Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szintén szeretsz temetőkben...

Szintén szeretsz temetőkben sétálgatni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 30. 20:13
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Halottak napján igen, megemlékezéskor.


De véleményem szerint nem csak ilyenkor "kell" megemlékezni az elhunytakról.

2023. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem kimondottan a megemlékezésekre, meg a saját halott családtagjaim meglátogatására gondolok.

Lehet ez furcsa, de nekem tetszik a temetők hangulata. Szeretek akár ismeretlen temetőben is sétálgatni, nézelődni. Megnézek egy-egy nagyon régi, vagy szépen feldíszített, vagy pont hogy elhagyatott, esetleg érdekes sírt.

2023. ápr. 30. 20:22
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú ideig nagy ívben elkerültem a temetőket, mert lehangoló, de amióta elkezdtem fotózni, néhányat bejártam. Leginkább a régi, lezárt, de még látogatható temetőket (kegyeleti parkokat) kedvelem, ahol akár 100-150 éves sírok is vannak. Van ezeknek valami egészen különös (kissé tán hátborzongató) hangulata. Szeretek ezeknél elidőzni egy picit, belegondolni, hogy ők nagyjából a dédszüleim, vagy az ük szüleim idejében éltek. Vajon mivel foglalkozhattak, hogyan élhettek akkoriban? Olyan ez, mint egy izgalmas múltbéli utazás.
2023. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen! Na akkor nem vagyok ezzel a szokással egyedül ezek szerint. :)

De engem mondjuk nem csak ezek a nagyon régi sírok érdekelnek. A nagyon frisseket is megnézem. Sőt, volt már hogy egy tök ismeretlen temetésen megálltam.

2023. ápr. 30. 20:29
 5/17 anonim ***** válasza:
#4: Na, pont ez az része, ami számomra lehangoló. Nyomasztó belegondolni abba, hogy őket akár még láthattam az elmúlt években az utcán, a villamoson, stb., ma pedig már nincsenek. A régi síroknál ilyen érzés nem nyugtalanít.
2023. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1#-el értek egyet.
2023. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, de hát ez az élet része. A régiek is éltek egykor. Azon már én is gondolkoztam, hogy gyerekkoromban az utcai tömeg nagy részét képző "nénik és bácsik" jó része már a temetőben van, úgy hogy kimondottan nem is értesültem a halálukról. Az utcánkban is sok idős nyugdíjas volt gyerekkoromban. Volt aki még beszélgetett is velem. Aztán csak azt vettem észre egy idő után, hogy soha nem látom őket. Valószínűleg ezért...

Lehet ez valamennyire lehangoló, de változtatni úgy sem lehet ezen, akkor sem ha szomorkodunk miatta.

Nem tudom pontosan megmagyarázni, hogy miért, de nagyon érdekelnek a temetők és a temetések.

2023. ápr. 30. 20:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik… de csak nappal

Főleg mivel külföldön vannak nagyon szép temetők

2023. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, számomra megnyugtató az elmúlás gondolata. Nekik már semmi sem fáj.
2023. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A haláltól én sem félek kimondottam. Nincs gyerekem és már szerintem nem is lesz, nem is szeretnék. Tehát nem hagyok itt senkit, akinek fájdalmat okozna a hiányom. Az elmúlás számomra azt is jelenti, hogy a földi lét minden gondjától megszabadulok. Nem kell pl többet dolgoznom, számlákat fizetnem, stb...

Persze nem szándékozom még elpatkolni. Egy csomó mindent szeretnék még az életben kipróbálni, sok helyre szeretnék eljutni. De ha már minden ki van pipálva a bakancslistámon, nem lenne akkora gond, ha nem leszek nagyon öreg, beteges tök egyedül. De ez már kicsit más téma. :)

2023. ápr. 30. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!