Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy állítsak határokat?

Hogy állítsak határokat?

Figyelt kérdés

Leginkább a családommal szemben. Egyrészt mert nem felelek meg nekik és ezért szidnak, másrészt meg mert anyám még így is hogy már külön élek elvárja hogy én rendszeresen menjek hozzá takarítani meg ha megyek hozzá akkor vásároljak be (és nem két db zsömle súlyút). Amikor próbálom magam megvédeni akkor még jobban leszidnak hogy velem nem lehet értelmesen beszélni és sértődékeny vagyok.


Hogy állítsak határokat velük szemben?


2023. ápr. 29. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, kérdező?

Amúgy meg "nem, anyám, nem megyek takarítani, ezen a hétvégén mást terveztem". És telefon letesz.

Aztán hadd puffogjon :)

2023. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha gyerekes nő vagy, akkor könnyen mondhatsz nemet. Ha nem, akkor nehez.

Amíg gyerekeidnek nem adod vissza azt, amit szüleidtől kaptál, addíg a szülők bizony várhatnak tőled kiemelt gondoskodást.

2023. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már miért várhatnának? Nem betegek és nem is öregek. Amúgy tervezek gyereket de még nem most, 23 éves vagyok.
2023. ápr. 29. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

23 évesen is mást várhatnak el tőled, ha sokat adtak neked (pl. lakást vettek, egyetemi tanulmányaid alatt eltartottak), mint ha keveset.


Ha sokat adtak, akkor elvárhatják hogy szorosabb kapcsolatot tarts velük, te se számlázd ki nekik azt ha hetente egyszer pár órát segítesz nekik, meg max. 10 ezer Ft alatti tételben vásárolsz.

2023. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ha nekem határállítási problémáim vannak meg mint írtam nem felelek meg nekik és mindenért beszólnak, akkor valószínűleg nem adtak olyan sokat :D Saját lakás, na ilyenről álmodni sem merek, nem is várom el, egyetemet nem kellett fizetniük, igazából többet vettek el belőlem mint amit adtak. De nem ez a lényeg, hanem tippeket várok, hogy állítsak határokat. Szerintem ha egy felnőtt gyerek megkapott mindent a szüleitől fel sem merül benne a kérdés, ami bennem felmerült.
2023. ápr. 29. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!