Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért ilyenek?

A magyarok miért ilyenek?

Figyelt kérdés

Néhány éve egy politikai poszt alatt, akkora káromkodások voltak egy azt öröm volt nézni.

Manapság már a magyarok abba is beletudnak kötni ha egy elektromos roller véletlen az utca szélén van

Volt egy poszt, miszerint egy fickó a Taxiban elaludt, de ment a taxióra ugye. Kommentek között írom, hogy engem a liszt ferenctől, csak vecsés határáig 2500 forintért dobott el a Taxi, akkor ez mekkora számla lehetett. Erre megkaptam egy non profiltól életem válaszát " panaszkodsz, sok vagy"

Nem tudom hol volt itt a panaszkodás. Nem azt mondtam ejj ez a taxi jó drága, egy kilómétert visz 2500 ért. Hanem azt mondtam ha 2,5 kilóméter 2500 forint amit 5 perc alatt levezet, akkor egy egész éjszakás alvás mekkora lehetett. De nyilván ez panaszkodás.

A magyarok mindenbe beletudnak kötni? Tényleg bármibe. Ha azt mondod hogy az ég kék, a másik úgy is azt fogja mondani hogy zöld.

Volt egy Yettel poszt, miszerint hajnalban 3 órás karbantartás végett nem lehet feltölteni a kártyát, meg még néhány funkció átmenetileg nem elérhető.

A kommenteket olvasva csalódott vagyok. Mindenki

"Jajj ez az, ennyit érnek a Magyar szolgáltatók. Nah látszik mennyit ér Orbán" kövezzetek meg de az államnak mi köze ehhez a Yettelhez? Asszem a Vodafone az állami tulajdon, nem tudom.

De egyébként ezután sokkal jobb lett a szolgáltatás is, és gyorsabb lett az app is.

Kommentben valaki akkor azt a 3 órát nem kell befizetni 🤣írom már neki hogy hát az a 30 forint nem túl sok.

Most mit be megy a Yettelhez, elkér 30 forintot?

Megkaptam életem második legjobb válaszát. Túl fiatal vagyok még ehhez az élethez, nem értem én még az ilyeneket.

Hát persze.

Gyakorin ha valaki egy halra hasonlító állatra azt írja hogy van lába annak a halnak milyen cuki, jól el lesz küldve az anyjába, le lesz pontozva mert az nem hal.

14,5% inflációs emelés volt vagy mi minden szolgaltatónál.

Még szép hogy erről is az oroszok tehetnek. Mer háború

Volt egy gyerek, elütötte egy busz, mikor rollerezett.

Együttérzés helyett, a kommentek:

Meg is érdemelte minek rollerezik.

Volt nagy feró. Az unokája vagy kije meghalt. Vagyis a magzat, de már szívhangja is volt. Egy Hír oldal beszámolt róla kommentek.

Na úgy jó fideszes köcsőg. Az egész családod menjen utana, hála istennek.

Hogy lehet egy kis ártatlan gyerekre olyat mondani hogy jó is hogy meghalt? Mármint még megsem született, de megérdemelte a halált mert fideszes a nagyapja. És ha felnőtt volna és ő nem lett volna Fideszes? Vagy miért kellene meghalni feró unokájainak amiért a nagytata fideszes? A gyerekek miről tehetnek?

De az nap volt egy hír, többen lehozták

Kajdi Csaba kutyájának májrákja van. Sírva nyilatkozott, jaj megműtik, de májrakja van..

Kommentek: szegény, jajj kicsi állat veled vagyunk, meggyógyulsz

Ez a kutya beteg volt, mindenki sajnálta, egy szívhanggal rendelkező magzat ha meghal az meg is érdemelte.

Nem bírtam oda írtam, hogy egy beteg kutya (ráadásul lehet gyógyítani) sokkal szomorúbb eset, mintha valaki gyermeke meghal? Írjak miért lenne az. Írom, hat mivel nagy feró híre alá odaáírták rengetegen hogy megérdemli a magzat, az össze családtagja járjon úgy. Nekem támadtak ott is, hogy igen ennek a kutyának többet ér az élete mint egy ártatlan gyereknek, aki semmiről nem tehetett.

