Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne rágódjak a múlton...

Hogy ne rágódjak a múlton illetve a mi lett volna ha kérdésen?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt hoztam egy döntést ami egészen máig meghatározta az életemet rossz értelemben és nagyon bánom azóta is azt, de sajnos a múltat nem tudom megváltoztatni viszont évek óta gyötör ez a rossz döntés de akkoriban ez tűnt "helyesnek" és azóta nagyon kusza lett az életem. Sokszor álmodozok arról a világról, valóságról ami akkor lett volna ha akkoriban máshogy döntök és bárhogy elképzelem szinte biztos hogy jobb életem lenne mint most.

Lehet, hogy rosszabb lett volna (ezt sokan fogják mondani) de én biztosra tudom, hogy jobb lett volna mint a mostani, mert a mostani sokkal rosszabb bárminél is. Úgy képzeljétek el hogy konkrétan 6 éve kínoz, marcangol ez a döntés és nem tudom elengedni, elfelejteni.

Azóta persze sikerült félig meddig elengedni de teljesen nem megy.

És nem tudom miért nem.

Olyan volt ez a hely ahol hoztam a rossz döntést mint valami biztonságot adó hely (ismertek engem, szerettem akkoriban oda járni mint gyakorlat, vidéken volt, hiába sokan utálják a gyárakat nekem jó érzés volt ott lenni).

Annyit leírok a döntésemről, hogy munkaügy, elszalasztott munkalehetőség ami közel állt számomra.

Hiába döbbentem rá egy nap, hogy ez hiába jó lehetőség lett volna, sok tényező szólt ellene már első nap és valahogy ezeket nem vettem figyelembe és valamiért csak a jó dolgok ragadtak le a fejemben ami miatt szinte berögződés szerűen vágytam oda..., most már belátom sose lett volna jó hely számomra de mégis bánom az akkori döntésemet, ha akkor máshogy lépek talán bátrabb lettem volna.

Így utólag évekkel később hiába lett volna újabb lehetőség oda beutni már más érzés mint annó először kaptam lehetőséget.

Akkor kellett volna lépni és ez az amit bánok nagyon.

Jártam már szakemberekhez de sajnos sehogy se tudok túllépni rajta. :( Valami tanács, hátha valaki hasonló dolgokat ment keresztül esetleg megosztaná velem?

Légyszi, sértegető válaszokat ne írjatok, inkább keress másik kérdést, mert azokra nem fogok reagálni, csak a segítő és hasznos válaszokra.

Köszönöm ha válaszolsz.

Remélem érhetően írtam mindent.

És légyszi csak olyan írjon aki végig olvasta úgy válaszolna.

Olyanok válasza nem érdekel akik csak félig olvassák el.



2023. máj. 21. 05:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki életében van egy ilyen rossz döntés, ami eszi a lelkét. Vagy kisebb vagy nagyobb mértékben. Ilyenkor az a fontos, hogy erősítsd az önbizalmad, olyan tevékenységgel, amiben sikeres vagy. Nekem segített a tanulás, belekezdtem egy szakmába, majd egy nyelvvizsgába. Elkezdtem jógázni, meditálni is, ezek segítenek a feszkót is levezetni. (És még nagyon sok tervem van, pedig 30+ os anyuka vagyok.) Ahogy telik az idő és jönnek a pozitív eredmények az életemben, úgy halványul a régi önmagamban való csalódás.

Lehet neked más módszer válik be, nem vagyunk egyformák, nekem ez segített.

A fontos, hogy sosem fogod igazán elfelejteni a régi rossz döntésedet, az már hozzád fog tartozni, mindenhová cipeled magaddal. De ha megváltozik magadról az összképed, az segít észrevehetetlenné tenni :)

2023. máj. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az életben nem egy döntési lehetőség van. Egy csomószor hozunk rossz döntést, de nagyon sok lehetőségünk van jó döntést hozni. Ami elmúlt azzal nem tudsz mit tenni. Azzal foglalkozz, ami előtted van és igyekezz jobb döntéseket hozni.
2023. máj. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt mondják, ha úgy történt, akkor annak úgy kellett lennie. És hogy lehet, hogy csak 10-20 év múlva, de egyszer csak összeáll majd a kép, hogy az ott akkor miért történt és tényleg úgy jártál jól.

Nekem volt már olyan, hogy valamivel kapcsolatban tényleg volt egy ilyen heuréka pillanat, de amíg csak egy negatív oldalát látjuk egy döntésnek, addig tényleg nehéz ebben hinni.

2023. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
rengeteg kimenet van, amik mind bekövetkezhetnek. Ezeknek egy részét lehet befolyásolni. Ha sok döntést hozol, akkor valszeg javul a döntéshozatali képességed.
2023. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
A felnőttkor nem egyéb, mint döntések sorozata. Jó és rossz döntéseké. Az utóbbiak a jobb tanítómesterek, ezért nagy szükség van rájuk. De igazából csak annyi dolgod van velük, hogy levond belőlük a tanulságot, és továbblépj. A múlton keseregni, vagy a jövőn stresszelni a legnagyobb butaság, amit tehetsz. Részint, mert megváltoztatni nem tudod, másrészt pedig úgy nem tudsz a mában, a mának élni. Elszalasztod a jelen boldog pillanatait, örömeit.
2023. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!