Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néha azt érzem, folyamatosan...

Néha azt érzem, folyamatosan csak adok a körülöttem lévő embereknek, de vissza alig kapok. Más is érez hasonlóan?

Figyelt kérdés

Legyen szó bármiről, vagy bárkiről, szerelemről, barátságról, szívességről...

Elég sok mindennel foglalkozom és sok dolog érdekel. Ha valaki szeretne valamit egyből hozzám fordul. Pl. Venni egy új telefont, vagy valami kütyüt akkor hamarabb kikéri a véleményemet, minthogy utánanézzen.

Felszerelni, vagy megjavítani dolgokat is sűrűn hoznak hozzám.

Szóval sűrűn segítek másoknak, viszont én meg tök egyedül élek egy háztartásban és néha úgy érzem, vágynék már én is más "segítségére", társaságára.

Persze szívesen teszem ezeket, de bele lehet fáradni.


Ugyan ez igaz a lányokkal is. Pl. megismertem most egy olyan lányt, akire eddig 28 éve várok, viszont kiderült, hogy Ő nem szeretne tőlem semmit, a 3. randi után. Én meg már sütit sütöttem este 10-kor, meg folyton körülötte forogtak a gondolataim, átutaztam a randink miatt az országot, mert amúgy még maradtam volna vidéken stb.... Szóval ugyan az... megint én adtam, de visszafelé semmi.


Csak én vagyok így ezzel? :)


28/F



2023. máj. 4. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Szóltál nekik, hogy szeretnéd, ha segítenének mondjuk a ház körül?


Lehet eszükbe sem jut, hogy segítségre van szükséged. Hiszen ők is viszik neked a cuccot, meg szólnak, ha baj van, gondolom nem várják, hogy te ajánld fel nekik a segítséget:)

2023. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Igen szépen kérd meg h segítsenek. Ha sosem érnek rá segíteni, akkor csak abban az esetben segíts nekik, ha neked jól esik ezt csinálni!


A csaj pedig nem igaz h az első alkalom után nem jött rá h mit akar. Vagy a második után... Úgy hü lye ahogy van!!!

Találni fogsz hozzád valót. Én legalábbis örülnék ha az en párom ennyire segítőkész lenne, nem pedig csak akkor segítene ha neki kedve van..

2023. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sosem szoktam méricskélni, hogy mennyit adok, és mennyit kapok. De segítőkész vagyok. És jámbor...
2023. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Kicsinyes vagy, es mar ugy adsz, hogy elore szamolod, mennyit.
2023. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez tipikus önbecsülési, önbizalmi probléma: nem érzed magad elégnek, ezért kompenzálsz. Nem azért adod ezeket, mert adni akarod, hanem mert reméled, hogy cserébe szeretetet kapsz.


Sajnos ez csapda, mert az ilyen alárendelődésre csak szimplán rászoknak az emberek, és magától értetődőnek veszik. Aztán, ha legközelebb nem adod, még meg is haragudnak rád, mintha elvettél volna valamit, ami az övék volt.


Szóval röviden: a pitizésként adott javakat sosem fogják neked viszonozni.

2023. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kicsit valószínűleg félreérthető voltam.

Egyáltalán nem számolom, és szívesen adok, segítek.

Viszont pont azért, mert sokoldalú vagyok, nincs feltétlen szükségem annyira más segítségére, mint másnak az enyémre és ezért érződik egyoldalúnak a dolog, ami hosszútávon fárasztó.

Az önbecsülésemen valóban van mit fejleszteni :)


A csaj pedig még friss, úgyhogy még emésztem, de jó lenne már találni valakit, akinek én is fontos vagyok. Hát igen... a "good guy" nem nyerő a lányoknál. Köszi a válaszokat.

2023. máj. 4. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérned kell másoktól dolgokat.

Tapasztalataim szerint pont hogy gyengébbek az olyan kapcsolatok (barátság/szerelem) ahol nem kérsz másoktól semmit, mert azt hiszed, hogy a terhükre leszel.


Ha kérsz dolgokat, de sosem teljesítik az ismerőseid, akkor az már más téma; az tényleg probléma, jelenleg viszont a te felelősséged, hogy a tudtukra add, hogy mire van szükséged.

(bár elég nehéz ez a helyzet, mert ha már hozzászoktak, hogy SOSEM kérsz tőlük semmit, akkor nagyon furcsa lesz nekik, ha hirtelen mégis elkezdesz... ilyen az emberi természet)

2023. máj. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy csónakban evezünk :') Informatikusnak tanulok, amire a szüleim nagyon büszkék és híresztelik is mindenkinek... Ennek az az eredménye, hogy mindennel is én vagyok zargatva, anya meg minden ismerősének beígéri hogy persze megcsinálom ingyen és bérmentve. Persze olyanokról van szó akiknek amúgy a nevét sem tudom ergo sosem segítenének vissza semmit. A pohár akkir telt be nálam, mikor már félálonban voltam, majd anyám becsörtetett a szobába a barátnőjével hogy csináljam meg az önéletrajzát. Akkor mondtam hogy ez volt az utolsó, mostantól csak annak segítek akire én is számíthatok. Nem tudsz mást csinálni, a sarkadra kell állni, mert az emberek pofátlanok (tisztelet a kivételnek). A párkeresés pedig sajnos ilyen, ezért kell szerintem az első pár randira kevés lóvét és időt szánni (nem spórolni csak normális keretek között tartani), mert ha nem jön össze az nagyon tud fájni.
2023. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3-as voltam. Ha úgy van, ahogy a #6-os kommentben írod, akkor már csak annyit tehetsz, hogy te is jelmondatoddá teszed, amit én tettem ki a cégünk bejáratánál:

Mi vagyunk a legolcsóbbak, a leggyorsabbak és a legprecízebbek. De Ön ebből csak kettőt választhat!

2023. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!