Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is zavarna, ha random...

Titeket is zavarna, ha random emberek odamennek hozzátok, mikor kutyát sétáltattok?

Figyelt kérdés

Többször is előfordult hogy megyek az ebbel és mindig ugyan azzal a kérdéssel árasztanak el:

Mi a neve?

Mennyi idős?

Eleinte reagáltam ezekre de már monoton.

Múltkor egy család jött, de nem kérdezték meg hogy gyerekbarát lehet vele barátkozni? A kiscsaj befordult elém.

Alapból minden bajom van hogy egy idegen odajön mikor az ebet sétáltatom. Bizalmatlan vagyok nem is kicsit.

A kiscsaj odajött ugye elkezdte nézegetni hú há. Pár perc múlva végre sikerült megszabadulni tőlük. Utána jött a horror. Összefutottunk újra. Odajött ismét. Ott kaptam fel az agyvizet mikor elkezdte tépni a fülénél a bört. Na onnantól kezdve mondtam soha többet ne közelítsen meg totyogós, ha sétáltatom az ebet.

A kiscsaj elakarta a pórázt venni tőlem. Anyja mondta neki, ha nagyobb leszel akkor viheted. Azt hittem hogy rosszul hallok. Az én ebemet ne vezesse egy vadidegen. (főleg, ha belegondolunk több perc is eltellik ilyenre)

Nem azért sétálok a kutyával hogy az emberek igényeire tegyek eleget.

(Akit tényleg ismerek és tudom hogy szereti a kutyákat szívesen engedem barátkozni vele :))


Arra lennék kíváncsi, hogy ti mit éltetek át ebben a témával kapcsolatban? Milyen jó/rossz élményetek volt?


A legjobb társunknak a biztonság a legfontosabb meg az egészsége. :)


2023. máj. 26. 16:30
1 2
 1/18 anonim válasza:
35%
Ismerős èrzès, nekünk is van egy kutyànk, mikor sètàltatom gyakran megbàmulnak, odaszólnak, hogy "jajj de aranyos", megsimizhetem, nem harap?" meg ilyenek. De ezek mèg hagyjàn, egyszer èn kint maradtam a kutyàval, anya bement a boltba valamièrt èn kint maradtam a kutyàval, odajőtt hozzànk egy hajlèktalan ès èrtelmetlen szavskat mondott a kutyànak. Èn visszakèrdeztem, hogy tessèk? De csak tovàbb àllt előttünk ès motyogott. Szörnyen kìnos volt! Egyszer meg egy bàcsi jött oda hozzànk ès a kutya felől èrdeklődött ès vagy 10 percig feltartott a kèrdèseivel. Szóval màsthoz is odamennek, ha kutyàt sètàltatnak.
2023. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ilyenkor arrébb mentem volna ha hajléktalan zaklatna.

Én is megkapom hogy jajj de cuki. Pár napja egy rendőr lány is mondta :)

2023. máj. 26. 17:03
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Nekem rossz élmények volt az egyik kutyámmal. Mi két éve az utcáról befogadtunk egy kutyát ami kiderült hogy terhes . Lett két kiskutya , mert már előrehaladott volt a terhesség és nem tudtuk ivartalanítatni már úgy. (Befogadás után egy hónapra lettek kölykök ) az egyik halva született, a másikat megtartottuk. most egy éves. Sokat visszük őket sétálni de a fekete (kölyök) nem gyerekekkel nőtt fel és fél tőlük, morog rájuk. Ezek a problémán dolgozunk jelenleg. A felnőttekkel semmi baja nincs.


Múltkor jártam úgy, hogy jöttem hazafelé a kutyával és oda jött egy kislány és az anyja hogy de cuki kutyus, hadd simogassa meg a gyerek. Na a kutyus csapta le a füleit, behúzta a farkát , de nem morgott , semmi . Mondtam nekik inkább ne, mert nem gyerekekkel nőtt fel es nem ismeri őket. Akkor belém állt az anyja , hogy hllehetek ilyen, miért nem simogathatja meg a a kutyát a gyerek.....aztán inkább eljöttem.


Ha odakap neki akkor meg nyilván én leszek a rossz. Anyuka kutyát lehet nyúzni (azóta ivartalan és a kicsi is ) .

Én voltam a rossz ebben a helyzetben, mert nem engedtem meg.

Jelenleg dolgozunk a problémán , de nehéz..

