Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kapaszkodnak az emberek...

Miért kapaszkodnak az emberek értelmetlen, ócska dolgokba?

Figyelt kérdés

Bőgnek a szülőhelyük miatt, hisztiznek, ha ki kell dobni a vackaik felét, mert a rojtos, ocsmány, poros bútoraik, cserepeik meg rongyaik milyen szépek és micsoda emlékek, ráadásul be is zsúfolják az otthonukba őket, hogy abszolút putrinak nézzen ki (pedig lenne lehetőségük legalább kitisztítani őket és normálisan "tálalni"), nem lépnek ki egy szar barátságból vagy kapcsolatból csak azért, mert ennyi meg annyi ideje tart...


Én sem vagyok az, aki eldobja a régit az újért, de hogy lehet így élni? Miért nem elég képeken meg fejben emlékezni a múltra, miért kell minden szarba kapaszkodni?


2020. febr. 22. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Esetleg ez a kérdésem ihlette, és te vagy az 1-es válaszoló?

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..


Ha te vagy, akkor:

Egy szóval nem mondtam, hogy régi vackokkal teli putri a lakásom.

És alig maradt barátságom, pont azért, mert kiléptem felnőttként a rosszakból.

De te már beleképzelsz mindent, anélkül, hogy tudnál bármit a másik emberről.

Hisztinek mondod, de te vagy itt az, aki képes más ember kérdése miatt kiírni hisztiző kérdést.

Meg azt írod a kérdésemre: nem kell drámázni. Te szerinted itt nem drámázol? Miértfoglalkoztat ennyire mások élete, gondolkodása? Ha te ennyire elégedett vagy az életeddel, foglalkozz azzal.

2020. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Semmi sem örök életű. Például a majd' 60 éves anyósom is ragaszkodott a régi tévéjéhez, míg egy szép napon el nem kezdett füstölni, szó szerint. Megleptük egy modern okostévével. Először tiltakozott, majd felfedezte, hogy online egy halom érdekes műsort elér rajta, azóta imádja.
2020. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Én azon szoktam röhögni, amikor magukra is tetováltatják őket.
2020. febr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

1-es vagyok megint:

Arra az esetre pedig, ha nem te vagy, aki a kérdésemre azt a választ adta: az tényleg nem jó, ha az emberek benne ragadnak rossz kapcsolatokban, meg putri koszos a házuk.

De az ő életük. Téged ez miért zavar ennyire? Nem tudsz ellene tenni semmit. Sok mérget megspórolsz magadnak, ha elfordítod a fejed.

Ha igazán érdekelne a jelenség oka, nem ilyen stílusban írtad volna ki a kérdést. De ez csak gyűlölködő ócsárolás a részedről.

2020. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
És ha megfigyeled, minél öregebb valaki, annál jellemzőbb ez rá. Amikor anyámék megvették a házukat, ami egy idős házaspáré volt, a pajtában faoszlopba vert szögeken olyan dolgok voltak, mint pl. levált cipőtalp, rongyos kalap, mindenféle csatlakozó nélküli vezetékdarabok...
2020. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#1 Nem, nem én vagyok. Csak jártam a szüleimnél meg az egyik ismerősömnél. Anyukámnál tisztaság és rend van, modernebb, új bútorok, ragyog a konyha, szép, letisztult a nappali. Van egy régi komód, amit kipucoltatott és újrafényeztetett, a szülei házából hozta el, mikor eladta. Egy Jézus szobor van a polcon, ami a nagymamámé volt, meg két kép mellette, amin a szülei, illetve mi, a gyerekei vagyunk. Van egy dobozkája a szekrény mélyén régi képekkel, de minden öreg vackot kidobott vagy elajándékozott, mióta elváltak apámtól, amiből tudott még, azt pénzzé tette és csinált belőle egy normális otthont. Apámnál meg ha bemegyek a lakásba, meg akarok fulladni. Egy csomó régi szarral él együtt, amik ocsmányak és értéktelenek, anyósom is ugyanez a fajta, egy egész háznyi szar rohad rá, de milyen szép emlék. Még vett is egy telket a szülőfalujában egy utánfutóval, hogy ő visszamegy oda tanyázni... És vén fejjel azt pofozgatja, oda ingázik másfél órákat az otthonából... Van egy ismerősöm, akinek segítettem valamiben, ezügyben mentem át hozzá és az is botrány. Pedig ő fiatal, de minden kolis meg egyetemi szarját, elnyűtt vagy lomtalanításból összelopott szarjait őrzi és gusztustalan az a hely, ahol lakik. Nem koszos, de a vágások nyomán felhólyagosodott asztal, amin a levakart matricák fekete foltja díszeleg egyszerűen gusztustalan. És jól keres, jómódú, de neki az emlék. És nem dobja ki. Rosszul vagyok ettől.
2020. febr. 22. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Én azt figyeltem meg, hogy ami az ember fejében van, az van körülötte is tárgykultúrában, tisztaságban, igényességben. A családban, rokonságban is ezt látom. Igényes ember rosszul lenne egy piszkos, zsúfolt otthonban. Ez pedig nem pénz kérdése. Olcsó bútorokkal is lehet szép, otthonos egy ház, lakás.
2020. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Én 30 évig egy szobában laktam, ahol ócska, lomizott bútorok voltak. Otthon szakadt cuccban voltam. Csak az utcára vettem fel olyan ruhát, amit elfogad a társadalom, de azokat is turiztam.


Egyszerűen magyar fizetésből éltem. Nem volt pénzem se új bútorra, se új ruhára, néha még ételre sem.

2020. febr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés meg van válaszolva. Múltban élnek.

Az meg nem ide tartozik, ha valakinek nem telik új dolgokra.

2020. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!