Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet leszokni a folyamat...

Hogy lehet leszokni a folyamatos túlgondolásról?

Figyelt kérdés
Mindent, és ezt szó szerint vegyétek, hogy mindent túlgondolok.

2023. máj. 10. 00:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
12%
Én amióta füvezek szarok mindenre:d
2023. máj. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Túlgondolás gyakran felmerül(t) akkor is, ha megtetszik nekem valaki. Azonnal bekapcsol a riasztó a fejemben, hogy “áh, én úgysem tetszek neki”, meg “áh, nem úgy értette”. Azonnal leteszek az egészről és inkább csendben szenvedek úgy, hogy ebből a külvilág és az adott személy semmit ne észleljen.
2023. máj. 10. 01:02
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Fiu v lany ?
2023. máj. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%

El kell fogadni a jelenlegi helyzetet. Nincs nagy értelme szinte semmit sem tovagondoolni, mert lehet abból A, B, C, stb. verzió, és lehet olyan is, egy D, amire nem gondolt az ember. Úgyhogy várni kell egy kicsit és megjelenik az eredmény. Nem szabad siettetni a dolgokat, máázt sok energit veszít az ember, ha túlagyal mindent.

Persze ez nem mindenre érvényes, pl.: továbbttanulás, stb.

2023. máj. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
25%

Kognitív terápia nagyon jó rá.

Vagy empatikus közeg, személyek. De ha lennének ilyenek az életedben, eszedbe nem jutna ide kérdést kiírni. 😕 Sajnálom.

Ezek belső hangok, lehet ez egy mérgező anyától, apától, tanártól, bárkitől, akik fikyamatosan mondták kiskorodtól kezdve, "hogy jaj, Livike, mit akarsz azzal a kismotorral, nagyobb mint te, rá sem tudsz ülni". "Jaj, miért lennél te táncos, azok nem keresnek semmit, nem is tudsz szépen táncolni", jaj, miért sminkelsz, nem leszel szebb tőle". Ezek csak példák, bármilyen helyzetben lehettek érvénytelenítő, degradáló megjegyzéseik, amik ugye abba vannak szépen becsomagolva, hogy "dehát én csak jót akarok". Innen indulnak a gondolattorzítások, túlgondolások.

2023. máj. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudom kivel megbeszélni, önálló keresettel pedig még nem rendelkezek, így a pszichológus sem opció jelenleg.
2023. máj. 10. 13:49
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
TB alapon is van.
2023. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!