Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az amerikaiaknak atlagosan...

Az amerikaiaknak atlagosan jobb az elete? 1-2youtuber eletet szoktam nezni, pl. Gombos Edina... es kicsit bevallom irigy vagyok.. Mas is erez igy, ha ilyet lat? Tudom, ott is van gazdag es szegeny, de valahogy megis tobb a lehetoseg.

Figyelt kérdés
Nekunk is megvan mindenunk, megis ott masabb az elet, tobb a lehetoseg, jobb iskolarendszer stb. Jobb a megelhetes, tobb penzt tud pl. felretenni egy atlag dolgozo. Az idojaras is jobb, itt kb. egesz evben esett, rossz ido volt.

2023. máj. 22. 23:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
17%
Azokat a magyar jutubereket kell nézni, akik Kínában és Oroszországban élnek vagy valamelyik sztánban. Az se fenékig tejfel, de sokkal reálisabban mutatják a világot mint ezek a nyugati....
2023. máj. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
32%
Az átlag színvonal valamivel jobb, de közel sem fenékig tejfel. Nagyon kapitalista ország. Pl. GYESre és államilag finanszírozott egészségügyi ellátásra ne számíts ott.
2023. máj. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%

Én az Egyesült Államokban születtem és magyar amerikai kettős állampolgár vagyok nekem az édesapám amerikai az édesanyám pedig magyar aki a 90-es években vándorolt ki. Később elváltak és anyum hazaköltözött Magyarországra velem együtt. Tartottam a kapcsolatot apuval is és a távolság miatt ritkán ki is utaztam hozzá Amerikába. Na de nem az életemről akarok beszélni mert senkit nem érdekel de én azt figyeltem meg hogy az ÁTLAG magyar és ÁTLAG amerikai között nincs olyan hatalmas eltérés, Amerikának a nagyrésze egyáltalán nem él olyan nagyon jó módban. Rengeteg elmaradt állama van, iszonyat magas a lakhatási költség, az egészségügyi szolgáltatások díja, az általános szolgáltatások díja valamint az egyetemi tandíj az horror Amerikában, nem ingyenes vagy államilag támogatott automatikusan. Nem abból kell kiindulni hogy Las Vegas, Los Angeles New York és hasonló városokban fényűzés és csillogás van, ott bőven átlag feletti az életszínvonal. Egy átlagos oklahomai vagy Arkansasban élő amerikai család messze nem él fényűző életet sőt... Munkalehetőség sem olyan rengeteg kint a jobb helyekre rengeteg jelentkező van ilyen Starbucks és társai cégeknél pedig 12$-os órabért kapsz kb (bruttó 4000 forint) viszont minden sokkal drágább mint Magyarországon szóval nem esel hasra a jóléttől.


Én ha választhatnék inkább lennék Magyarországon gazdag mint Amerikában átlagos. Például egy Óbuda hegyvidéki része vagy a Rózsadomb mérföldekkel elitebb és jómódúbb környék mint egy átlagos államban egy amerikai kisváros.


Annyi hogy ha Amerikában gazdag vagy akkor sokkal több lehetőséged van külföldre járni nyaralni mert külföld olcsónak fog számítani.

2023. máj. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%

Az USA nyilván egy nyugati ország, magyarországnál mindenképp jobb ott élni. Viszont magyarként hülye, aki az USÁ-ba megy, ha mehetsz bárhova az EU-ba.


Miért rossz az USA az EU-hoz képest?

- Egészségügy. Beszélhetünk róla mennyire romokban van a magyar ellátás.. na akkor soha ne tapasztald meg, hogy mi van az USÁ-ban, ahol már nem mernek az emberek mentőt hívni egy összeesett emberhez, mert az anyagi csődöt jelenthet neki.

- autócentrikusság. Mindenhez autó kell, mert nincs más lehetőség. A szétterült kertvárosok miatt nincs lehetőség hatékony tömegközlekedésre vagy gyalogos/kerékpáros közlekedésre. Mindenhez autó kell. Autó nélkül te ott egy nyomorék vagy, mint egy tolószékes. Nem tudsz eljutni bevásárolni, mert nincs járda, nincs zebra, nincs semmi. Szülők nem engedik ki a gyerekeiket, mert az emberek már mind bazott nagy suv-okkal,meg 3m magas terepjárókkal járnak, amik miatt már a járdán sem mernek közlekedni az emberek ott, ahol erre amúgy lenne lehetőség, mert nem biztonságos. A gyerek mellé kell egy felnőtt, aki furikáztatja. Egy kabaré az egész. Nálunk meg az alsós gyerek felül a helyijáratra vagy bicajra, ha olyan a kerékpáros kiépítettség (védett utak/járdák), és oda megy, ahova akar.


