Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valakivel történt már ilyen?:...

Valakivel történt már ilyen?: Azt hitte egy idős ember, hogy kimondta, amit akart, de valójában meg se szólalt. - Nem, nem voltam kábult vagy hasonló.

Figyelt kérdés

Velem az elmúlt 2 hétben kétszer is megtörtént, hogy apukámmal* telefonáltam és az egyik alkalommal 100%, hogy volt tiszta volt a kapcsolat, mert végig hallottam a háttérbeszédet, míg ő 1 szót se válaszolt a kérdésemre, majd 5-10 mp elteltével mondtam, hogy "Nem értem." (Igaz, nem ez lett volna a tökéletes mondat, de ez alatt olyasmit értettem, hogy nem hallom). Mire ő indulatosan és türelmetlenül válaszolta, hogy "Értsd már meg!" Ez kemény volt...soha ezelőtt nem tapasztaltam ilyet sem nála, sem másnál. Igaz, csak 27 éves vagyok és nem sok embert ismerek, idősöket se sokat.

Azért írtam, hogy "az egyik alkalommal 100%, hogy volt tiszta volt a kapcsolat", mert ekkor TELJESEN Tisztán hallottam a háttérgangot (Nem, nem ő tartotta távolabb a telefont és én véltem úgy, hogy az a háttérhang), míg a másik esetre nem emlékszem ilyen erősen. Gondolom azért, mert az nem az énemet / tulajdonságomat érintette, mert akkor nem mondott "Értsd már meg!"-hez hasonlót.


*77 éves.

Számos alkalommal adtam neki pénzt, hogy fizesse be a számlámra, és többször is volt, hogy 12.000 Ft helyett 120.000-ret számolt, majd amikor rám nézett, én szigorú hanggal és tekintettel válaszoltam, hogy "Nem." Újraszámolta, ezúttal 1.200 Ft lett. Szintén pontosan ugyanaz volt a reakcióm, semmiben sem különbözött. Majd harmadszor is megszámolta és ekkor már helyesen 12.000-ret mondott és rácsodálkozott, hogy valóban.

Elég gyakran elfelejti, hogy mit mondott 1-2 napja.

Évekkel korábban történt, hogy elesett a folyosón és amikor kérdeztem felőle, akkor nem a kérdésre válaszolt, hanem elmondta az egész történetet. Orvosnál is ugyanez történt. Azóta viszont nem sokszor fordul elő, hogy nem a kérdésre válaszol.

Nem kell etetni, pelenkánzi stb. Önálló még.



2023. máj. 3. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Demencia is így kezdődik, és nem egyből cselekvőképtelen a beteg, hanem folyamatosan épül le. A rövidtávú emlékezetkiesés legfeljebb csak bosszantó, de a hosszútávúak sérülése már az önellátásra is hatással lehet (tájékozódás, napi rutinfeladatok elvégzése).

Viszont azt mondják, hogy az állapotot nem segíti, ha a beteget leugatják hogy miért nem emlékszik vagy nem tudja mit csinál, helyette rá kell vezetni és emlékeztetni dolgokra.


A többit inkább nem mondom, mert személyeskedésnek hangzana. Használd ki az alkalmat, amíg tudja ki vagy.

2023. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Viszont azt mondják, hogy az állapotot nem segíti, ha a beteget leugatják hogy miért nem emlékszik vagy nem tudja mit csinál, helyette rá kell vezetni és emlékeztetni dolgokra." - Nem tudom, hogy ezt a leírtakat figyelembe véve írtad vagy azt leszámítva. Lehet, hogy félreértetted, nem én mondtam indulatosan, hogy "Értsd már meg!", hanem ő.


Azért ez nem kezdő szint, amikor nem tudja, hogy meg se szólalt 5-10 mp-ce - 5-10 MÁSODPERCE!!

Idáig sokszor (sokszor!) volt olyan leginkább az elmúlt 3/4 évben, hogy nem emlékszik arra, hogy 2-3 perce mondta-e az adott dolgot vagy sem.


Azt gondolom, hogy itt gyakorin anonim anonim felhasználó között nincsen semmi kapcsolat, amiért személyeskedés történhetne meg.

(A miért kértem meg 77 éves embert, hogy fizessen be a számlámra kérdésre nem fogok válaszolni. Ha erre gondoltál volna.)

2023. máj. 6. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!