Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg igaz az,...

Szerintetek tényleg igaz az, hogy Magyarországon minden emberben van cigány/ roma vér, mégha nem is tudják?

Figyelt kérdés

Nem rasszista kérdés, és ilyen kommenteket nem is akarok!


Egyetemi előadáson hangzott el, szociológus szájából.


Én nem értek vele egyet, de az igaz, hogy keveredés volt. De hogy mindenkiben, az teljesen kizárt szerintem. Márcsak azért is, mert a múltban más társadalmi "rétegbe" tartoztak. Pl, nem hinném, hogy 1644ben (csak írtam egy évszámot) jobbágyok romákkal keveredtek volna.



2023. ápr. 24. 16:32
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon nagyon kicsi az esély erre.

De véleményem szerint ez nem igaz, hogy MINDENKIBEN van.

2023. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
88%

Esélytelennek tartom, hogy mindenkinek legyenek cigány felmenői, ez így egy kifejezetten alaptalan általánosítás.

Apai ágon 1818-ig, anyai ágon 1744-ig tudom visszakövetni a családfámat, egyetlen cigány sem volt közöttük (ha pedig ezelőtt volt, az kvázi mintha nem is lenne), ellenben vannak köztük oroszok, észtek és franciák, akik pláne nem keveredtek a cigánysággal.

2023. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
70%

Pascal-háromszöm (asszem), 1644 óta kb 65 000 ősöd volt, abból az első generáció kb 32 000 ős. Az a korabeli lakosság 1%-át teszi ki.

Ilyen módon ki lehet számolgatni, hogy mondjuk adott konfidencia érték mellett volt-e cigány ősöd. Amíg matematikailag nem vezeti le, addig szerintem felesleges elhinned. Minden esetre akár még igaza is lehet.

2023. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
90%

Nem előszőr hangzik el, de nem igaz.


Mindkét "népcsoport" elkülönült, ez különösen igaz az elmúlt századokra.

Csak példának írom: nekem egyetlen ismerősöm van akinek cigány származású a felesége, ő maga zsidó származású.


Nagyszüleim idejében még elképzelhatetlen volt c házastárs.

Persze biztos akkor is voltak kivételek.

2023. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

#3 Hozzászólása szerintem építő. Sőt elgndolkodtató. Dehát ez matek megközelítés. Matematikailag meg van nekem is esélyem a lottó ötösre, ha játszok. Más kérdés, hogy be is jön. Szóval hiába a nagy számok. + Akkor még kevesebben voltak. Tehát a többség az az 1%.


De amiket a többiek pedzegetnek, meg én is, hogy nem "fúúj cigány" azért lehetetlen kb. mert más társadalmi rétegben/ osztályban voltak régen az emberek.


Nagyon régen szinte és periódusokban röghöz kötött jobbágyság is volt, a cigányság meg vándorló életmódot folytatott.

Persze érintkezhettek 1444ben is, de kevesebb eséllyel mint 1644ben.


Meg vágom, hogy Mária Terézia is elvileg adott örökbe cigány gyerekeket magyar családoknak, a letelepedést és az asszimilációt előmozdítandó, de az én ismeretem ebben hiányosak, bevallom.

De én úgy tudom túl sok sikerrel nem járt(?).

Ha igen, akkor viszont olyan családok leszármazottjaiban tényleg lehet cigány ős.

2023. ápr. 24. 17:02
 6/50 anonim ***** válasza:
90%
Ez a szociológus nem cigány véletlenül?
2023. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem inkább ezt a hardcode neolibsi vonalat képviseli.
2023. ápr. 24. 17:06
 8/50 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Zsido es nem europai viszont tobb mint 50 szazalekban van.
2023. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
82%

Előfordulhat, mint ahogy írtad is, hogy adtak örökbe magyar paraszt családoknak roma gyereket.

De, hogy mindenkinek lenne a lakosságból minimum egy darab roma felmenője, az nagyon erőteljes túlzás, ferdítés.

2023. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 NTBS ***** válasza:
81%
Nem igaz.
2023. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!