Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha meg lehetne valósítani az...

Ha meg lehetne valósítani az elméd feltöltését számítógépre, belemennél vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy lehetségessé vált a dolog technológiailag. Ha belemész, az történne, hogy rákötnének egy számítógépre miközben mesterséges kómában fekszel, és az agyad egyre inkább a gépes hardveren "működne", míg a biológiai agyadat lassan nem használná. Egy eljárástól minden elhalnának a nem-használt agyrészek, és egy idő után teljesen a gépes hardveren élnél.


Ezek után bármilyen élményt átélhetnél a valóságtól megkülönböztethetetlen virtuális valóságokban, vagypedig áttöltenének egy robot testbe, így a valóságban mászkálhatnál.


Csak akkor "halnál meg", ha nem lenne többé olyan gép amire áttöltheted magad, és az a hardver amin futsz végleg tönkremegy.



2023. máj. 27. 20:12
A kérdező szavazást indított:
Belemennék
Nem
30 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
mindig* elhalnának
2023. máj. 27. 20:13
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

100 év és USB-re fogják töltögetni az agyunkat (legalábbis azokét, akik meg tudják majd fizetni a halhaltatlanságot). Belemennék, sőt, ölni fognak a lehetőségért, hiszen a biológiai test sérülékeny, de ha el lehet menteni az idegrendszerem által kiépített egyedi pályákat, útvonalakat egy állandóan karbantartott gépezetben, akkor az csak előny és tovább élhetek még akkor is, ha korlátozottak a lehetőségeim. Idővel érzékenyíteni fogják a robot-testet is és ugyanúgy érezheti majd az ízeket, a szexet.

A kérdésed nemcsak elméleti, a mostani technológiával elérhetjük ezt a szintet, és el is fogjuk, csak idő kérdése.

2023. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Plot-twist: honnan tudod, hogy most épp nem azt a virtuális valóságot éled? Ha lehetséges lesz az időutazás vagy az élmények újraélése (és a mostani technológiai fejlődés igen csak ebbe az irányba terelődik), akkor elég nagy a valószínűsége annak, hogy rá vagy kötve egy gépre.
2023. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Elég pesszimista vagyok ezt a vonalat illetően, így kapásból az jutott eszembe, hogy azok a tudósok, akik ezeket a procedúrákat levezényelnék, milyen könnyen belenyúlhatnának az új "testem" vagy épp az "agyam" működésébe (felsőbb utasításra). Eléggé kiszolgáltatott helyzetbe kerülnék, ami szinte azonnal nyomasztana, szóval én sem mennék ebbe bele.
2023. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez természet ellenes és nincsen rendjén az embernek el kell múlnia egyszer és nem így.
2023. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Remelem erre lesz lehetoseg a kozeljovoben
2023. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Felesleges, hiszen az már nem az én elmém lenne, hanem egy másolata lenne csak annak. Tehát nekem nem igazán van belőle hasznom, ha csak nem akarnék magammal beszélgetni, de az igazándiból megy enélkül is.


Én inkább tehát a saját agyamat védeném maximálisan. Valamilyen önfenntartó rendszerbe raknám, szépen elzárva, hegy gyomrába, páncélszobába, és ilyen avatár testeket irányítanék távolról.

2023. máj. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kinek? Minek? Kerdezne a nagyapam, ha meg elne, es akinek az elmejebol mindenre emlekszem, ami erdekes.
2023. máj. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8: Nem lemásolnának, hanem részletekben átmentenének. Apró lépésekben átvenné a gép az agyad egyes funkcioit, és közben az eredeti részt lekapcsolnák. Nem volna szakadás, nem volna halálélmény, tehát folyamatos lenne létérzékelés.
2023. máj. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!