Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lett ilyen életképtelen...

Mitől lett ilyen életképtelen a mai fiatal generáció?

Figyelt kérdés

Csak bámulják a telefonjukat, helyesen nem tudnak írni, ékezeteket nem tudnak használni, huzamosabb ideig nem tudnak koncentrálni egy adott dologra, számukra ciki tv-t nézni, rádiót hallgatni, szemtelenek, és felvágnak a tudatlanságukra.

Mitől lettek ennyire elcseszettek a fiatalok, még a fiatal huszonévesek is?



#Paradicsoma
2023. máj. 23. 18:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%
Nem attól lesz okos valaki, hogy könyvet olvas és nem is attól lesz buta valaki, hogy TikTok videókat néz.
2023. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
17%
Mert furák
2023. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
És már szakmákat sem akarnak elsajátítani, mind infulenszer, meg streamer, meg ilyen baromi értelmetlen foglalkozást akar űzni.
2023. máj. 23. 20:34
 24/35 anonim ***** válasza:
94%

#23

Szerinted miért akarnának egész életben robotolni meg dolgozni csak hogy egyenek?

2023. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
13%
Azt gondolom, hogy a közösségi média ezért a felelős nagy mértékben. Ahogy az utolsó kommentben, mindenki influenszer meg streamer akar lenni. Elég csak megnézni a közösségi médiát, sok fiatal felnőtt (akiknek elméletileg lenne sütni valójuk) haltak bele/sérültek meg értelmetlen tik-tok kihívások miatt, értelmetlen tartalmakat gyàrtanak, illetve sok lány szereti felrakni magát és egész nap ezeket szerkeztgeti. Ezekre megy el sok fiatal ideje, ahelyett, hogy tanulna vagy dolgozna. Nem azt mondom hogy az egész z generáció ilyen, de sokan ilyenek.
2023. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
78%

25


Tehát szar életcél ha valaki esetleg influenszer akar lenni és sok pénzt akar keresni kevés munkával.


A jó életcél pedig az, hogy valaki 40-45 évet ledolgozik egy gyárban 3 műszakban nettó 200 ezer forintért.


Tulajdonképpen ezt írtad.


Mielőtt pedig azt írnád hogy nem csak gyári munka létezik és ez egy szélsőség, akkor a válaszom az, hogy így van.


Pontosan ugyanolyan szélsőség hogy minden fiatal influenszer akar lenni ( nem akar minden fiatal az lenni), minden Tiktok videós belehal értelmetlen kihívásokba (páran haltak bele ilyesmibe, ettől még nem hülye minden fiatal) és vannak lányok akik video szerkesztés én kívül mást is csinálnak.


Ótvar nagy sztereotípiákról pofáztok minden alap nélkül.

2023. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert az előző generáció ilyennek nevelte őket
2023. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
A szülők tehetetlensége, nemtörődömsége, a másikról való lemondása áll emögött.
2023. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
+ rengetegen közösségi oldalak függői lettek, ami komoly betegség, mert elvonási tüneteik vannak ha nem lépnek fel, nem posztolnak.
2023. máj. 23. 21:51
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

#23

Nekem sem a klasszikus heti ötször nyolc órás munkabeosztásom van. Egyrészt van egy YouTube csatornám, ahol elsősorban különböző művészeti témákkal kapcsolatban készítek videókat (különböző művészek élete, különböző stílusirányzatok elmagyarázása, érdekes esetek elmesélése és hasonlók). Másrészt van egy részmunkaidős állásom egy múzeumban, ahol főleg tárlatvezetéssel és múzeumpedagógiával foglalkozom, valamint pedig szoktam fotózász is vállalni (főleg esküvőkön). Ezzel a három dologgal jól megélek és bőven van időm más dolgokra is (kapcsolatok, hobbik, tanulás, utazás) és számomra megnyugtató, hogy nagyrészt a magam ura vagyok és nem igazán vagyok keretek közé szorítva.

Ezt most csak azért írtam le, hogy szemléltessem, hogy kinyílt a világ, már mindenkinek lehetősége van másféle módokon elhelyezkednie és szerintem érdemes is kutatni a különböző lehetőségeket. Irónikusan a szüleim és a nagyszüleim is mindig azt mondták, hogy ne elégedjek meg az első biztos eséllyel, hanem fejlesszem magamat és keressem a jobb, hozzámillőbb lehetőségeket.


A nagypapám gyerekként focista szeretett volna lenni, ami gyakorlatilag ugyanaz, mint amikor egy mai gyerek streamer vagy influenszer szeretne lenni. Mindig van egy-két felkapott dolog, ami egy könnyűnek és szórakoztató dolognak tűnik, amivel sok pénzt lehet keresni, és így nyilván egyértelmű, hogy miért vonzó sokaknak (de közel sem mindenkinek). A többség ezt is kinövi és talál magának egy hagyományos szakmát (vagy talán éppen egy szokatlanabbat, amivel ugyanúgy hasznos tagja tud lenni a társadalomnak.)

Ismételten, valóban vannak aggasztó tendenciák, de ezek nem igazak mindenkire (még mindig több millió emberről van szó), és azzal csak árt az ember, ha lenéző ezekkel a fiatalokkal szemben.

24/N (#18)

2023. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!