Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok mondani valamit erre...

Tudnátok mondani valamit erre a történetre külső szemlélőként? Mert én elvesztettem a valóságérzékelésem ezzel kapcsolatban

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__122..


Hosszú sztori, úgyhogy csak aki szeret olvasni és érdekli, nem tudtam rövidebben leírni


Amint látjátok ezoteria kategória ez számomra de látom a válaszokból hogy nem oda való

Tegnap esete újra feljött ez bennem és valakivel meg kell beszélnem, barátaim nincsenek

Ti mit gondoltok erről?


2023. máj. 20. 11:29
 1/10 anonim válasza:
72%
Én is voltam hasonló helyzetben, amit a mai napig nem értek. Próbálj nem gondolni rá, vagy valaki mást keresni aki elvonja a figyelmed róla.
2023. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Azt gondolom hogy mentális problémák vannak, nem is kicsi....

És orvost kellene keresni. Mert aki ennyire álomvilágban él, az nem kicsit beteg.

Elhitted hogy ő egy jó ember stb azok alapján amit az interneten olvastál. De soha nem ismerted valódi énjét , ezért nyilván kiakasztó ha valami olyan derül ki ami nem éppen kellemes.

Aki ekkora beteges álomvilágban él, azon csak orvos segíthet.

Egy reálisan látó,gondolkodó, épeszű ember nem lepődik meg semmin. Hiszen tudjuk milyen világban élünk.

Az interneten képek alapján Rólam is hihetik milyen jó arc vagyok, kedves, adományozok is, főleg ha még ezt ismerőseim is alátámasztják.

De azt hogy itthon mi történik 4 fal között, hogy lehet nyomom a spurit minden nap, meg terrorban tartom a szüleim, vagy verem a párom, esetleg megerőszakolom és zsarolom stb ezt egy kívülálló nem fogja tudni / látni amíg ezek valahogy ki nem derülnek.

Ez nem karma, nem ezotéria. Ilyen az élet. És ilyen az amikor egy magadfajta embert aki álomvilágban él, arcon csap a valóság, hogy helloszia ez nem a Disney+ vagy a minimax...

Fel kell ébredni és orvoshoz fordulni.

2023. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy mentális problémáim vannak, eleve a családomban többnek van és igen kórosan is almodozom

De ettől függetlenül lehetett volna Brad pitt is az akibe 6 éve platoian szerelmes vagyok, vagy még 1000 másik férfi aki elérhetetlen

De nem, én csak érte voltam ennyire oda, sőt tényleg azt gondoltam hogy vagy ő vagy senki


Nem is az számított nekem őszintén hogy mennyire jó ember, hanem a külseje, a hangja, a kisugárzása, ahogy beszélt… soha senki hozza foghatót még nem láttam.

És egy milliárdosról beszélünk, bármilyen nő az övé lehetett volna, de ő erőszakolt….

Képtelen vagyok felfogni a mai napig

Pláne hogy pont egy negatív eseménysorozat vége volt ez már

De sajnos még a mai napig nézegetem és almodozom róla….

2023. máj. 21. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ez a ferfi mennybol pokolba jutott, nem kulonleges. Egy illegalis ugyletekkel megggazdagodott, kirakat eletet elo ember, akinel ez a bazi nagy tokeletesseg sose volt az, csak szamodra.

Mindent ertek es megertek, de kulon ettol ez az egesz nem nyer tobb ertelmet.

2023. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem azért abból a szempontból különleges hogy nem sokszor történik ilyen… hasonló kategóriájú férfiakkal

De az én szempontomból hogy pont akkor történt amikor már eleve a covid felforgatta az életem, raszoktam az altatóra és eleve módosult a valóságérzetem, aztán kiderül ez a sztori és hogy nagyon sokáig börtönben lesz…. Pont az akire úgy néztem mint senki másra…

Egyszerűen az eseménysorozat az amit már nem tudok a valóság talaján kezelni

Most nem is járok pszichológushoz, de valljuk be erről ott névvel arccal elég ciki lenne beszélni marpedig amióta ez kiderült minden nap a fejemben van a sztori és azóta sem hiszem el


De valóban jól fogalmaztal tényleg a mennyből a pokolba jutott, nem is tudom hogy megvan e még a józan esze, vagy kezd megorulni mint én és nem tudom elhinni hogy ez nem egy jelzés lett volna rám tekintve….

2023. máj. 22. 18:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez már sajnos tényleg átlépte az egészséges határt, és én is egy orvos felkeresését javasolnám.

Mindannyiunkkal előfordul, nem sértésből, de főleg tiniként, hogy megtetszik valaki és bálványozzuk, álmodozunk róla, de nem szabad hagyni, hogy ez túlmutasson a reális kereteken. Nem szabad, hogy a valós kapcsolataink rovására menjen ez az egész. Főleg, hogy ezek, a médiában mutatott, személyek nem olyasvalakik, akiket mi ténylegesen ismerünk. Csakis annyit látunk, "ismerünk" belőlük, amennyit ők mutatni akarnak magukból, és az sem biztos, hogy az 100%-ban igaz, valós. Amire az is ráépül, hogy mi (az ő segítségükkel) elképzeljük a személyiségüket valamilyennek, általában azért elég pozitívnak, és ez sem mindig fedi a valóságot.


Ne haragudj, ha nyersen fogalmaztam, de az érdekedben tettem. Nekem is volt fiatalabbként olyan valaki (zenész), akiért rajongtam és álmodoztam róla jóóó ideig, de tényleg nem szabad, hogy ez a dolog ekkora hatással legyen a mindennapjaidra, a lelki világodra.

Valószínűleg ez az ember egyfajta megküzdési mechanizmus volt (coping mechanism) a részedről, a téged ért sérelmek miatt. Több, a tiédhez hasonló helyzetet láttam (neten) a napokban, de tényleg dolgozni kellene ezen. A saját érdekedben is, és ezt tényleg a legnagyobb jó szándékkal mondom.

2023. máj. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy ez pszichés probléma része, főleg mióta elkezdtem ezzel foglalkozni

Eleve a családom mérgező, beteg…

Nem sért meg senki azzal ha ezt kimondja

A coping mechanism-ről meg nem halottam őszintén


De itt a lényege az ezoterikus sorsszerű része a dolognak

Soha senki nem maradt meg még így bennem mint ő…

Nyilván az hogy tinilanyok rajonganak az ő szájuk íze szerint létrehozott bálványokért(twilight, johnny depp, meg 1000) másik az létező jelenség

De nálam ez tovább megy maladaptiv almodozasba

És soha nem fogom tudni felfogni hogy PONT az akit senki mással nem tudok összehasonlítani, pont belőle lesz sorozatos elítélt bűnöző…

2023. máj. 30. 19:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi van veled mostanában kérdező?
dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
100%
Igen. Ide orvos kell.
dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Semmi különös, ugyanolyan rosszul vagyok és ugyanúgy deperszonalizalok mint eddig

Kezdve a vírussal majd jött ez

De senki nem hisz nekem ha azt mondom ez az egész irányítva volt és valaki mozgatja a bábumat…

Néha kiemelem a kérdést ha rámjön az öt perc

dec. 17. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!