Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet leszokni a folyamat...

Hogy lehet leszokni a folyamatos túlgondolásról?

Figyelt kérdés
Mindent, és ezt szó szerint vegyétek, hogy mindent túlgondolok.

2023. máj. 10. 00:02
1 2
 1/17 anonim válasza:
81%
Bővebben?
2023. máj. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Segíts, mit fejtsek ki?
2023. máj. 10. 00:11
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Az önbizalmadat erősítsed
2023. máj. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Sportoljal,noveld a tesztoszteronszinted.
2023. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Belső szorongásaidat és megfelelési kényszeredet kellene leküzdeni, belülről ezekből fakad valamint önbizalomhiányból.
2023. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Példát kérek :)
2023. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Írok néhány példát.

- Elégedetlen vagyok a testalkatommal (túl szélesnek találom a csípőm és a vállaimat is szélesnek látom), ezért amikor arra kerül a sor, hogy kiálljak mások elé prezentálni, akkor azon kattogok már előtte is és természetesen utána is, hogy milyen szerencsétlen hatást fogok kelteni, emiatt debellának fognak látni. Nem vagyok egyébként kövér, de van szemem, látom, hogy szélesebb a csontozatom. Ilyeneken például nagyon sokat szoktak agyalni vagy azon, hogy mennyire értelmes az arckifejezésem.

- Mások viselkedését is túl szoktam gondolni, ilyenkor nagyobb ügyet tulajdonítok egy-egy megnyilvánulásnak, mint ami amúgy az.

- Ha hibázok, akkor azon is irgalmatlan sokat szoktam stresszelni, hogy mit gondolhatnak így rólam mások.

- Múlton is szoktam görcsölni, meg a jövőn is.

2023. máj. 10. 00:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az önbizalmad hiányával van itt probléma, önértékelési zavarok. Volt valami traumád esetleg negatív megjegyzések kellemetlen élmények másokkal?
2023. máj. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
33%

Őszintén?

Írhatnám , hogy jaj hat engedd el ezeket a gondolatokat stb.. DE szerintem keress fel egy pszichológust, mert a múltban tuti, hogy történt valami, ami miatt ilyen vagy. Nem lenne ezzel baj, ha téged nem zavarna, de ugye nem így van. Nekem a párom mindig azt szokja mondani, hogy magadat stresszeled. Te ugyanezt csinálod. Pszichologus , egy oszinte, mely beszélgetés! Rájöttök miert van :) bár lehet tudod te magadtól is… volt valaki aki esetleg gyerekként csúfolt, vagy esetleg szülő/nagyszülő akinek minden téren magasak voltak az elvárásai? Esetleg bántalmazott is szavakban?

2023. máj. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A túlgondolás sajnos nagyon régóta az életem része, ezért volt időm gondolkodni rajta, hogy mik lehetnek az összefüggések az egyes dolgok között.

Említettem a testalkatomat, nem hiába. Eleve sokat szoktam rajta parázni, de néhány hete családon belül kaptam negatív megjegyzést is a testemre - nem először -, ami egyrészt bunkóság volt, másrészt valótlanság, de mégis mélységesen megbántódtam és nagyon nem tett jót az önbizalmamnak.

Az elvárásaim saját magammal szemben a legnagyobbak, képes vagyok hetekig nyúzni magam valami olyan miatt, amit valaki másnak két perc alatt simán megbocsátanék.

A családban van egy olyan mentalitás, hogy valami vagy fekete vagy fehér, vagy jó vagy rossz, vagy most vagy soha. Úgy érzem, hogy ez is elég rossz hatással volt rám. Nem értem miért kell végletekben gondolkodni, miért nem lehet valami szimplán csak szürke.

2023. máj. 10. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!