2023. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Én eleve szimpátiával fordulok az állatbarátok felé, így semmi gondom azzal, ha a kutyámmal kedvesek. A kutyasétáltatás az nálunk nem egy kapkodós rohanás, így azokat a másodperceket, vagy perceket nem sajnálom, amikor valaki, akár kisgyerek, kedveskedik az öreg kutyámnak.

Szerencsére mentálisan én is és a kutyám is rendben vagyunk.


Ami döbbenetes viszont, az a gonosz megjegyzések, vagy a célzott gonoszság. Amikor elment valaki mellettünk és akkorát rúgott a kutyámba, hogyha nem lett volna pórázon, akkor az úttestre repül.

Nos, engem az ilyen "emberek" avarnak inkább.

2023. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Van szád ugye? Szépen lehet mondani, hogy- " bocsi, de a kutya ingerült, ha idegenek piszkálják, kérem ne tegyék!"

Ha ezek után sem foglalkoznak azzal amit mondtál,és csak azért is megy a gyerek, akkor nyugodtan lehet mondani, hogy " Nem hallotta mit mondtam? Ne engedje ide, majd szépen el kell sétálni, nem leállni.

Én sokszor jártam így de nekem görényem van. Felnőtt, gyerek mindig kérdés nélkül simogatná. Én nem engedem. Pedig Leonardo a világ legszelídebb görénye, de ezt nem kell tudniuk. Én előbb szépen kérem, hogy ne engedje a gyereket, hogy fogdossa. Ha szarik a szülő a kérésemre, akkor erélyesebben rájuk szólok. Nlha van hiszti de letojom. Mindig hozzá teszem, hogy vegyen neki és simogassa azt.

2023. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Milyen fajta kutyad van?
2023. máj. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Jahj az ilyeneket de rühellem. Kedvenceim azok az emberek akik mire kimondják hogy megsimogathatják-e, már ölelgetik is a kutyát. Akkor minek kérdezed te nyomoronc, ha úgyis nagyban leszarod a választ?! Ha meg épp egy olyan ebet fognak ki, ami leharapja a hozzá érő idegenek fél arcát, akkor jön a rendőrség, kutya elaltatása, stb, MINTHA A KUTYA TEHETNE RÓLA. Röhejes b*szki. Alapból nem értem miért nincs valakiben annyi önkontroll, hogy ha lát egy cuki kutyát akkor ne akarjon kényszeresen minden áron hozzáérni. Én is imádom az állatokat, mégsem kapcsol be az ÚRISTEN MUSZÁJ TAPEROLNI reflex az agyamban ha látok egyet. Egy pici gyereket meg a szülő felelőssége kontrollálni. Arról nem is beszélve hogy vannak segítő kutyák is, amiket mondjuk éppen treníroznak, vagy egy traumatizált eb éppen a rehabilitációs programját teljesíti, és ezzel hetek munkáját teszik semmissé.
2023. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Metionin ***** válasza:
95%

Szerintem igen, zavarna, főleg ha meg sem kérdezik és már zaklatják. Volt már kutyám de akkor olyan helyen laktam, ahol nem volt elterjedve a sétáltatás, az emberek nem voltak hozzászokva és általában kétféle reakcióval találkoztam. Az egyik aki kijön és üvölt, hogy miattam ugat a 2 méteres láncon élő neveletlen kutyája, a másik meg a véranyu aki 100 méterről már menekül, mert meg van róla győződve, hogy a kutyám ki fogja enni a gyerekét a kocsiból/bicikliülésből. Mindeközben az állat halál nyugodtan sétált láb mellett.

Szóval ha újra lesz kutyám, kb. mindenre fel leszek készülve. Tartom magam ahhoz, hogy a kutya közérzete előrébb való mint random embereké, ezért ha tudom, hogy zavaró a piszkálás, akkor elküldöm majd őket a fenébe.

2023. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%
Ne sétáljál olyan helyen, ahol emberek, főleg gyerekek vannak. Menjél a kutyafuttatóba, oda való a kutya,nem parkerdőbe, parkba, lakótelepre. Nehogy már az emberek alkalmazkodjanak a kutyádhoz, hogy nektek mi a jó, meg mi tetszik? Pár renitens kutyást helyre tettem már. Azóta elkerülnek a környéken. És a kutyasz@rról/húgyról még szót sem ejtettem.
2023. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak annyit mondanak hogy "jaj de cuki" és mennek tovább én pedig a dolgomra akkor az nem zavaró.Ha simogatni akarják akkor viszont én nemet mondok mindig.Nem szeretem ha hidegenek akarják a kutyát simogatni.
2023. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!