Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyennek képzelitek a világot...

Milyennek képzelitek a világot 5-10 év múlva?

Figyelt kérdés
Mire számítotok?
2023. máj. 14. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Világ szinten?


Szerintem olyan esemény nem lesz ami alapjában véve megváltoztatná az eddigi világunk nézeteit. Igazából az biztosra vehető, hogy egyre jobban távolodnak el egymástól a társadalmi rétegek és egyre kilátástalanabb lesz azon emberek helyzete akik szegénységben élnek. Szerintem egy jó irány ahova jelenleg tart a világ..


Szóval jobb nem lesz, csak rosszabb.


Én annak azért tudnék őrülni, ha valami olyan történne ami merőben meg tudná változtatni a világnézetünket.. egy teljesen új fizikai felfedezés, esetleg másik bolygóra való eljutás lehetősége.. ilyesmi.

2023. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
remélem addigra leváltják a fityiszt
2023. máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%
Kitör a 3. világháború, mert minden ország magának akarja Orbán Viktort,
2023. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

#2


Sajnos nem, elképzelhetetlen ez ilyen rövid időn belül. (Én igazából maximum 15-20 év múlva tudom ezt elképzelni.) De szerintem akkor sem fog már megtörténni.

2023. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
5 éven belül nem számítok semmi nagy változásra. Most is úgy élünk, mint 5 éve.
2023. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Lassú elfonnyadás, társadalmi rendszerek kiüresedése, életminőség csökkenése, amíg valami nagyobb sokk vagy kritikus erőforrás elfogyása el nem töri a pálcát, és omlik minden zuhanásszerűen.

Én is rendszermodellezéssel foglalkozok akadémikusként, ilyen téren van egy cégem is, és számos világszinten ismert, globális rendszerek dinamikájával foglalkozó kollégám van. Nagyjából teljes konszenzus van arról, hogy óriási a baj, és érdemes földet, fegyvert, konzervet, stb stócolni.


Az 1972-es LTG modell, amit eddig tökéletesen követett a valóság, egyébként 2020-as évek elejére gazdasági leszálló ágat jósolt, 2030 környékére már társadalmi szintű összeomlást. Meglátjuk 10-ből 10szer, vagy csak 10ből 9szer lesz igaza a tudománynak. Én azért remélem a legjobbakat, és addig is élem a világomat, beutazom a bolygót, jól érzem magam, aztán majd jön ami jön.

2023. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem fog változni nagyon, kevesebb lesz a munkaerö, nehezebb lesz sokmindenhez hozzájutni. Pl lakáshoz, autóhoz.
2023. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Ja meg társadalom butitás amúgy is folyamatos.
2023. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Csak ami most van az folytatódik. Még nagyobb társadalmi elégedetlenség a világban, még több hazugságdömping, propaganda, a kormányok minden országban csak lavíroznak és már csak menteni akarják a menthetőt. Már szinte polgárháborúhoz hasonló fegyveres tüntetések, kormánypuccsok. Talán az Unióban se leszünk benne, Magyarország elszigetelődik.
2023. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Világszinten kb. ami a covid és a háború közötti időszakban volt. Küzködő gazdaság, világszintű dráma helyett lokális problémák (éhinség, polgárháború Afrikában pl.) és hasonlók.

Magyarországon? Jó kérdés, attól függ mikor lesz kormányváltás

2023. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!