Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a jövőben lehetségessé fog...

Ha a jövőben lehetségessé fog válni az emberi agy számítógépbe való feltöltése, mi lesz azokkal, akik a való világban akarnak maradni a mostani testükben?

Figyelt kérdés

Lesz egy számítógép által fenntartott virtuális világ halhatatlan emberi tudatokkal, aminek a fenntartásához csak elektromos áram szükséges. Még az is lehet, hogy a virtuális világban 10-szer gyorsabban telhet az idő, mint a valóságban, mert olyan gyorsak lesznek a számítógépes rendszerek, valamint a gépben élő emberek intelligensebbek lesznek, mert a biológiai agynál jobb kapacitást ad nekik a számítógép.


Sok ember átköltözik ebbe a világba, de vannak akik maradnak a valóságban és az eddig kialakult társadalmi rend szerint akarnak élni.



Mi lesz, ha a virtuális világban élők egy idő után úgy döntenek, hogy fel kell számolni az "offlinerek" társadalmát, és kényszeríteni fogják a valódi embereket, hogy lépjenek be a rendszerbe?


Akár úgy is megtörténhet a kényszerítés, hogy robot testben berontanak Mari Nénihez, aki úgy él, mintha 1970 lenne és fegyvert ráfogva követelik, hogy lépjen be, vagy mindenféle spekulációkkal, gazdasági manőverekkel igyekeznek tönkretenni a világgazdaságot, hogy a kinti embereknek ne legyen más lehetősége.


Mindenféle morális trükköt is bevethetnek pl. elkezdenek majd prédikálni, hogy hogyan tarthatunk fent ilyen kegyetlen társadalmat, amiben az emberek megöregszenek aztán meghalnak.



Ti mit gondoltok erről? Kitörhet majd a háború az onlinerek és az offlinerek között?



2015. szept. 28. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, de ez már inkább sci-fi terület.

"Ha ez és ez történik (hosszú felsorolás), akkor lehet-e olyan, hogy...?" Ilyen kérdésekből ezerfélét lehet gyártani, és a válaszokból is. :)

2015. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Hát sokmindenen múlhat a dolog.


Egyrészt kérdés, hogy van-e kommunikáció a virtuális és a külső világ között. Mert ha bent 10-szer gyorsabban is telik az idő, ha a belső felfedezéseket meg tudják a külső világgal is osztani, akkor az nem okoz lemaradást a külső világ számára sem.


Viszont egy virtuális világban nem kellene, hogy kössenek minket a fizika törvényei például. Ott tehát egészen más törvényszerűségek is lehetnek, ennek megfelelően a „benti” felfedezések nem biztos, hogy a kinti világban is érvényesek lesznek majd. Pl. ott nincsenek betegségek, vagy egészen más jellegű problémák lehetnek helyette, pl. adathiba, stb… Elvileg az virtuális világban nem kell, hogy öregedjenek az emberek, nem szükséges a gyereknemzés, nem kell dolgozni, nem kell enni sem, se levegőt venni. Kérdés, hogy pl. meg lehet-e ölni valakit, és az túléli-e esetleg egy másik „szerveren”. De még csak nem is kell, hogy bármennyire is hasonlítson a mi világunkra az egész, olyan szinten lehetne akár más, amennyire csak a fantáziánk van hozzá, sőt akár alakítható is lehet. Pl. én meguntam a sík földfelszínt, én ezentúl egy hengerfelszínen akarok élni, amit rózsaszín mamuthangyafák öveznek.


A kérdés, hogy egy ennyire megváltozott világban milyen értékrendek, milyen erkölcs, etika alakul ki. A másik kérdés, hogy mi a fenének akarnák a külső világot behúzni, ha amúgy remekül meglennének nélkülük, akár el is felejthetik az egészet (amíg nincs gond a szerverparkkal, mondjuk belülről is irányítható robotokkal karban tudják tartani). A külsőknek sem lenne nagyon okuk lekapcsolni a virtuális világot, hacsak nem zabál fel túl sok erőforrást, ami már az ő életük rovására megy. De akkor már miért ne menjenek inkább be, hiszen bent nem kell függeni semmitől, amíg a rendszer működik.

2015. szept. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindössze egy picike apróságot hanyagoltunk el. Az embernek érzelmei vannak. Cselekedetei tervezésében ennek alapvető jelentősége van. Tehát a virtuális világ egy teljesen másik világ alapvetően más belső törvényekkel, ezért nem is hasonlít a másikra.

Azaz itt nem egyszerű átjárhatóságról van szó, hanem két civilizációról két törvényrendszerről, amelyek távolabb állnak egymástól, mit a természetben előforduló két civilizáció.

Sokan foglalkoztak e téma feldolgozásával, és arra jutottak, az "emberiség" egy ponton dönteni kényszerül. Vagy egy alapvetően másik civilizációvá válik, vagy visszatér az előző verzióhoz. És ez ismétlődik a világ végezetéig. A megváltozott civilizációk pedig harcban állnak. Az ok egyszerű. Az embernél a harc érzelmi döntés is. A robotvilágban pusztán ésszerűségi döntés.

2015. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!