Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell minden évben az...

Miért kell minden évben az érettségizőknek eljátszaniuk, hogy hú de rosszul sikerült a vizsga?

Figyelt kérdés

Itt is, meg facebookon is minden egyes évben azt olvasni, hogy panaszkodnak mert mennyire nehéz volt. A szokásos "vicces" szövegek, hogy annyira tetszett, megírom ősszel is ...

Majd érdekes módon a legtöbb embert mégis felveszik a legjobb egyetemekre.


Mi szükség van erre a sajnáltatásra?



2023. máj. 10. 22:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Valaki egyszer leírja/mondja, neki az az egy nem unalmas. Neked viszont lehet, hogy az már a huszadik volt azon a napon, persze hogy unalmas. A legtöbben (jobb esetben) csak egyszer érettségiznek, így ezt is egyszer sütik el, te viszont minden évben végighallgatod. Így neked lehet unalmas, nekik viszont még nem. Majd nekik is az lesz.


2) Ahogy előttem írták, feszültséglevezetés. A tanárok is stresszelik őket, lehet a szüleik is, valószínűleg magukat is. Azért mégiscsak sok múlik ezen és idegesek miatta.


3) Ezek a “hú, de rosszul sikerült” dumák lehetnek ilyen ”védelmi mechanizmus” szerűek. Azért egy rossz/bukó érettségit a legtöbben szégyellnivalónak gondolnak (főleg ha végighallgatják, hogy idén/tavaly/x éve az unokatestvérnek/szomszéd gyerekének/stb, érted, ilyen meg olyan jól sikerült). Ha meg azt mondják, hogy jól sikerült és megkapják a rossz eredményt, az sokkal gázabb, mintha alapból rosszra készültek volna/készítették volna a családot, ismerősöket. Ha meg mégis jó, akkor az mindenkinek pozitív csalódás. Végül is, ha pesszimista vagy, akkor vagy igazad lesz, vagy pozitívan csalódsz. Ez egyébként nem csak arra vonatkozik, ha gáz lenne a rossz eredmény, hanem arra is, ha valaki maximalista, és inkább mindig a rossz eredményre készíti magát.

2023. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez életük egyik legfontosabb eseménye, pillanata, úgy érzik, az egész életük ezen múlik, legalábbis a többségnek (mert nyilván van olyan kivételes eset is, aki már tinikorában sporteredményeket ér el, színészkedik stb)... persze, hogy félnek, hogy elszúrták, felnagyítják a hibáikat, ill. a kifejtős kérdésekben sosem lehetnek biztosak, hogy jól gondolták-e, szimpatikus lesz-e a válasz annak, aki osztályoz. A nem túl vicces meg eredeti poénok meg... újszülöttnek minden vicc új. És biztos vagyok benne, hogy te is sütöttél már el olyan poént, amit te frenetikusnak tartottál meg nem találkoztál még vele, a partnered meg udvariasan kacagott rajta egyet, magában meg azt gondolta, hogy "most hallom csak ezredszer".
2023. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én speciál most úgy jártam, hogy annyira izgultam, hogy nem néztem meg, mentettem-e (infó érettségi). Mármint a fájlok megvannak, azt leellenőriztem, de utólag nem nyitottam meg őket, hogy el is mentettem-e minden feladatot. Szóval egyestől négyesig bármi lehet, de az első gondolatom természetesen az volt, hogy úristen biztos egyes megbuktam világvége kész. Szerintem ilyenkor már alapból nagyon stresszes az ember azért gondol a legrosszabbra. Így időközben már sikerült megnyugodnom és úgy vagyok vele hogy majd kiderül, előre kár parázni és vészmadárkodni.
2023. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!