Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nőknél is ciki ha mamahotelb...

A nőknél is ciki ha mamahotelben laknak?

Figyelt kérdés
Pl ha valaki 30 éves nőként is az anyukajaval lakik egy házban.
2023. máj. 20. 22:13
A kérdező szavazást indított:
Nem gáz, csak a férfiaknál mert az ő dolguk az otthonteremtés
Nem baj, majd talál egy férfit akihez odaköltözik
Majd ha lesz párja akkor közösen kivesznek egy albérletet vagy vesznek lakást
gáz, mindegy hogy férfi vagy nő
nem gáz se férfiaknál sem nőknél
32 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Nekem 26 évesen is ciki már, dehát ez van most, jó lenne már leválni a szüleimről. Elég lassú vagyok az életben sajnos általánosságban is, le vagyok maradva másoktól több mindenben. Emiatt igazából nem is ismerkedem, mert szégyellem.

26N

2023. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Igazabol egyik valaszt sem tudtam bejelolni, mert szerintem a valaszok kb ugy jonnek le , hogy a ferfinek gaz, meg o teremtse meg, a no reszrol meg a pasitol fugg, h majd odakoltozik, meg majd ha lesz pasija vesznek ki. Nem magamat akarom sztarolni felre ne erts , de en egyedul is kileptem 30eves korom elott a szuloi hazbol, nekem az volt a hatar, hogy onnantol nem akarok majd a szulokkel lakni, igaz eloszor (csaj vagyok, csaj lakotarssal laktam, de megis jobb volt, fuggetlenebbnek, oneallobnak ereztem magam, kesobb pedig egyedul laktam, valahogy en mindig ugy voltam ezzel, h egy no ne a pasitol fuggjon. Ha ciki neki a szulokkel vagy kicsit is ezt erzi, felvetodott benne, keressen mas megoldast, de ne ahhoz kosse, h talal e pasit maganak. De aztan ki tudja, lehet, h csak en vagyok ilyen fuggetlenebb fajta, aki onalloan is elkezd lepni valamerre, nem tudom
2023. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
szerintem nem ciki. olcsóbb, mint egy albérlet. nyilván haza adsz valamennyi pénzt azt ennyi.
2023. máj. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát fura egy 30 éves teremtés ha arra vár hogy jöjjön egy férfi aki mindent megteremt(albérlet stb)Mindenesetre én gáznak tartanám.
2023. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

#4

Igen, hasonloan gondolkodom en is, en a 2.valaszt irtam

2023. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Senkinél sem ciki, mert ezer oka lehet, hogy miért így él. Másrészt a mamahotel kifejezést arra szokták használni, aki teljesen önállótlan és kiszolgáltatja magát felnőttként is az anyjával, ő főz, mos, takarít rá, és lehet, hogy nem is dolgozik. Egy csomó ember úgy él a szüleinél, hogy teljesen önálló, külön háztartást vezet, vagy ő főz, mos, takarít, bevásárol, stb. a szüleire. Vagy segít az idős szüleinek, cserébe azért, hogy lakhat náluk, mert mondjuk lakásra gyűjt és nem akar százezreket kifizetni az albérletre. Meg még egymillióféle variáció lehet.

Mitől rosszabb valaki, aki a szüleinél lakik, de a saját pénzéből él, mindent maga intéz önállóan, mint egy olyan, aki elköltözött, de hazahordja a szüleihez a mosnivalót, mert nem tudja kezelni a mosógépet sem, és a szülei főznek rá, meg anyja járkál át hozzá takarítani? Ebből is van millió, és büzkén hirdetik, hogy ők külön laknak, közben alapvető dolgokat nem tudnak egyedül megcsinálni. Az szerintem cikibb.

2023. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

#6: Egyetértek veled. Én is még a szüleimmel lakok. Párommal nem egy városban élünk. Sokszor érzem kevesebbnek magam az előítéletek miatt. Pedig otthon ugyanúgy megcsinálom a házimunkát, bevásárolok heti többször. Kiveszem a részem mindenből. Csak ha felhozódik ez a téma, akkor egyből magyarázkodni kell másoknak.

Barátnőmet a munkahelyén folyamatosan ezzel piszkálták, hogy milyen ciki, hogy még otthon lakik, mert szerintük gimi után el kell költözni.

Egyikünk sem lustaságból lakik még otthon. Kevés a fizetés, drága az albérlet.

Párommal persze szeretnénk majd összeköltözni.

Unokatesóm kapott a szüleitől lakást, de hazajár enni ugyanúgy. Az anyja szokott átmenni hozzá takarítani. Büszkék rá, hogy egyedül lakik.


Persze, aki azért marad otthon, hogy ne kelljen dolgozni meg semmit se csinálni, az szégyen.

27N

2023. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem.


Nem ciki családban élni.

2023. máj. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Ezer oka lehet annak, amiért valaki ennyi idősen otthon lakik. Ha valaki ennyi idősen otthon lakik, de egyébként van munkája, dolgozik, pénzt keres, magát tartja el, otthon is végez házimunkát és amúgy önálló élete van, nem kisgyerekként kezelik a szülei, akkor nincs vele probléma. Lehet nincs pénze albérletre, vagy akármi más ok lehet a háttérben.

Az a gáz, ha valaki azért lakik otthon, mert nem akar semmit se csinálni és gyerekként akar 30 évesen is élni.

Egyik rokonunk pont 30 éves kora körül költözött először el otthonról. Volt munkája, végzettsége, de egész nap dolgozott, alig volt otthon, inkább tett félre pénzt, így nem érte meg neki egy albérlet. Azóta már külön költözött a barátnőjével.

2023. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Budapesten meg az ország jobb részein egy panel is 35-40 millió. Ami kB 15 millió önrész meg 20 hitel. 26 évesen mi mást csinalna? Esetleg havi 150 ezret kiad albira aztan jó eséllyel úgy sosem lesz semmije.
2023. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!