Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akikre gyerekként erőltették...

Akikre gyerekként erőltették a vallást, felnőttként messziről elkerülik az egészet?

Figyelt kérdés
Én ilyen vagyok, gyerekkoromban nagyon szigorúan megkövetelték, hogy vasárnap járjak templom, lefekvés előtt imádkozzak, kövessem az ilyen formális dolgokat, mint elsőáldozás, bérmálás. Most hogy felnőtt vagyok és már teljesen önálló, pedig már csak azt akarom, hogy hagyjanak békén az ilyesmivel. Nem értem miért gondolják sokan, hogy kényszerrel lehet bármit is elérni ilyen téren.

2023. máj. 26. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak elsőáldozásig voltak képesek kényszeríteni, már a bérmálásra se voltam hajlandó. Azóta max turistaként teszem be a lábam szebb templomokba, ha épp érdekel az építészete, az intézményesített vallást pedig egyenesen lenézem.
2023. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%
Teljesen mindegy az, hogy milyen mintákat, vallást képviselsz, nem azok alapján fognak megítélni. A főni megcsalta a párját a környezetében, mindenki mosollyal fogadta, meg egyenesen haladt az útjuk előre. Aki hűséges volt a környezetéhez, magához, munkájához, azt keményen megvetették, pedig értékeket mutatott fel.
2023. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan lehetnek ilyenek és vannak akik nem is tudják azonosítani esetlegesen a tüneteik forrását...

Ez a ráeröltetés sokmindent okozhat...

[link]

2023. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem erőltették rám de az életem része volt. (Vallasos suliba jártam)

Szimplán a hatalom eszközének tartok bármilyen vallást. Befolyásolhatóvá tesznek embereket. Ez a lényege.

Nem lettem ateista, de nem úgy hiszek, mint egy keresztény vagy buddhista vagy akarmilyen. Minden vallásnak megvan az a gyökere, aminek az igazsághoz köze van, de ami köré kiépültek a megmagyarázasok, félremagyarázasok, felreertések, a bullshit, meg a dogmák (hogy csak "egyetlen igaz út van, egyetlen igazság van, es az az az amit én mondok"-helyzet, és ezzel létre is hozta a 2 tábort, azokat akik az "igaz utat" járják (amit ő mond) meg akik nem, és rosszabb esetben akik ellen kell menni, vagy akik ellenük mennek, akiknel ők jobbak vagy feljebb vannak stb stb)

Ennek így az Istenhez már nem sok köze van. Sőt! Semmi köze nincs.

Szóval igen, a fentebb leírtakhoz hasonlókat elkerülöm, a saját magam tapasztalatában, és a józan paraszti eszemmel levont következtetdsekben és talán (!!!) a megérzéseimben hiszek. Ha valamiben tévedek (ami valahol kikerülhetetlen, így tanulunk), az úgyis mindig kiderül.


"Ne vakítson el a képzet,

Hogy, amit téssz, azt az Isten

Dicsőségére te végzed,

És ő éppen rád szorulna,

Mint végzése eszközére:

Sőt te nyertél tőle díszt, ha

Engedi, hogy tégy helyette."


(Madách: Az ember tragédiája)

2023. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A te példád is azt m utatja, és ismét igazolja az Igét, hogy meg kell hagyni az ember saját akaratát. Nálunk mindegyik gyereknél önmaga jutott el, hogy megakarjon térni, és cselekedni a megváltáshoz szükséges dolgokat. Nem is estek ki és amikor a "budhizmust" hangoztató nagynénjük erőszakosan próbálkozott náluk áttéríteni, a gyerekek kiröhögték:D és nem jött be az előadás. Mindegyiknek személyes közössége van Istennel a mai napig és nem járnak templomba, mert pontosan tudják hogy mi számukra haszontalan, és mi hasznos.
2023. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerülném, ha tudnám..de mindenhol téma. Egyetemen is nyomatják. Munkahelyen. Sok ismerősöm gyülis..

Annyi, hogy megtanultam hallgatni. Gyerek koromban a tanárokkal is képes voltam leállni vitázni hogy mekkora kamu a vallása és ne erőltesse. Volt olyan eset hogy nem tartott órát az egyik tanár, csak velem vitázott, érvelt 😂

Most már inkább rájuk hagyom. Úgyse lehet ezeket a birkákat meggyőzni/leállítani. Mondják a baromságukat nyugodtan, fejben teljesen máshol járok addig

2023. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek, az igen. Gyermekkorában templomba járatták, első áldozás, meg minden. Most meg full ateista felnőtt korában. Utálja az egészet.
2023. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem utálom, nem kerülöm de magamtól nem járok templomba már felnőttként. Nagyon ritkán érzek késztetést arra hogy menjek, pl 1-1 karácsonyi misére elmegyek, de ennyi.
2023. máj. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!