Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lett ilyen életképtelen...

Mitől lett ilyen életképtelen a mai fiatal generáció?

Figyelt kérdés

Csak bámulják a telefonjukat, helyesen nem tudnak írni, ékezeteket nem tudnak használni, huzamosabb ideig nem tudnak koncentrálni egy adott dologra, számukra ciki tv-t nézni, rádiót hallgatni, szemtelenek, és felvágnak a tudatlanságukra.

Mitől lettek ennyire elcseszettek a fiatalok, még a fiatal huszonévesek is?



#Paradicsoma
2023. máj. 23. 18:50
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%

Akik Hoffmann Rózsa alatt kezdték az iskolát azok már túl vannak az érettségin is többnyire.


A rossz oktatás buta embereket termel. Nem lesz ez már jobb.


Ráadásul ott a genetikus szál is, ami miatt ugye a generációk egyre degeneraltabbak, hiszen azok szaporodnak nagy számban akik eleve butabbak...


Ez a trend nem fog változni.

2023. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%

TV-t nézni tényleg ciki.


Nézni a töménytelen gyógyszerreklámot meg az agymosodát.


Én 32 éves vagyok, dolgozok együtt fiatalokkal (18-20 évesekkel) és az égvilágon semmi probléma nincs velük. Ugyanúgy komolyan veszik a munkájukat mint az előző generáció. Igen, nem ülnek le a TV elé, meg nyomkodják a telefont, meg benne van a fülükben a fülhallgató, ez szimplán annak köszönhető, hogy a technológiai fejlődés beleivódott a mindennapjainkba és ők így nőttek fel.


Az pedig hogy tudatlanok óriási ostobaság, sőt.


Mert hogy az előző generációkat bele lehetett húzni a feketemunkába, lehetett őket robotként kezelni, viszont a mostani fiatalokat már nem lehet. És nekik van igazuk!


Mondd azt egy 20 évesnek, hogy gyere ide dolgozni feketén, nem fog odamenni, és igaza van! Mert a jó k.rva anyját azoknak a vállalkozóknak, akik kizsigerelik az embereket a fekete munkával, ők maguk meg gazdagodnak.


Megy ám a sírás hogy nincs munkaerő a Balatonon. Hát persze, mert a fiatal azt mondja hogy bekaphatod a napi 16 órás munkaidődet szabadnap nélkül, mert fogja magát, aztán kimegy 3x annyi pénzért Ausztriába. Nem ő a hülye meg a tudatlan, hanem te vagy az, aki éhbérért robotolsz valakinek, mert annyi nincs benned, hogy saját magadért kiállj.


Semmi probléma nincsen ezzel a generációval, nem lehet őket hülyének nézni. Ennyi az egész. Az internetnek és a technológiának hála mindenki azt néz vagy arról informálódik amiről akar. Minek ülne le bárki egy TV elé?

2023. máj. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

Azért mert soha nem volt ilyen kompetitív a társadalom, és ennyire depresszáns a közösségi média. Saját házat/lakást venni irdatlan drága lett, autók irdatlan drágák lettek, munka helyek irtó kompetitívek lettek, és sokszor annyira versenyképtelennek érzik magukat, hogy inkább feladják az életben való küzdést.


Ezen kívül a tipikus média nyújtottak sztereotípia ez a negatív hozzáállás, hogy így meg úgy szar ez a mai fiatalság, de ez csak egy töredék, akik teljes bukást szenvednek az életben.


Viszont egyre inkább látom azt, hogy munka mindig van, és nem olyan bonyolult felvételt nyerni, csak ott bukik el, hogy alamizsna bérről van szó, amit egy hónap albi+megélhetés szinte nullára kihozza, és nem a bér az aminek feltétlen többnek kellene lennie, de az albik lehetnének kevésbé pofátlanul árazva.


A Z generáció többi része pedig még egyetem/főiskola/gimi, ami azt jelenti, hogy még tanulnak, és heti 20 óra alatt nem adnak munkát a kézbe, és húzósabb egyetemeken az tarthatatlan. Az általános sulisokat meg fölösleges szidni, mert még gyerekek, zéró érettség.


Én is Z generációs vagyok, és úgy érzem sokkal több van ebben a generációban, viszont még kell neki idő, hogy kialakuljon

2023. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Büdös Könyv csak egy szerencsétlen troll.

Itt előadja, hogy "osztályomban legmenőbb lány vagyok osztályfőnökömnek hála és mindenki olyan szeretne lenni mint én és mivel én nem csak menő vagyok de zseniálisan okos".

Közben ezt kérdezi:

"Mit tegyek hogy ne csúfoljanak gúnynéven az osztálytársaim?"

