Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell beszélni azokkal...

Hogyan kell beszélni azokkal az emberekkel, akik folyamatosan feszegetik a határokat?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom külföldön él, viszont minden évben meglátogat és programokat szervezünk. Idén úgy jött ki a dolog, hogy Szerbiába kell mennie, de Budapestre repülne és innen utazna át vonattal oda. Most is nálam akarna megaludni, de azon a hétvégén nekem nem lesz jó és érzem, hogy próbálja feszíteni a húrt. Olyanokat kérdez, hogy a hétfői programomat nem tudom-e átrakni, meg hogy ő nem akar fizetni máshol a szállásért, ezért lenne jó, ha nálam aludna. Én szívesen fogadom, de most nem jó, és olyan, mintha besértődne. Valójában nincs programom arra a hétvégére, de hétfőn lesz egy fontos megbeszélésem, amire fel akarok pszichésen készülni, ő viszont ezt úgy értelmezi, mintha nem akarnám őt fogadni. És ahelyett, hogy megértené, folyamatosan próbálja feszíteni a határokat.
2022. júl. 14. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, most hogyan kommunikálsz vele.

Mindenképpen nyíltan és egyenesen ki kell mondanod a dolgokat. Azt is, hogy most éppen nem akarod, hogy nálad aludjon, és miért nem akarod. Vállalni kell, hogy esetleg megsértődik.

2022. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt mondtam csak, hogy nem alkalmas, mert hétfőn programom lesz.
2022. júl. 14. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat ennyi. Vagy elfogadja vagy nem haverkodtok tovabb
2022. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megszabod a határokat azelőtt mielőtt kommunikálsz vele és amikor kommunikáltok akkor emlékszel, hogy milyen határokat szabtál, arra tudsz támaszkodni, hogy ha túl megy rajta akkor köszönöd, de ebből nem kérsz
2022. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!