Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nő miatt teljes stílusváltás?

Nő miatt teljes stílusváltás?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, nagy rocker a srác, mindig is az volt, 32 éves. Mindig extravagáns, ilyen Johnny Depp stílusban öltözött, nagyon egyedi volt, az volt önmaga.

Összejött 2 éve egy luxus életmódot kedvelő nővel, akinek nem felelt meg a baráti kör, a munkahely, a stílus. A barátokat elirtotta szépen, akkoriban meg is szakadt a kapcsolat. Tegnap láttam őket az utcán és kicsit utánanéztem face-en. A srác a csaj apjának cégénél dolgozik, ilyen öltöny szövetnadrág stílusban volt az utcán és a képein is csak abba van. A piercingeit kiszedette, a tetoválásait nagyjából leszedette. Semmi nyoma a régi stílusának amiben 15 évig ismertem! Ilyen kamu Coelho dolgokat is ír ki, úgy csinál mintha valami felsőtízezer, kifinomult úriember lenne! Jazz koncertre jár, azt írja ő mindig csak azt szerette. Könyveket ajánl, pedig soha az életben olvasni nem láttam, a rockzene volt csak a mindene. Megnéztem a nő profilját és egy az egyben azokat vette fel, amiket a csaj vetít évek óta!


Hogyan tud valaki ennyire kifordulni magából egy nő hatására? Vagy a nő pénze hatására? Nem értem. Jól érezheti ő magát ebbe a kamu életben amit ráeröltettek?


2023. máj. 17. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit kérdeznék, hogy ez neked az életed melyik területére van hatással? Boldogabb lesz az életed, a párkapcsolatod, a munkahelyed, családi életed, ha másról írsz ki kérdést? Kérdezd meg tőle, mondd el neki ezeket, amiket ide leírtál. Na, lenne merszed? Persze, hogy nem. Mert nem tudsz frusztációt viselni.

A saját életeddel törődj, ő ilyen lett, az ő dolga.

2023. máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Tipikus fideszes.
2023. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy a nő miatt, de az is lehet hogy szimplán mások lettek az értékei és már más érdekli, nagy hatással tud lenni egy-egy emberre a párja (ami teszem hozzá nem feltétlen baj), akkor is ha ő maga azt észre sem veszi.


Pl. egy nagyon egyszerű példa, soha életemben nem jártam és nem is szerettem volna komolyabban edzeni, majd lett egy olyan barátom akinek ez volt az élete és azóta én is megszerettem az egészet, pedig már nem vagyunk együtt.

2023. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Az én tinibarátaim 99%-a legkésőbb 25 éves korára kinőtte ezt a rockerstílust szerencsére. 18 évesen még elmegy a bakancs, de 30 évesen már illik normálisan öltözni. Valószínűleg a csaj segített rájönni neki.
2023. máj. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Mennyire lehetett valódi/önazonos az, amit korábban láttál rajta? Hiszen egyetlen ember befolyása elég volt ahhoz, hogy teljesen más legyen az az én.
2023. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fú, de érdekes kérdés ez!


Miért biztos, hogy az az extravagáns kinézet annyira a saját karaktere volt? Valószínűleg ez nektek, a környezetnek szól, ezzel tudott elismerést, figyelmet kivívni magának. Ha pedig így van tökéletesen logikus, hogy ha környezetet váltasz, akkor igazodsz az elismerés forrásához.


Az a helyzet, hogy szerintem a haverodban és a csajban az a közös, hogy mindkettejüknek fontos a státusz, mások elismerése. Csak a haverod a rocksztárkodással, a csaj meg a csillogással tette.


Szinte hallom, ahogy a csaj és a társasága nyomatják a sablonokat, mint "ennél sokkal több van benned", meg "a világ csak győztesekből és vesztesekből áll, te meg eldöntöd, melyik akarsz lenni". Úgy tűnik, mintha ez valami agymosás lenne, pedig szó sincs róla. Valójában arról beszélnek, ami legbelül mindannyiuknak a legfontosabb: hogyan tudnák mások elismerését kivívni.


Ami történt annyi, hogy a srác kikerült a "tinipózer" szubkultúrából, ahol az a menő, aki bátrabban mer feltűnősködni, eltérni, és a csaj szemében szembetalálkozott a 21. századi "az vagy, amit ki tudsz tenni az instagramra" szubkulturával. Mindig is csak elismert akart lenni, és most rátalált a mainstreamre.

2023. máj. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mindig extravagáns, ilyen Johnny Depp stílusban öltözött, nagyon egyedi volt, az volt önmaga."

Most más a stílus, nagyon egyedi, ez a mostani önmaga.

Érdekes lehet majd látni 5-10 év múlva.

2023. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!