-nagyon aktuális most a fegyverviselés. Idén nagyon elemükben vannak a gyilkolászók. Minden napra jut egy mészárlás, van amelyikre több is [link] szerbiában is nemrég volt ilyen, ott a kormány most gyűjti be a fegyvereket (retorzió nélkül lehet leadni - délszláv háborúk miatt rengeteg fegyver maradt a lakosságnál), a miniszterelnök lemondott a pártelnökségről, és új választások is kilátásba lettek helyezve már. Minden héten nagy tömegmegmozdulások vannak a mészárlások óta szerbiában, és egyelőre nagy a támogatottsága a lakosság fegyvermentesítésének az események következtében. USÁ-ban a rengeteg halál ellenére jelenleg a fegyver a szabadság jelképe és eszköze. Kár, hogy mészárlásra használják. Az amerikaiak többségében gyerekkoruktól kezdve él a fegyverdurranás hangjától a PTSD, a félelem és a terror. Nálunk valamiért nem 🤷‍♂️

-Munkamorál: ismered a fizetett szabadságot, ugye? 😃 ugye? 😂😂 amerikaiak nem 🤣🤣🤣🤣 (nyilván nem ennyire kisarkított a dolog, de nincs kötelezettség) és még szombaton is szívesen behívnak dolgozni. És ha még később is szeretnél ott dolgozni, akkor be is mész. Nálunk sokkal több kényelmi joggal rendelkezik a munkavállaló, itt mo-n, ami az egyik leggyengébb etekintetben az EU-ban (eléggé munkáltatókat favorizálja a jogrendszerünk az EU átlaghoz képest)

-Hitel: mindent hitelre kell venned, mert így bizonyítod a banknak, hogy képes vagy fizetni a hiteleidet. Minél régebbi és nagyobb összegű a kapcsolat, annál nagyobb és annál kedvezőbb hitelre leszel jogosult. Végül vehetsz egy házat magadnak egy életre szóló hitellel 🤣🤣. Amerikában a lakosság nagy része nem rendelkezik semmivel, csak hitellel. Lehet, hogy a hitelnek éppen ház vagy autó vagy kaja formája van, de az mind hitel, azaz még ki nem fizetett adósság.


Lehetne még sorolni naphosszat a dolgokat. A lényeg az, hogy nekünk itt az egész EU, ha jobb fizetésre vágyik valaki a magyarnál. Az USA az most eléggé távol van egy jó célponttól. Semmiképp sem kezdenék ott életet.

2023. máj. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
44%
Ez a te véleményed. Az elég béna haverom, aki leszrja a pénzügyeket odakinn dolgozik, elég sok ingatlant vett hitelből és mindet kiadják. Plusz dolgoznak a munkahelyükön. Mindenük van és jó az eü ellátásuk. Mindent megtehetnek amit szeretnének. Az viszont igaz, hogy bár nem fegyverbzi, de most vett egy sörétest.
2023. máj. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%

14:


Ezek nem nagy problémák és mindez megoldható, ha az ember ésszel áll hozzá.

2023. máj. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
17%
Akinek van esze, annak való az USA. Aki közmunkára gyúr, az nem fogja magát jól érezni. Saját magad dolgát magadnak kell intézni. A felelősség rajtad van.
2023. máj. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
43%

Nem jobb átlagosan. Pont most volt az Atlanticban egy cikk, hogy szegénynek lenni az USÁban teljesen más, mint más fejlett országban. Mi csak a filmeket vesszük alapul, de felmehetsz most is redditre, megkérdezhetsz egy csomó amerikait, hogy mi a valóság.


Én régebben azt hittem, wow, ott mindenki milyen csinin jár suliba. Aztán egy fórumon valaki megkérdezte, h tényleg ilyen stílusosak ott a tinik? Hülyére nevették magukat, és belinkeltek olyan melegítős összeállításokat, amiben a boltba nem mennék le.


Annak éri meg, akinek van pénze alapból.

2023. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%

Én is láttam videókat, ahol bemutatják az ottani árakat egy szupermarketben, gyorsétteremben vagy kisebb vendéglátóhelyen.

Annyi, mint itt. Vagy inkább mondanám, hogy az élelmiszer árak sokkal alacsonyabbak.


Ha abból indulok ki, hogy Mo-on az élelmiszer lett luxuscikk, akkor nem nehéz jobban élni ott.


Ruha, étel, benzin egyértelműen olcsóbb ott, mondhatjuk hogy többet ér ott a fizetésed, ezért jobban is élnek.

2023. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
23%

Én soha nem mennék egy olyan országba élni, csak mert ez meg az olcsóbb és csak is a környezet miatt mennék ha tetszene.

Tojok az árakra!

2023. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!