Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában mindenki azzal...

Általában mindenki azzal tartja a kapcsolatot és oda megy el, akivel/ahová szeretne. De szerintetek vannak az életben olyan helyzetek, amikor illik elmenni valahová akkor is, ha nem szeretnénk?

Figyelt kérdés
Most nem temetésről beszélek. Hanem pl. valamelyik rokon születésnapjáról, vagy akár osztálytalálkozóról, ha nem nagyon tartottátok a kapcsolatot, akkor is szokás ilyen helyekre elmenni? Szerintem egyáltalán nem sértesz meg vele senkit, ha nem mész.
2023. máj. 4. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Igen, vannak ilyen helyzetek.

Az osztálytalálkozó és a családi összejövetel két külön kategória. A családi összejövetelre szerintem illik elmenni.

2023. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem eseményfüggő. Egy oszálytalálkozó, random rokon szülinapja, random családi összejövetelnél szerintem nem fontos, de közeli családtag esküvője, kerek szülinapja, temetése más téma, ott azért illik megjelenni.
2023. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Akkor is, ha semennyire nem tartjátok a kapcsolatot? Pusztán a rokonság mint olyan meg semmire sem kötelez. Beszámolási kötelezettségetek egymás felé nincs. Szóval szerintem a kérdésre a válasz egyértelmű nem, mindenki megválogathatja, hová megy egyébként.
2023. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Életem...


De, a családom olyan, hogy megsértődnek. Az egyetemi iszogatások egy részére meg azért megyek, hogy utána én is kapjak a kéz alatt terjedő zh-kból, meg bármilyen hasznos infókból.

Sok családtagommal meg azért vagyok kedves vagy azért maradok a társaságban, ha ott vannak, mert félek, hogy másik családtagjaim emiatt elzárnák a pénzcsapot, de előfordult már olyan is (igaz ritkán), hogy pont tőlük kaptam segítséget.


Ez amúgy általánosságban is elmondható, hogy csupán számításból vagyok mindenkivel kedves, aranyos. Párszor már összegeztem magamban a pro és contra érveket és mindig az jött ki, hogy jobban járok, ha egy kicsit megjátszom magam.

2023. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen. A párom családja az a kategória ahová nem szívesen járok, de mivel illik elmenni párommal és nem akarok sértődést, elmegyek. Nincs semmi komolyabb bajom velük, egyszerűen ég és föld vagyunk, feszélyezve érzem ott magam.
2023. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem sértesz meg vele senkit, ha nem mész el. És ha mások nem mennek el hozzád, amikor várod őket, az sértő vagy nem? Vagy ez hogy működik nálad?

Ha várnak, és te nem mész, talán előtte beszélned kéne velük.

2023. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
6.nál a pont
2023. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os, ez nálam azért nem működik, mert én nem tartok ilyen névnapi/születésnapi rendezvényeket, sem házibulit, aki akar, személyesen vagy telefonon felköszönt, de az ilyen összrokonsági összeröffenéseket teljesen fölöslegesnek gondolom. Akivel tartjuk a kapcsolatot, akár rokon, akár ismerős, azokkal össze szoktunk járni, legtöbbször semleges helyszínen, akár étteremben, de azokkal jól elvagyunk. A kérdés itt most arra vonatkozott, hogy az ilyen "kötelező pofavizitekre" ahol amúgy csak feszengsz el kell-e menni, ha egyébként nem tartod az illetővel a kapcsolatot. És engem például az unokabátyám sem érdekel, mikor sosem láttam és nem beszéltünk. Akár rokon, akár nem. Ennyi.
2023. máj. 4. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell pofavizitelni olyanokkal, akikkel max. temetéseken meg esküvőkön találkoznál, amúgy meg feléd sem néznek soha, vagy rossz a kapcsolatotok.

Nekem anyai nagyanyám egy gonosz ember, a temetésére sem fogok elmenni, ha egyszer meghal, örökölni nem fogunk, de ha örökölnénk sem tartanék rá igényt, viszont mindent anyám öccse kap majd, anyám és a húga semmit, csak azért, mert nagyanyámnak csak a fiúgyerek számít.

2023. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akinek fontos vagyok annyira, hogy ünnepekkor költsek rá, annak legyek fontos egy átlagos napon is, amikor nincs különleges alkalom.
2023. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!