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

"Hogyan viselkedjek az osztálytársammal aki nyilvánosan megalázott?"

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

"Mit lehet kezdeni gonoszkodó osztálytársakkal?"

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..


Menő vagy tényleg!

2023. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%
Az az életképtelenség hogy téged ennyire bánt hogy a fiatalabbak nem írnak ékezeteket és nem néznek tévét.
2023. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Mert tik tok videókat bámúlni több értelme van, mint szépirodalmi könyveket olvasni, vagy akár regényt? :)
2023. máj. 23. 19:45
 17/35 anonim ***** válasza:
35%
Én sok könyvet olvasok például mert szeretek olvasni és ezért is még ha fiatal is vagyok sokat olvasok de nem tiktok videókat nézek hanem olvasok.
2023. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogom megérteni, hogy mi értelme van teljes generációkat szidni és lenézni, amikor több millió emberről van szó, így nyilván rengeteg típusú ember van ezekben a generációkban. Röviden: mi értelme van általánosítani?

Minden generációban voltak, vannak és lesznek általános tendenciák (jók és rosszak is), amikről érdemes beszélni és érdemes összehasonlítani más korosztályok hasonló vagy éppen nem hasonló helyzetével, de egyik generáció sem jobb, vagy rosszabb, mint a másik. Egyszerűen mások.

Amikor már Arisztotelész is a számára korabeli fiatalokról írt negatívan, akkor még inkább nevetségesebb ez a "ezek a mai fiatalok... !" féle sopánkodás.


Röviden azért válaszolnék arra a néhány dologra, amit kiemeltél:

"Csak bámulják a telefonjukat" -> Egyrészt ez sok idősebb embernél is megfigyelhető, másrészt rengeteg mindent lehet csinálni egy telefonon. Nem tartom egészségesnek, ha valaki túl sok időt tölt az interneten, de az sem mindegy, hogy mit csinál ott és mennyi ideig. Te ezt ismeretlenül nem tudod megállapítani.

"helyesen nem tudnak írni, ékezeteket nem tudnak használni" -> Én ezt főleg az idősebb embereknél figyeltem meg, éppen ezért ez inkább egyénfüggő, nem korfüggő. A nyelv folyamatosan változó dolog, ami például a szlegnél vagy a jövevényszavaknál a leginkább feltűnő.

"huzamosabb ideig nem tudnak koncentrálni egy adott dologra,

"számukra ciki tv-t nézni" -> Tekintve, hogy a legtöbb tv csatornán roppant igénytelen a műsor, nem látok ezzel problémát. Minek nézzek idióta celebekkel megtömött vetélkedőket vagy reklámokkal teletűzdelt filmeket, amikor az interneten sokkal több olyan tartalmat érek el, ami valóban érdekel?

"rádiót hallgatni" -> Erről nem tudok nyilatkozni, csak vezetés közben szoktam zenés adókat bekapcsolni, bár általában inkább a saját CD-im közül válogatok.

"szemtelenek" -> A fiatalkori lázadásnak ez sokszor a velejárója, de a többség ezt kinövi. Ismételten, erre már az ókorban is panaszkodtak a filozófusok.

"felvágnak a tudatlanságukra" -> Ezt még nem figyeltem meg, legfeljebb azt, hogy bizonyos emberek feleslegesnek tartják a komolyabb tanulást. Engem egyszer pont egy régi, nyugdíjas szomszédom mosolygott meg, hogy nem érti, minek akarok nyelveket tanulni, amikor nekem már ott az internet, amin van fordító.

24/N

2023. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
"bámúl"? Olvasgass még, mert a kérdésben olyan dologba kötsz bele, ami rád is igaz.
2023. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

16


Miért zárja ki egymást a kettő?


Én is nézek TikTok videókat, de garantálom neked, hogy több könyvet olvastam ki életemben mint te.


Tehát akkor mindenki aki TikTok videókat néz, az tanulatlan? Ha éppen 5. éves orvostanhallgató vagy mérnök, akkor is?


A Tiktok videónézés a mérce?


Most a Tiktok, 10 éve mást sem hallottál csak hogy semmirekellőek a fiatalok mert állandóan számítógépeznek, a 90-es években semmirekellőek voltak mert állandóan buliztak, 10 év múlva pedig ismét lesz valami, ami miatt tanulatlan hülyék lesznek a fiatalok, mert éppen azt csinálják/nézik ami majd akkor lesz.


Irdatlan nagy baromság. Nem attól leszel tanulatlan mert Tiktok videókat nézel, mint ahogy gyilkos sem leszel, mert a számítógépen a Call of Duty játékban megöltél 500 katonát.

2023. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!