Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan éljek normális életet?

Hogyan éljek normális életet?

Figyelt kérdés

Több éve teljesen kusza lett az életem és szeretném megváltoztatni.

Éjszaka vagyok általában ébren számítógépezek, tévét nézek, nasizok...éjjeli lámpa nélkül nem bírok aludni se tv nélkül.

Személyiségem is nagyon megváltozott, rossz irányban. Sokat hazudozok, csak saját magamat tartom előnyben mindenhol, hogy nekem legyen jó, halogatok dolgokat mint munka kezdés, sok időpontot elszalasztok és nem megyek el rájuk ilyenkor persze rosszul érzem magam de van hogy nem érdekel. Nagyon lusta lettem kb úgy hogy egész napokat átalszok, és csak este vagyok fennt. Régen nem ilyen voltam pl.általános iskolás korban. Sajnos ezek mind onnan jöttek mikor általánosból átkerültem szakközépbe ahol a fél osztály bullying-olt és kiközösített, ami nyomot hagyott bennem. Telefont se veszem fel sokszor és ezért lecsesznek. (némán szeretem tartani de amikor hangosan van akkor se szoktam felvenni néha)

Sokszor nem lehet rám számítani...

Szeretném megváltoztatni magam teljesen.

Újra olyan szeretnék lenni mint mikor általános iskolás voltam (felsős) amikor nem volt ennyi gond, akkor szinte semmi gond nem volt velem. Akkor minden nap bejártam iskolába még ha csúfolódtak is velem, nem értem akkor hogy nem jött rám a lógás míg középiskolában elkezdtem lógni...lehet mert az általános közvetlen közel volt de mégse értem...talán mert 8 évig végig egy helyen voltam és nagyon rosszul kezelem a váltást? Munkahelyen is így volt kb. 1 évig voltam egy helyen és utána bárhova mentem nem bírtam megmaradni sokáig. Talán az a 8 általános iskolás év volt a legtöbb ahol a legtöbbet megmaradtam valahol...szeretnék újra ennyi ideig megmaradni legalább valahol még tovább is.

Szeretnék sötétben aludni éjszaka ahogy azt kellene, korán kelni mikor ébred a nap, tevékenykedni lustaság ellen, minden percet ki szeretnék használni a napból de nem tudom hogy kéne. Egy nap próbáltam sok minden besűríteni a reggelembe de csak délelőtt sikerült és utána újra rámjött a lustaság.

Sokszor a fogmosás se sikerül esténként se reggelenként, annyira lusta vagyok. Se a fürdés, tudom hogy naponta kéne reggel és este de ha nem megyek sehova nem vesz rá semmi.

Új életet akarok kezdeni, hogy kezdjek bele?

Régen őseink mit csináltak egész nap?

Hogy kell élvezni az életet és kihasználni minden percét?

Szeretném beosztani a napjaimat és listákat írni. Kérlek adjatok tippeket, ti miket csinőálátok egy nap? Még hétvégén is.

26N vagyok.



2023. máj. 21. 06:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kimaradt: hány órakor kéne minden nap lefeküdni és ébredni hogy normális életem legyen és legyen idő mindenre egy nap?
2023. máj. 21. 06:51
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon de nagyon szeretném megváltozttani a mostani életemet jobbá de nehezen megy...próbálkozok de nehéz.
2023. máj. 21. 06:56
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Uh basszus. Én nagyon sikeresnek tartom magam, nagyjából ezeket csinálom, baromi jól megélek a munkámból és eszembe nem jutna ezeket a szokásaimat megváltoztatni. Itt szerintem inkább arról van szó, hogy ebben nem érzed jól magad. Huszonévesen pont azokat csináltam, amikre te vágysz, de annyira rosszul éreztem magam, hogy lassan elkezdtem megváltoztatni dolgokat és jelenleg sikerült kialakítanom azt, hogy csak tévére alszom, csak lámpa mellett, éjszakázom, reggel nem kelek fel. Fogmosás? Többnyire.


Kihasználom-e az élet minden percét? Persze, hogy ki. Ha dupla ennyi időm lenne, azt is kihasználnám.

2023. máj. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszi hogy írtál 3-as. :)

Nagyon próbálom mostanában betartani a rendes élet titkát de mivel nem tudom mi az így nehéz elkezdeni de nagyjából van fogalmam róla. pl.reggel 6kor kelek, fürdök, fogat mosok, reggezizek, utána gondolom tornázok, takarítok kicsit, hobbi, és kb ennyi amit tudnék sorolni :D több ötletem nincs amivel ki lehetne tölteni a nap többi részét. és minden nap kéne hogy legyen valami program. amúgy tényleg nem érzem jól magam mostanában, ezért is szeretném átalakítani az életemet. még ha szenvedés is lesz de legalább másoknak okozok örömet hogy jobb útra térek úgymond.

2023. máj. 21. 07:04
 5/16 A kérdező kommentje:
meg az a baj hogy egész nap laptopozok és mást nem csinálok, de ha nem laptopoznák akkor se tudnék semmi más tevékenykedni mert halálra unom magam de még laptopozással is. Fogalmam sincs milyen dolgokat lehetne egész nap csinálni ha pl nem dolgozol fél napot. Ha dolgozol akkor könnyebb mert ugye akkor nem az egész nap olyan hogy ráérsz végig.
2023. máj. 21. 07:20
 6/16 A kérdező kommentje:
Interneten is ha böngészem hogy élj teljes életet mindenhol azt írják hogy taláj hobbikat, írj terveket a napra de hogyan ha nincs semmi?
2023. máj. 21. 07:58
 7/16 A kérdező kommentje:
7-pl engem?
2023. máj. 21. 08:03
 8/16 anonim ***** válasza:
6%

Akkor miért csinálsz olyat, ami zavar? Nem indok érdekel, mert azt biztosan tudsz gyártani.

Most ebben a pillanatban miért ne tudnál bármit máshogy csinálni, mint ahogy szoktál? Gondolom, most is a laptopodat bámulod: amelyik kézzel felnyitottad, azzal most le is csukhatod.

2023. máj. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
9-mert sajnos ilyen lettem, és nem tudom vissza csinálni. de ha lesukom a laptopot semmi más dolgom nincs amit csinálhatnék, monjd akkor ötleteket mert nincs
2023. máj. 21. 08:12
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Akkor nem csinálsz semmit. És? Ki mondta, hogy ne lehetne semmit se csinálni pl. 10 percig?


Ez a fő baj, hogy az ember azt hiszi, mindig kell csinálni valamit. Hagyd telni az időt, figyelj arra, mi történik körülötted. Vagy menj le világosban, reggel sétálni, hogy lásd, ilyen is van. Csak cél nélkül.


Az aktív időelb*szást ne azzal akarjuk ellensúlyozni, hogy hirtelen egy pillanat alatt feltaláljuk az életünket.

2023. máj. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!