Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok/nők, veletek volt...

Lányok/nők, veletek volt olyan, hogy szüleitek a külsőtökre becsmérlő megjegyzést tettek, pl. rondának neveztek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 7. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Igen. 170cm 55-57kg-ra ledagadtozott, és rendszeresen verbálisan és fizikailag is bántalmazott, mocskolt.
2023. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Burkoltan igen. Pl "te nem vagy ilyen alkat" (amikor próbáltam végre egeszségesen enni és fogytam). "Te ILYEN alkat vagy" (amikor zabáltam,nem sportoltam es híztam).

"Te nem vagy sportos típus" (amikor sportoltam)

" Te nem S-es méret vagy,fog már fel" (amikor amúgy S-es ruhákat hordtam,csak egy kabátom kisebb méret volt).

"Nem mindenki születik szépnek, neked nem kell annak lenni,nem is leszel,de ez nem baj".


Eredmény? 25 évnyi testképzavar.

2023. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Apám rendszeresen ledagattozott,meg hogy mekkora a combom meg a seggem. Nem vagyok sovány de 170/65kiloval azért nem voltam erre kiváncsi. Hal isten nem lett testkepzavarom mert nem erdekelt a véleménye
2023. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Rengetegszer. Állandóan. Volt, amikor olyan dologgal kapcsolatban, ami minden más emberre is igaz, vagy olyannal, ami rám nem is volt igaz. Nos, sikerült elérnie, hogy olyanokat is elhittem magamról, amik sosem voltak igzazak, illetve hogy sokáig nagyon insecure (bocs, nem jut eszembe magyarul) voltam a testemben.
2023. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Borzasztó, hogy mennyi embernek nem kellene gyereket csinálnia, mert nem tudja normálisan szeretni.
2023. máj. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek.

Fogalmam sincs, ki az a beteg egyén, aki pirosakat nyomott a válaszokra, de örülnék, ha abbahagyná.

2023. máj. 8. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Világéletemben magas és vékony voltam, de még az egészséges kereteken belül, testtömeg indexem is rendben van/volt. Szüleim viszont picit teltebbek (és rájuk könnyen felszaladnak a kilók, rám nagyon nehezen), és rendre azt hallgattam tini koromban, hogy "egészségtelenül vékony" vagyok. Szóval elég hamar rosszul kezdtem magam érezni a bőrömben. Testképzavarom nekem sem lett, bár volt egy időszak, amikor sírás kerülgetett, valahányszor a tükörbe néztem.

(tudom, hogy nem akkor becsmérlés, csak egy alap önbizalomhiány közben ezt hallgatni sem túl kellemes)

2023. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!