Kura nagy csalódás ez számomra. Nem tudok még egy ilyen kötekvős, rosszindulatú népet mint mi. Ahelyett hogy segítenénk egymásnak, inkább a rosszat akarjuk egymásnak.


2023. máj. 2. 09:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Gyúcsány,sz@ros gyuri,prüsszel.



Egy választó polgár.

2023. máj. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Magyarokkal beszélsz, és persze találkozol negatív megnyilvánulásokkal, és a több évnyi gyűjteményből azt hozod ki, hogy a magyarok ilyenek. Akkor ki is a negatív?


Pont ezzel az áltaánosítással van baj, amit Te is művelsz. Biztos, hogy a halálesetekről szóló cikkek alatt sokan sajnálkoznak, nem kívánják más halálát. De egyébként is: mire fel indulsz ki a közösségi médiából?


"Nem bírtam oda írtam, hogy egy beteg kutya (ráadásul lehet gyógyítani) sokkal szomorúbb eset, mintha valaki gyermeke meghal?"

. Azért veled is van gond... Mégis hogyan lehet egyáltalán számon kérni a kommentelőkön azt, hogy mások másik hír alatt mit írtak? Normális, hogy együttérző emberekbe belekötsz, hogy mire fel sajnáloznak?

2023. máj. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Megleplek, de ez nem csak a magyaroknál van így. Én Angliában élek, na ott is megy rendesen a panaszkodás, anyázás, megalázni másokat dolgok. Itt is szidják a rendszert, mindenbe belekötnek. Sokszor csak pislogtam amikor a kollégáim a másik háta mögött milyen stílusban beszélték ki, persze a szemében kedvesek voltak. Ilyenkor mindig elkeseredek, mert bennem van, hogy tuti engem is így beszélnek ki a hátam mögött. Emlékszem egyszer nagy hangzavarral mert a pocskondiázás a migránsok miatt. Olyankokat mondtak, hogy minden migránst visszatoloncolnának a saját országukba, aki meg nem mondja meg honnan jött, azt a senki földjére tennék..Volt aki azt írta, hogy minden migránstól elvennék a segélyt, és ha lopna, eltörné a kezüket. Ekkor szólaltam meg. Hiszen én is migráns vagyok.Sosem loptam, és sosem kaptam segélyt. Látnod kellett volna a döbbenetet az arcukon, de úgy mentegetőztek, hogy "-Jajj, de te rendes vagy! Dolgozol, hasznos tagja van a társadalomnak etc"

De mesélhetnék az aljas kommentekről is. Pl: Kikapott Németország egy focimeccsen.( nem tudom VB vagy Eb volt) A focifelvételen egy német 5-6 éves kislány elsírta magát. Erre jöttek a kommentek, hogy a kis náci legalább megtanulja, hogy ilyen is van. Vagy megb***m, akkor nem fog sírni stb. Olyan ordenáré kommentek voltak, hogy ebből lett is Angliában egy médiabotrány. Anglia csapatkapitány, edzők, klubok felháborodtak az angolok viselkedésén.

Sok ilyen sztorit tudnék mesélni,. Szóval nem csak a magyarok ilyenek.

Talán pár dolgot lehet a magyarok "szemére vetni". Az egyik, hogy mindig olyan elkeseredettek, még azok is akik jól élnek. Nem értékelik amijük van. ( voltam Indiában, na ott aztán tényleg van olyan élet amitől az ember elsírta magát) A másik gond, hogy alig mosolyognak a magyarok. Pedig egy mosoly nem kerül pénzbe, és széppé teheti a napodat is.

2023. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az internet egy jatszotér...

Én is szoktam, provokálni, okoskodni, kommentelgetni...


Csak itt se mindegy, hogy a "hülye okoskodik, vagy az okos hülyéskedik" elöbbiből van több

2023. máj. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Az elmult 13év agymosàsànak eredménye
2023. máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbben a komment szekciókban élik ki magukat azért van ez.


Én leginkább azon tudom flehúzni magam hogy mennyi buta, sötét, degenerált ember létezik, mert sokszor olyan baromságokat kommentelnek szinta akárhova is aminek egyrészt értelme sincs, de pont hogy a dolgok ellenkezőjét állítják, vagy csak szimplán dióták és olyan orbitális hülyeséget írnak amin sírni tudnék hogy ennyire buták. Meg persze vannak akik teszik alájuk a lovat különben és sokan sokkal bátrabbak online felületen megszólalni mint a való életben.

