Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha képtelen vagyok egy normáli...

Ha képtelen vagyok egy normális életet élni, akkor minek éljek tovább? Senkinek sincs szüksége rám, fölösleges a létem. Valaki érez ugyanígy? Hogy éled túl a mindennapokat? Mi tart vissza a haláltól?

Figyelt kérdés

#halál #öngyilkos #Értelmetlen lét
2022. máj. 25. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
én is ugyanigy érzek. Engem csak annyi, hogy félek megtenni
2022. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Az életednek akkor lesz értelme, ha adsz neki. Vannak hobbijaid, vagy olyan elfoglaltságok, amiket szeretsz csinálni? Emberek, akiket szeretsz és akikben megbízol? Mi vezetett el ehhez az állapotodhoz?


Jó ötlet lenne felkeresned egy pszichológust, ők ehhez nagyon értenek (és még mielőtt megkapom, hogy pszichológushoz csak a hülyék mennek, ez nem így van. Szinte bármilyen problémában tudnak segíteni, ami a lelkedet nyomja, és ez pont egy olyan gond).

2022. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Isti22 ***** válasza:
41%
Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor több előnnyel jár nem élni, mint élni.
2022. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Már ne is haragudjatok, de miért kell lepontozni? Én segíteni próbáltam és 0%-ot kaptam. Az előző válaszoló is jott írt, őt is lepontoztátok. Kérdező, te csak azért írtad ki a kérdést, hogy sajnáltasd magad?
2022. máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Sablon. Nem segít
2022. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Én nem vagyok pszichológus (még). Tudom, hogy én nem tudok segíteni. Ez igaz. De már azzal a lehető legtöbb segítséget nyújtom, ha elmondom, ki az, aki tud segíteni. Ezért pedig szerintem nem jogos a lepontozás.
2022. máj. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

"Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor több előnnyel jár nem élni, mint élni."


Én rengeteg ilyen helyzetet el tudok képzelni. Akinek olyan betegáege van pl, h nem tud mozogni és a vécére járásban is másra van szorulva, vagy aki nyaktól lefelé lebénult, vagy akinek gyógyíthatatlan betegsége van, ami mindennapos fájdalommal jár, azt nem csodálom, hogy meg akar halni. Nem az idő előtti halál a legrosszabb, hanem az értelmetlen, kilátástalan szenvedés.

2022. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Persze emberek. Győzzétek már meg szegény kérdezőt, hogy legyen öngyilkos. Gratulálok.

Ez a baj a magyar emberekkel. Hogy soha nem segítenek, hanem állandóan panaszkodnak és mindenkit lehúznak. Hát megáll az eszem.

Kérdező, te meg menj el pszichológushoz.

2022. jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!