Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan aki már egyszer...

Van itt olyan aki már egyszer nagyon lecsúszott és onnan kapaszkodott fel? és mi volt az és hogyan?

Figyelt kérdés

Nem voltam egy milliárdos csemete soha nem ilyen szintű lecsúszásról beszélek. De volt munkám, barátnőm/im, kocsim, házam minden ami "kell".


Most annyiban változott az egész..hogy nagyon kemény depressziós lettem, és drog függő is, munkám az nincs, barátnőm sincs, kocsim az van házam is van..úgy megvan amúgy így is mindenem. De van mint pl ma is, hogy konkrétan nincs kedvem felkellni és ilyen délután 2-ig alszok, csak azért hogy ne legyek részese a saját életemnek meg ilyenek.


Nincs is igazából semmihez kedvem..sem energiám. Meg rossz embernek is érzem magam mert nem vagyok olyan magabiztos mint régen...sorolhatnám. 30f


2023. máj. 4. 14:47
 1/2 Tamassh válasza:
Hello! Kb. ugyanebbe voltam, csak van még egy gyerek is. Drog, pia napi szinten, már kora reggeltől. Totál szétcsúszott körülöttem és bennem is minden. Nekem pszichológus, új kapcsolat, megmaradt barátok segítettek, meg az hogy változni akartam. Célokat kellett kitűznöm és apránként sorra megvalósítani őket, hogy helyrejöjjön az önértékelésem. Sport, olvasás, hobbi, tanulás, bármi önfejlesztés, ami jól esik. Ahhoz, hogy legyere a szerekről min. 11 hónap totál tisztáság kell, mert az agyad jutalmazóközpontja annyi idő áll vissza a normális működésre és tudod kezelni a függőséget. Tudom ez elsőre durva és az első 3 hónap tényleg nehéz fizikailag is, lelkileg is, de meg lehet csinàlni és meg is éri. Újból kinyílik a világ és akik làtják min mész keresztül azok nagyon sokat segítenek. Szóval fel a fejjel s harcra fel, mert az életet nehéz, kszéppé lehet tenni😉
2023. máj. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tamassh válasza:
És a depresszió “normális”, mert megborítja a hormonrendszert is, nekem a kirándulás sokat segített. De minden ember más és ahhoz, megtudd neked mi kell, szerintem jó, ha van valaki, akivel meg tudod beszélni, hogyan érzed magad, miért csinálod, mi tenne boldoggá, mitől félsz, milyen volt a szerhasználat (miből, mennyit). Szóval őszintének kell lenni nem csak másokhoz, hanem magadhoz is és fel kell tárni a problémákat és megoldani őket. Ez is elég kemény meló, de olyan kb. mint a hernyó, amiből pillangó lesz. Nekem pl kiderült, hogy a kajálás is sokat rontott az allapotomon, mert a sok szénhidráttól a kortizol szintem sem volt normális és alapból rosszul viseltem a stresszt. Szóval ez egy összetett folyamat. Megtalálni, hogy mi és miért ment tönkre és hogyan lehet helyrehozni testileg és lelkileg is. Ezért javasolt a szakember, bár én nem találtam eddig olyat aki ennyire összetetten vizsgált volna. Az egyik dologból következik a másik, csak utána kell menni. Most normális, hogy szarul vagy, de nem kell így lennie és egyszerű módszerekkel meg lehet oldani, de elszántság, kitartás és türelem meg ilyen jellemformáló nyalánkságok fognak hozzá kelleni, amik menet közben erősödnek💪🤘
2023. máj. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!