2023. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom hanyas írta, hogy általánosítok.

Nem tenném, ha nem csinálná ezt a magyar Facebookozók 60%a.

#3 ha ezt kiírod Facebookra, hogy máshol sem arany az élet, akkor is te leszel a hibas, mert hazudsz. Ha nem azt mondod, ami más pici lelkivilágának tetszik, akkor egy hülye fsz leszel, ráadásul az időseket sem tiszteled, és nem tudsz még semmit az életről.

5#.

Kétlem, hogy a Fideszesek mondták Ferónak, hogy jó is hogy meghalt az unokája.

#2. Miért lennék negatív? Mert leginkább negatív tapasztalataim vannak a magyar Facebook felhasználókkal szemben? Volt aki a Ferós hír alatt is sajnálták Nagy Ferót, ki fejezték, de csak nevetős emojit kaptak, és hogy te egy rohadt jobboldali fsz vagy.

Szerintem mas halálát kívánni politikai nézete miatt, nem túl kóser.

Lehet ez így van más országokban, sőt biztos, de legalább egy nemzetnek kellene példát mutatni m

2023. máj. 2. 10:26
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

nem azt mondtam, hogy mindent a fideszesek írnak ki, de a közhangulatért nagyban felelős, hogy az elmúlt 13 év alatt már a szőrös lábú románok is leelőztek minket mindenben…

Hogy mindenki tisztában van vele, hogy jobban élünk mint 4 év múlva… hogy a fiataljaink 80%-a már nem is tervez az országgal… hogy jelenleg is tömegével vándorolnak ki aki csak teheti.

Hogy az átlag embernek 600euróbol kéne megélnie, abban a tudatban, hogy az osztrákoknál ugyan azzal a munkával megkereshet 2000ret és minden olcsóbb…

Na ez az oka annak, hogy mindenki seggében zabszem van.

2023. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egyes kommentekből is látszik, a magyarok alapvetően a dumálásban jók, minden másban rosszabbak, mint egy külföldi: kifogáskeresés, másokra mutogatás, panelek ismételgetése (ne általánosíts stb.), kötekedés, okoskodás, mások lehúzása a szintünkre.

A gyakorlatban viszont a többség orbitális lúzer, aki nem is nagyon akar megmozdulni. Orbánék is pont ezt használják ki, és az sem véletlen, hogy ez az eu egyik legszegényebb országa.

Ez az oldal is vmennyire megmutatja ezt: a többség az élő fába is beleköt, ha kiírsz egy kérdést, de mikor vitába szállsz velük, kiderül, hogy még a szövegértés sem megy nekik.

2023. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Most milliós segélyt küldtek egy Beregszaszi ukrán kórháznak.

Valaki írta, szép jó de ide is juthatna orvos, és kellő felszerelés.

Egy Mi Hazánkos, válaszban azt írta, hogy ő a magyar kórházakban azon kívül hogy nem volt valahol villany, és büdös volt nem tapasztalt egyéb problémát.

Én odaírtam, hogy anyám sürgős műtétét 4,5 hónappal elhalasztották. Azt mondta ez kamu, mondtam, hogy elküldöm az ambuláns lapot, azt mondta küldjem, de az is kamu.

Elküldöm neki, azon pecsét, aláírás, főorvos neve minden. Ambuláns lap száma stb

Megkaptam, hogy ez csak egy kamu ambuláns lap, és ő bármikor csinál 100 ilyet, és be kellene vezetni Magyarországon azt, hogy akik ilyet kamuznak bíróság elé álljanak, mint a törököknél.

Én feladtam. Először csak egy trollnak hinné az ember, de nem az. Attól még hogy ő nem tapasztalt ilyet a kórházakban, mert őt nem kell műteni, attól ugyan úgy gyenge a magyar egészségügy, és ezt mindenki belátja, a legtöbb jobboldali is. Ezen kar vitázni, de nem. Hiába tudja, hogy nincsen igaza, kiáll a hülyesége mellett.

2023. máj. 3. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!