Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő mennyire veszi...

Tenyésztő mennyire veszi figyelembe a vevő igényeit? Az árra illik rákérdezni? Melyik kennelek jók? Mikor vegyem fel vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy Német dogot, és úgy érzem pár éven belül lesz rá lehetőségem, hogy tartással egy kutyát. Hobby célra szeretném, de csak kant szeretnék, ez lehetséges? Még a szín sem annyira lényeges, de a neme az nagyon fontos. Magyar kennelből szeretnék kutyát, de külföldön élek és nem tudom, hogy ad e tenyésztő külföldre is kutyát.

Az ár nálam nagyon sarkalatos pont, mert nem mernék rákérdezni, nehogy azt gondolja a tenyésztő, hogy nincs pénzem a kutyára, pedig csak azért szeretném tudni, hogy biztosan elég pénzt rakják össze



2021. márc. 28. 13:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne spilázd túl, azért ő sem tojik szebbet mint te.

Széoen leírod, ki vagy, mi vagy, mit szeretnél, és megkérdezed, hogy mennyi a kutya

2021. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hat nyilvan nem a semmibol fogsz odamenni es valasztani...

Altalaban kiszoktak rakni ha van faces csoport hogy x hónap/het mulva elvihetoek, vagy azt hogy mar foglaltak. Nyugodtan irj ra es kerdezd meg őket hogy a kovetkezo alombol vennel egy kant ez lehetseges e. Nyilvan nem azt fogod megvenni amit nem akarsz... Arat meg privatba kerdezz, általában az oldalukon nincs kint. Nem a semmiert. Foglalozz le egyet.

Kulfolddel meg szerintem nem gond ha normálisan elmentek erte nem vonatom meg hasonloan (ahogy sokan masok) viszik a kolyokkutyat 6-8 oras utakra.. Ha kocsival elmentek normalis hordozoval akkor szerintem nem lesz gond. De ezt is az adott tenyesztotol kell megkerdezni.

2021. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Nyilvan figyelembe veszi.. Ha neked kan kell nem fogod megvenni a kislányt akarmennyire is tukmalja ugyanannyiert mint egy kant. De azert ne legyél ennyire gyava.. O is csak ember.
2021. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
31%
Német dog 5-6 évig él.én nem vennék ilyen kutyust, sajnálnám.
2021. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Szakirodalom azt irja: "Várható élettartam: 8 – 10 év"
2021. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

"A német dogok 28%-a az 5. életév betöltése előtt pusztul el és alig pár példány éli meg a 10. életévet. Tenyésztési hibák miatt a betegségre való hajlam erősödhet is. Például egy olyan tenyésztés, ahol az ajkak erős kidolgozottsága a cél, könnyen kötőhártya-gyulladáshoz vezethet."


[link]

2021. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Tenyésztő mennyire veszi figyelembe a vevő igényeit?

- elad neked egy kiskutyat ha akarod ... mi mas igenyed lehetne, avagy mire tudna garanciat adni?


Az árra illik rákérdezni?

- uzleteles alapja, hogy ismerjuk a felteteleket, hogy mit es mennyiert. Arat nem csak illik megkerdezni, hanem kell is az arrol beszelni ... mondjuk nem ezzel szokott kezdodni egy uzleti targyalas, de a vegere minig elokerulnek a 'piszkos anyagiak'.


Melyik kennelek jók?

- ezt reklamszoveg alapjan ugy sem tudod eldonteni! Oda kell menni, korul kell nezni, beszelgetni kell a tenyesztovel, meg kell nezni a kutyakat ... akkor minden kiderul.


Mikor vegyem fel vele a kapcsolatot?

- amikor kutyavasarlason torod a fejed. Erdeklodni es tajekozodni mindig lehet ... kiskutya viszont csak akkor van, ha van elado alom.

2021. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan bemutatkozol, milyen körülmények közé szeretnél kutyát, mik a terveid, mik az elképzeléseid, miért ez a fajta tetszik, nem fognak akadékoskodni. Ha azzal kezdesz, hogy "kell, ára?" nem vesznek komolyan.
2021. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kevés ideig él, de nekem ez az álom fajtám.
2021. márc. 28. 14:47
 10/25 anonim ***** válasza:
9%

Nem fogja figyelembe venni az igényeid.

Azt tudja csak adni, amit gyártott és azt tudja adni, ami van. Kant vagy nőstényt, fehéret vagy feketét.


Gyakran ki szokták színezni még a tulajdonságokat a becstelenebbek, ha rákérdezel, hogy mennyire ösztönerős és társai.... Nem fogja lefitymálni a portékát.

2021. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!