. Pedig ez csak teny, nem alszerenykedem, azt sem irtam, szerintem is, azt se, hogy ettol konnyebb lenne. Nem az.
2023. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Beírod a keresőbe hogy szép férfi/nő (nőknél lehetőleg smink nélküli képeket nézz) és ha feltűnően nem hasonlítasz egyikre sem, akkor valszeg nem vagy topmodell, csak átlagos vagy az alatti. Ezért nem érdekel különösebben a szépség egyébként, mert mindig az aktuális trendek határozzák meg, olyan változékony mint az időjárás. Pont tegnap néztem egy jópofa videót hogy mi volt a "trendi" a 2000-es években, és elég messze volt a mostani trendektől, pedig az azért nem az őskor.
2023. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ott a tinder. Ha sokan és jól kinéző emberek húznak be, akkor jól nézel ki. Ha nem, akkor nem.
2023. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rising Phoenix ***** válasza:
78%
A Tinder a létező legrosszabb módja ennek. Eleve sokan csak úgy random jobbra húznak mindenkit, hátha lejön legalább egy match. Egy db netre feltett kép alapján eldönteni valakiről, hogy szép-e szintén nagyon falsh választ ad. Van, aki nem fotogén, de előben más. Megy a filterezés ezerrel, az is kamu visszajelzést szül. Ráadásul egy fotón nem látszik a mimika és a gesztusok, ezeknek is van jelentősége.
2023. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5: Ilyen az, amikor egy egyszerű dolgot túl akar valaki bonyolítani.

De, akárhogy kerülgetnéd, a tinder tök jó alapnak. Persze, doktori tanácskozást is hívhatnánk össze 1 adott emberre, hogy szép e, de járjunk már két lábbal a földön.

2023. ápr. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
40%
Sehogy.
2023. máj. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!