Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire bunkók lennéne...

Tényleg ennyire bunkók lennének az autistákkal az emberek?

Figyelt kérdés

Elkeztem olvasni egy olyan szülő blogját, aki autista gyereket nevel. Eléggé régre visszamentem a bejegyzéseknél és feltűnt, hogy iszonyat gyakran ír arról hogy valaki épp beléjük kötött. Pl buszon, boltban, rendelőben, játszótéren. Azt írja, hogy ha a gyerek elkezd mondjuk "repkedni" ami ugye tipikus auti tünet, akkor olyanokat mondanak akár a szemükbe, hogy nyomorék, selejt, kolonc a társadalom nyakán, minek tartják ezeket életben a mi adónkból. És az ilyen sztorik rengeteg bejegyzésében megjelennek.

Nem akarom meghazudtolni, de nekem ez olyan fura. Tapasztalatom szerint az emberek inkább konfliktus kerülők, nehezen tudom elképzelni, hogy valaki odamegy és a gyerek meg a szülő szemébe mond hangosan ilyen dolgokat. Pláne ha még csak nyilvánvalóan nem is egy sima neveletlen gyerekről van szó, hanem valamilyen fogyatékkal élőről. De lehet csak én vagyok naiv. Szerintetek tényleg képesek ennyire türhők lenni az emberek hogy ilyen sértegetés rendszeresen előforduljon, vagy lehet a blogger színez azért ezeken a sztorikon?



2023. máj. 2. 23:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem is szemébe de háta mögött meg úgy hogy hallja esetleg, úgy sajna igen. Én Aspergeres vagyok kicsit és napi! napi! nem túlzok- szinten kapom a beszólásokat
2023. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Kólauborkával ***** válasza:
87%
Szerencsére én sem ezt tapasztalom és úgy gondolom nem ez a jellemző. Viszont én budapesti lakos vagyok, sajnos bőven benne van, hogy vannak helyek ahol az általános vélekedés megragadt valami középkori szinten.
2023. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
ha egy gyerek a tömegközlekedésen a többi utas idegeire megy, akkor igen, morognak az emberek. csak aki egészséges gyereket nevel, az nem ír róla blogot, mert nagyjából mégiscsak átérzi, hogy másnak krva idegesítő most éppen az ő gyereke.
2023. máj. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem anyuka kicsit eltúlozta a dolgokat.


Az unokaöcsém is autista. Rendszeresen részt veszek rendezvényeken, ahol találkozok a többi szülővel.


Egy-két esetről beszámolnak, amikor bunkók/gonoszak voltak az emberek, de ez nem egy általános jelenség.

2023. máj. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Fhú bazz... ne tudd meg miket mondanak az emberek az...


...EGÉSZSÉGESEKRE!


Sajnálom, de az emberek szimplán csak bunkók. Mindenkivel.

2023. máj. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy az ilyen anyákban is rengeteg a feszültség,direkt keresik néha az ilyen helyzeteket. Hogy visszaszoljanak vagy jól leírják. Például egy tomboló, rángatózó,rugdosódó,dobálózó gyereket nem engedünk terhes kismama vagy kisgyerek közelébe,szerintem ez tök alap. A harapós kutyádat se engeded oda.
2023. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Darius- ***** válasza:
34%
Alacsony intelliganciájú emberek véleménye semmis. A fogyatékkal élők ők, agyilag.
2023. máj. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Kitana. ***** válasza:
91%

Az emberek mindenkivel bunkók, csak akármilyen kisebbségbe tartozik valaki, az hajlamos ezt azonnal magára venni és úgy feltüntetni, mintha csak vele lennének azok.

Érted, sokkal izgalmasabb egy olyan sztori, amiben azt írják, hogy egy X féle ember bunkó volt Y féle emberrel, mintha csak azt olvasnád, hogy egy ember bunkó volt egy emberrel, de egyikről se tudsz mást, csak hogy emberek. Az első példában rögtön tudod, kinek az oldalára akarsz beállni. A másodiknál jobban meg kell vizsgálni a történetet, hogy eldöntsd, de ott nem tudsz egy egész csoportot elítélni és utálkozni. :D

2023. máj. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Honnan lehet megkülönböztetni egy autista gyereket egy simán idiótától, aki folyamat üvölt? Manapság, meg most, hogy melegszik az idő ott óbégatnak mindenhol, ahogy a csövön kifér.


Én nem szoktam beszólni, az üvöltözés mindenkitől zavar. Egyedül mikor ezen az oldalon olvasom, hogy 3 gyerekük van, mindegyik autista, akkor rázom a fejem, hogy 1 után minek kellett még kétszer bejátszani a szülőknek a hibás génkészletüket.

2023. máj. 3. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Magyarok vagyunk. A politika azt szajkózza, hogy mi tökéletes nép vagyunk, és mindenkitől a "Több tiszteletet!" elvárjuk.

Közben meg saját magunkkal sem tudunk mit kezdeni.

Igen, sajna sok ember poofázik mindenfélét a másikról, ha sérült. A '90-es éve végéig-, a 2000-es elejéig gyakori volt a verbális szidás, utána - mintha egyfajta generáció váltás lett volna - egymás közt megy a kielemzés. Én csámpásan közlekedek egy alapbetegség miatt, és kaptam már beszólást-kinevetést, érdekes módon nőktól, gyerekes anyától <"ezekre" jellemzőbb a felsőbbrendűség érzése. Tehát ismerős a történet.

Egy a lényeg:

A magyarok ilyenek.

2023. máj. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!