Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetnék én is olyan okos,...

Lehetnék én is olyan okos, mint Einstein?

Figyelt kérdés
Valamiért azt érzem, hogy hatalmas dolgokra születtem, már csak a tanulmányaimat kéne befejeznem.

2023. jún. 1. 01:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

*De ha befejezem a tanulmányaimat, elérhetem azt a szintet, hogy én is a felfedezéseim miatt válhatok híressé, akár a legokosabb és legjobb szakemberek közé tartozhatnák?


Elméletileg évszázadonként 1-2 ilyen ember születik, és örülnék, ha a tudományos felfedezésekben én lehetnek pont ez a személy.

2023. jún. 1. 01:27
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne lehetnél, lehetsz!

Az esélyed ods-át te magad írtad le ami gyakorlatilag nulla közeli. Ha törekszel rá már önmagában nyert ügy, jobb, több leszel.

2023. jún. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Einsteinnek semmilyen szuperképessége nem volt. Jó korban született le, jó területet kutatott és jól végezte a munkáját. Ennyi.
2023. jún. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%

3: Ejstejn különleges zseni volt, ráadásul aspengeres is, ami szinte biztos hogy befolyásolta a gondolkodását a világ értelmezését.

Olyan dolgok kitalálásához mint a relativitás elmélet, vagy hogy a gravitációt tér görbűlés okozza, ahhoz elképesztően kell gondolkodni, nem hétköznapi módon.

2023. jún. 1. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Arra születni kell. Tehát az egyni adottságaidnak meg kell lennie. A többi a családi, környezeti háttereden, a lehetőségeiden, az oktatáson múlik.
2023. jún. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
A relativitás elméletet amúgy nem Einstein találta ki, hanem Tesla, csak neki tulajdonítják. Neki volt nagyobb a “sajtója”. Megvan ennek a története, kevesen és keveset beszélnek róla
2023. jún. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Tanulj sokat, nagyon sokat, aztán kutass. Aki okos az megtalálja az útját, nem kell kérdeznie.

És sokkal jobb is, ha te magad találod meg, és nem mások mondják meg neked. Tapasztalat.

2023. jún. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Persze, miért ne lehetnél.Nem biztos, hogy leszel, de az elvi lehetősége megvan.
2023. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ehhez kellene meg egy megfeleloen kepzett, odaado feleseg is, mint Einsten elso felesege volt: [link]
2023. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Baluba ***** válasza:

@3: olvasd el Lorentz, Nobel díjas fizikus 1901-5 közötti elméletét a relativitásról és az elektromágneses hullámok terjedéséről. Egy hihetetlenül okos ember elmélete, ami a kora összes ismeretét és megfigyelését magában foglalja. Ennek ellenére teljesen zavaros, tele van lyukakkal, görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy csak kiterjessze a meglévő elméleteket a kérdéses helyzetekre. Arról nem is beszélve, hogy a 4 év alatt több matematikai foltozásra volt szükség. Figyelemre méltó olvasmány.

Hasonlítsd ezzel össze az 1905 annus mirabilis cikkeket. Egészen hihetetlen a különbség. Aki szerint Einstein nem volt egészen különleges zseni, az beleesik abba a hibába, hogy mennyire hihetetlenül egyszerű és gyönyörű ez az elmélet, és mennyire könnyű elmagyarázni bárkinek. Amit pedig értünk, azt könnyűnek, természetesnek látjuk.

2023. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!