Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Középsúlyos demenciával, és...

Középsúlyos demenciával, és alkoholista betegséggel küzdő embert,érdemes elvonóra küldeni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 21. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér, de értelmes, belátó emberek is vissza szoktak esni. A legtöbb elvonón, rehabon nem nagyon tombol a szakmaiság, nem sokat foglalkoznak a betegekkel személyre szabottan.
2023. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A demencia erősen csökkentheti az elvonó sikerességét...

Lehet azt se értené hol van és miért van ott...

2023. máj. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A kulcs az, hogy az illető is akarja-e. Vagyis meg akar-e gyógyulni. Ha igen, akkor addiktológia, rehab és terápia a kötelező gyakorlat. Ha nem, akkor felesleges minden egyes csepp energia. Kérdés az is, hogy a demencia mennyire befolyásolja... meg hogy mennyi idős, milyen súlyos alkoholistáról beszélünk.
2023. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

"A legtöbb elvonón, rehabon nem nagyon tombol a szakmaiság"

Ez az info honnan van?

2023. máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, nem nagyon hinném, hogy a te kompetenciád eldönteni. Bízz meg abban, aki dönteni tud: háziorvos, szakorvos, stb.
2023. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

El vagyok keseredve,nap mint nap látom ahogy az önpusztító életét éli,ha nincs bor agresszív és kezelhetetlen,vagy tohan a boltba hogy vegyen magának.

Nem ott lakom,hanem a város másik felébe,hiába megyek mindennap ő már betankol addigra és természetesen semmire nem emlékszik!

2023. máj. 21. 14:06
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Beszéltél már a háziorvosával? Ő tudna tanácsot adni, azt hiszem...
2023. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a háziorvoson keresztül lehetne valamit tenni.

Kérdező: a demencia súlyossági foka mennyire biztos? (ha nagyon demens lenne, azt is elfelejtené, merre a bolt, meg azt is mit kell venni) - gondolom én laikusként. Persze lehet több típusa is a demenciának...

2023. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívódik fel a B1 vitamain mivel az alkohol gátolja. Súlyos B1 vitaminhiány lép fel. Károsodik az idegrendszer. Wernicke-féle enkefalopátia alakul ki. Ettől demens.

Elvonó halottnak a csók

2023. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Középsúlyos demens,évet,hónapot,napokat nem tudja.Egy boltba megy csak le ami kb 150m-re van,évek óta odajár.

Ügyeket természetesen nem tud intézni,akár egy csekkfeladásról is lenne szó.

Mindenben meghatalmazott vagyok,és mindenhova az én telszámom van leadva.

50éve alkoholista,és erősen dohányzik,most 68éves!

El van igénytelenedve,nem fürdik nem borotválkozik és nem mosakszik.

Nem látja át saját helyzetét és nem is akar saját magán segíteni.

Kényszeres hazudozó,de gondolom ő így emlékszik (demencia).

Jómagam és a családom idegrendszerét is eléggé kikezdi ez az állapot,még ebben az állapotában is hiszek a humánus megoldásban,de sajnos semennyire nem közreműködő!

2023. máj. 21. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!