Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha meg lehetne valósítani az...

Ha meg lehetne valósítani az elméd feltöltését számítógépre, belemennél vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy lehetségessé vált a dolog technológiailag. Ha belemész, az történne, hogy rákötnének egy számítógépre miközben mesterséges kómában fekszel, és az agyad egyre inkább a gépes hardveren "működne", míg a biológiai agyadat lassan nem használná. Egy eljárástól minden elhalnának a nem-használt agyrészek, és egy idő után teljesen a gépes hardveren élnél.


Ezek után bármilyen élményt átélhetnél a valóságtól megkülönböztethetetlen virtuális valóságokban, vagypedig áttöltenének egy robot testbe, így a valóságban mászkálhatnál.


Csak akkor "halnál meg", ha nem lenne többé olyan gép amire áttöltheted magad, és az a hardver amin futsz végleg tönkremegy.



2023. máj. 27. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem. Az agyam vagyok én. Nem a tudat, hanem a hardver. Lehet, hogy kívülről úgy tűnne, mintha én lennék, de az már csak egy gép.
2023. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
11: a tudat pusztán egy illúzió, amit az agyad sajátos szinaptikus kapcsolatrendszere hoz létre. Így ha ezt a mintázatot átmentik egy másik testbe, az olyan mindegy lenne.
2023. máj. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem. Lehet, hogy ez furán hangzik, de én szeretném majd megtapasztalni a halált is. Amúgy se hiszem, hogy lemaradnék bármirõl, ha egyszer meghalok. Nem szeretnék örökké élni.
2023. máj. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Számomra is ijesztőbb az örök élet, mint az örök halál.
2023. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 gungasam ***** válasza:
NEM! Nem gondolom, hogy az "örökkévaló" gépi lét felérne akéár egy hónap biológiai létezéssel. A gépi vagy virtuális lét is rettenetesen ki volna szolgáltatva. Sokkal inkább mint a biológiai. Azon kívül a "letöltés folyamata elvileg nem ölné meg a testet. Az agy testhez kötődő funkcióinak nem kell letöltődnie mert a virtuális egyén nem lélegzik nem emészt stb. Véleményem szerint a "letöltést" , vagyis a virtuális egyént akkor volna szabad életre kelteni amikor a biológiai már nem él mert a biológiai agy egyáltalán nem biztos , hogy a letöltéstől bármit is veszít. Szerintem ez egy adat másolás a agyban fellelhető információ meg kettőződik létrejön egy másolat a tudatról és nem a vegetatív funkciókat érintené.
febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!